Kadınlar için pembe otobüs olmalı mı?

Artan taciz ve tecavüz olaylarından dolayı kadınlar için pembe otobüs olmalı mı, o otobüsler zorunlu olmayacak fakat isteyen pembe otobüsü tercih edebilecek, sizce böyle bir otobüs nasıl olur.
Kadınlar için pembe otobüs olmalı mı ?

Güncellemeler:
@Asena666 sende söyle bakalım.: )

0|0
16|11

En İyi Kız Görüşü

• Ben taciz olaylarindan falan ziyade tiklim tiklim otobuste insanlara temas ederek gitmekten nefret ediyorum kadin-erkek farketmez yapisik gidiliyo resmen bana cok rahatsiz edici geliyo kadin olunca bir nebze daha katlanabilirim bu yuzden iyi olur

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Simdi surda iki uc kendini bilmez diyecekki kadinlardan once erkeklere sekil duzen verin.
    Eyvallah, tamam erkekde de suc varda.
    Yapilmis iste madem rahatsizsin daha neyi dert ediyorsun.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Onu bunu bilmemde okullarda ahlak, görgü, kadin erkek iliskisi gibi dersler olmali. taciz gibi olaylarin ne kadar ayip ve yalnis oldugu ögretilmeli. madem aileler veremiyor bu terbiyeyi, okullarda olsun o halde

6|1
    0|0
    • Ama pembe taksi olabilir. aksam vakti erkek bir takisiciyle yola gitmek korkutuyor beni

• Bu sefer de kadin kiligina girer ipneler

2|1
    0|0
  • Lezlerin işine yarar oh mis 😄

0|1
    0|0
  • dayayan birileri olmaz ne güzel.

0|1
    0|0
  • Ya otobüsten indikten sonrası?
    Onun için de bir planları var mı

0|1
    0|0
  • Olmamalı ayrım resmen grublaşma.

0|1
    0|0
  • Pembeee 💖 pembe otobüs istiyoruz evet 💁

0|1
    0|0
  • Harbiden ya çok mantıklı bence de olsun

0|1
    0|0
  • Çok iyi olur

0|1
    0|0
  • tabikii olmamalı insanlar kendi oğullarını eğitmeli önce.
    hani laik bir devlettik ve eşitlik vardı.
    bunlar kadınları ötekileştiriyor. kadınların kendilerini koruyamadığını ve başkalarına bağlı olduğunu anlatıyor. ama halkımız kadınları özel zannediyor. pembe taksi pembe otobüs. kadınları köşe bucak kaçması için fırsatlar yaratıyorlar. kadınların da bu toplumda bir yeri olduğunu kabul etmiyorlar. ve kadınlar da olur ya ne güzel işte diyor. kendilerini toplumdan köşe bucak kaçırıyorlar. ve sonra da tecazü olayları, kadına şidet, taciz olayları artıyor. bir türlü bu toplumda kadının yerini kabul etmiyorlar. NE KADAR DA ACINASI BİR DURUM.

0|0
    0|0
  • Hayır olmamalı.
    İnsanlar bilinçlendirilmeli küçüklükten başlayarak eğitim verilmeli okullarda.
    Zorunlu seminerler olmalı kadın - erkek ilişkileri üzerine. Ve erkekliğin cinsel organdan ibaret olmadığını erkeklere iyi aşılamak lazım.

0|0
    0|0
  • Güzel olur ama keşke buna gerek kalmasa

0|1
    0|0
  • Olmasın

0|0
    0|0
  • aaa cok tatlı :)

0|1
    0|0
  • Olmamalı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Evet olmalı

0|1
    0|0
  • Pembe otobüsle mavi otobüsle bilmem neyle olmaz bu işler. Herşeyden önce insanlar bilinçlenmeli, aile terbiyesi görmeli. Uçkurlarına sahip çıkabilmeli. Aileleri çocuklarına ''oğlum yapma ayıptır'' diyebilmeli. Haremlik selamlık zihniyetle hiçbir şey çözülmez.

1|0
    0|0
    • İnsanların neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyorlar, fakat uygulamada farklı oluyor, senün mantığınla o insanlar bin senede geçse bilinçlenmez, zaten dünyada herkes iyi zihniyette olsaydı böyle bir dünya olmazdı.

• Bence güzel olur :D. İranda taksi bile ayri. Kadin erkek taksisi ayri. Ama oranin idare edilmesi , düzeni guzel degil

0|2
    0|0
  • Bu erkeklerin utanması gereken bir durumdur. Kadınları Allah in emaneti olarak görüp korumak gerek

1|1
    0|0
  • Ayrımcılık artar

0|1
    0|0
  • kadın erkek eşitliği der eylem yaparlar hemen haklı haksız demiyorum herşeye birşey bulur milletimiz

0|1
    0|0
  • Kesinlike rezillik.. çifte standarttır bunun adı.
    Tacizin, tecavüze çözüm değil günü kurtarmaktır bu.

0|0
    0|0
    • Çözüm ne

• başımıza bela olacaktır

• O dediğin için 1 asır geçmeli, zaten sıkıntı büyüklerde

• Yoh amuna

0|0
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • erkekleri boyle yapan kadinlar