Kapat

Evlilikte eşitlik senin için ne kadar önemli?

Bazı erkekler ısrarla kadın erkek eşit değildir şeklinde konuşuyor amaçlarını bir türlü çözemedim.

1|0
7|23

En İyi Erkek Görüşü

• esitlikden kasit nedir? 3+3=6 mi yoksa (1+5)=6=(2+4)

Evet kadin erkekle esit degildir, erkekde kadinla esit degildir. Adi ustunde birisi kadin oteki erkekdir. Ve birbirine karsi sorumluklari vardir. Bence Evlilikde anlayis ve adalet onemli.

Hemde cok ama cok onemli.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evlilikte kesinlikle bir adalet ve merhamet olmali. Sevgi ve saygiyla ve benzer sosyal ve kültürel özrlliklerle bu mümkün olucaktir.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 22

• yok eşittik yok değil polemiğine gerek yok. Erkek gerekirse eşinin ayağını yıkar, temizlik yapar, yemek yapar. Herkes yemek yapabilir diye bir kural yok ama en azından ona destek olmalı. Elinden geldiğince katkı sağlamalı. Allah kimseye vermesin ama yatalak olsa eşi tüm ihtiyaçlarında yanında olabilmeli.

Günümüzdeki anlayış o kadar iğrençleşti ki. Evliliği millet survivor olarak bir iddia oyunu olarak görüyor.

0|0
    0|0
  • Kadın emanettir, doğası gereği erkek fiziken güçlüdür. Bu ona zulüm edeceğine, diğer tüm yönden de zayıf olduğu anlamını taşımaz. Kadına ne kadar eşit ve iyi davranılırsa, bir toplum o kadar refaha, ailede o kadar huzura kavuşur.

0|0
    0|0
  • Eşitlik ve adalet çok önemli benim için..
    İkisi farklı kavramlardır bu arada..
    Bazen eşitliği, bazen ise adaleti sağlamak gerekir..

0|0
    0|0
  • eşit olmalı hayatı paylaşıyorsun her alanını
    eşitlik olmazsa nasıl bir paylaşım olacak

0|0
    0|0
  • Eşitlik meşitlik yokta ondan knk

0|0
    0|0
  • Esit olmalari mumkun degil zaten

0|0
    0|0
  • eşitlik diye bir şey yok birbirini tamamlama diye bir şey var bende ben olmadan o o olmadan ben olmam

0|0
    0|0
  • hayırlısı

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek zaten anlayışlı olunduktan sonra yeri geldiğinde kadon yeri geldiğinde erkek daha torpilli olabilir

0|0
    0|0
  • Eşitlik vardır hep

0|0
    0|0
  • Evet esit degiliz esit olsaydik gece mutfaktan ses gelince erkek degil kadin gidip bakardi

0|0
    0|0
  • Eşit değil denk

0|0
    0|0
  • Erkegin her zaman bir agirligi olmali yoksa bosanirim

0|0
    0|0
  • çok önemlidir. ben ne kadar özgür isem o da o kadar özgür olmalı

0|0
    0|0
  • Yıkıcı ve yapıcı bir parçalardan

0|0
    0|0
  • eşittir kesinlikle.. adaleti sağlayamadığın yerde uyum ve düzen olmaz

0|0
    0|0
  • sorumluluklar açısından mı eşitlik

0|0
    0|0
    • her açıdan

• mesela o 9 ay boyunca erkek bir nevi kadının görevlerini yerıne getırebilir kütük gibi her aksam eve gelınce yemek isteyemez. Temizlik neden yapmadın dıyemez. Sadece haftasonları evde olan çiftler için kadın dısarı çıkalım bu aksam dediğinde adam ne işin var otur evınde dıyemez.
      Kadın arkadaslarıyla bulusmak istediğinde kadın kısmı öyle gezmez dıyemez.
      Kadın istediği filmi izlemek istediğinde erkek ver şu kumandayı diyemez.
      Kadını istediği gibi azarlayamaz. Milletin içinde rencide edemez.
      Hakaret edemez. Sayıp sövüp aksamada yat koynuma diyemez.
      Kadın neden böyle yapıyosun dediğinde kes sesini erkeğin sözüne karşı gelinmez erkek her zaman üstündür diyemez.
      Ben bunlardan bahsediyorum.

• benim eşim hamile olursa ben ona iş yaptırmam yemeğide ben yaparım temizlikten şüpheliyim ama.. onlar eski kafa erkek söylemleri

• :) her. anlamda. esittir o ne. oyle :) rutbe hesabimi. yapioruz

0|0
    0|0
    • hay bin yaşa :D

• ilişkiye baslarken öyle bir mevzu gecmıyor kı aranda ileriki zamanlarda anlıyorsun sonrada ayrılamıyorsun işte mecbur katlanırsun

• O. zaman. zor. belli. etmen lazim. esit oldugunu tavrinla. soyleminle

• bence de eşit değildir, sevdiysem başımın üstünde tutarım

0|0
    0|0
  • Ben 40 yaşına gireceğim ve hala evlenmedim evlilik saçma

0|0
    0|0
  • Fazlaca

0|0
    0|0
  • eşitlik gerekli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...