Çorum alevileri hakkında bilgisi olan var mı?

Nasıl insanlardır, kültürleri nasıldır, ne severler, ne sevmezler vs. Beni aydınlatır mısınız?

Güncellemeler:
Sevgilim çorumlu, aleviler. bir haftasonu ailesiyle tanışmaya götürmek istiyor, soruyu o yüzden sordum. ne tribe giriyorsunuz başka işiniz mi yok

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• sahne arkadaşım, hocam ve ev arkadaşım çorumun alevilerindendi. düşünceler normal insanlara göre biraz uçuk olsada sabahlara kadar piyano çalmak onunla çok keyiflidi hala görüştüğüm güzel birisi. alevi değilim ama türkü dinleyen insandan zarar gelmez aleviler kendi kültürlerine sahip çıkan güzel insanlardır

1|0
    0|0
    • Benim arkadaşın da kulağı baya iyi :)

• :) rica ederim güzel bir sohbetti tanıştığında ailesi ile düşüncelerini anlat arada

• Unutmazsam yazarım :)

• Normal insan onlarda acılarda ağlar sevinçlerde güzel insan olursan insan gibi muamele ederler Alev'i olunca farklı mı oluyor ki
    Ha bağlamayı iyi çalarlar güzel semah sönerler deyişleri harikadır müthiş şelpe yaparlar

0|0
    0|0
  • Normal aleviler normal insanlar gibi

0|0
    0|0
  • Sıcakkanlı bir arkadaşım var ama karakterini beğenmiyorum

0|0
    0|0
  • seni bu konuda bilgilendirebilirim istersen eğer

0|0
    0|0
  • Çorum alevisiyim mesaj attım özelden

0|0
    0|0
  • eyidur hojdur:)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• çorum diye özel bir alevi grubu olduğunu sanmıyorum daha çok İslam'a uygun mu yaşıyorlar yoksa tam tersimi önemli olan bu

0|0
    0|0
    • Namaz kalıyorlar camiye gidiyorlar oruç tutuyorlar ama aleviler ben de pek anlayamadım. Gerçi soru da bu değildi :)

• o aileye göre değişir yani onlara bunu sorman lazım. Çünkü aynı olmuyorlar bazıları hiç camiye gitmiyor mesela. Bölge bölge olduklarını hiç duymadım

• Çorumlular alevi olarak biliniyo ama hepsi alevi degil

0|0
    0|0
  • İnsanız bizde bu nasıl soru ya

0|0
    0|0
    • Başka bir şey mi söyledim?

• Saçma sapan ergenlerle uğraşamıcam

• Yetersiz işte insanız aynen dünyadan bir haber şımar kız boşver

• Normal alevi iste. s

0|0
    0|0