Hayvanlara karşı merhametli misiniz?

Öncelikle şunu belirteyim hayvan sevgisi demek hayvanların başını okşayıp "ayy ne tatlıymış" demek değildir, onları düşünmektir, "bunun da canı var" diye düşünebilmektir. Ben mesela yediğim yemeğin artıklarını, kemiklerini vs. hep kedi köpeğe götürüyorum. Zaman zaman da onlara özel mama hazırlıyorum. Siz de hayvanlara karşı böyle merhametli misiniz arkadaşlar?

4|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Evet elimden geldiğince yiyecek vermeye çalışıyorum :) zaten rüşvetlerini almadan peşimi bırakmıyorlar salam ya da tavuk döner alıyorum kasaptan beni görür görmez koşarak yanıma geliyorlar. yönetimden sürekli uyarılıyorum kedileri apartmanın önüne dadandırıyorsun diye uyarıda bulunuyorlar ama umrumda değil :D

1|1
    0|0
    • birde evde iki tane kedim var :) birini bulduğumda ölmek üzereydi açlıktan yarası vardı enfeksiyon kapmıştı ötekininde annesini araba ezmiş ortada kalmıştı

Kızlar Ne Diyor 40

• kemikleri vermeseniz iç kanamaya neden olabilir. Kavga etmediğim kalmadı mama koyuyorum diye onlar alıp atıyor ben çuvallarca döküyorum.

0|1
    0|0
  • Hemde fazlasıyla. Annemle her akşam kasaptan kemikleri alıp kaynatıyoruz, etleri sıyırıp kedilere kemikleri ise köpeklere veriyoruz. Saatlerce gidip beslediğimiz bir çok kedi köpek var. Allahım yardım etsin..

0|1
    0|0
  • Merhametliyim. Babam eve aldığından daha çok ekmek alır kedi köpeklere kuşlara vermek için. Öyle gördüm ben.

0|1
    0|0
  • Evet hayvanlari insanlardan daha cok seviyorum bizim burdaki kediler sahipsiz degil hepsi ayi gibi ama yinede mama aliyorum hergün tüm kediler bende :D tr ye gelince herzaman mama alip dagitiyorum. Hasta olunca doktoea götürüyoruz. Keske herkes bizim gibi olsaa :(

0|1
    0|0
  • Tabii ki!

0|1
    0|0
  • Merhametliyim tabi ki

0|1
    0|0
  • Evet birkaç tatlı hayvan besledim. bir gun ilgilenmesem küsüyor diye elimden gelen ilgiyi gosterdim ama en tatlıları gri tavsanimdi. eti de baya lezzetliydi

0|1
    0|0
    • Ne güzel tavşanlar sevimli oluyor bir de ortalığı kemirmeseler :D ben de besledim evdeki berşeyi kemirdi :D

• nasıl yıyon yaa ben tavuk bıle yıyemıyorum kesıldıklerı aklıma gelınce fılan fazla hassasım vejeteryanlıga dogru benim gıdısat.

• Allah kurtarsin kardes

• Eskiden çocukken eve peynir alırdım bakardım bizim kapının önünde kedi var. Gider bakkaldan o zamanlar işte 50 kuruş 25 kuruş neyse ona da alırdım peynir bir de başını okşardım. Köpeklerden korkarım da kedilere yaklaşabiliyorum :)

0|1
    0|0
  • Nefes alan herşeye karşı merhametliyim

0|1
    0|0
  • Uzaktan seviyorm genelde:(

0|1
    0|0
  • Evet sadece onlara karşı zaten

0|1
    0|0
  • Evet en çokda inek yavrularına😄😄

0|1
    0|0
  • Hiç kıyamam canlilara.

0|1
    0|0
  • Dün Akşam 4 Kedi 1 Simit Parçası İçin Kavga Ediyorlardı. Ben O simit'i Aldım 4'e Böldüm Hepsine Eşit Dağıttım Onlar Yerken Bakkaldan Gelen Babam Süt, Salam Ve Sucuk Almıştı. Bende Sucukların Hepsini Onlara Verdim. Sütü de bir tasa koyup verdim ve Hepsini Yediler :) Ben Onları Canımdan Çok Severim.
    Annem Yavru Kediyi Evde İstemiyo Diye 2 Gün kendi Yatağımda Yatırdım ^_^

1|1
    0|0
  • Evet mesela ailem pandayı çok sever gece gündüz çikolata ile besliyorlar beni adam kasa kasa çikolata alıyor eve battı resmen. 🐼🍫🐼🍫🐼🍫🐼🍫

0|1
    0|0
  • Evet
    Örümcek olur odamda kıyıp öldüremem
    Özellikle alır dışarı atarım
    Karınca falan öldürmemeye özen gösteririm
    Ne gösteriş yaptım adafgafa

0|1
    0|0
    • Gösteriş falan değil, ben de öyleyim :) Böcek bile olsa hiçbir hayvana kıyılmaz sonuçta o da Allah'ın yarattığıdır..

• Evet çünkü onlar insanlardan daha iyiler..

1|1
    0|0
    • Katılıyorum sonuna kadar.. İnsanlardan daha çok merhameti hak ediyorlar...

• Çok doğru düşünmüşsün tebrik ederim seni :) zaten hayvanlar birçok insandan daha insani duygulara sahip canlılar. Bir kere sadıklar, ekmek yediği eli ısırmazlar.

• Aynen öyle

• Merhametliyimdir

0|1
    0|0
  • Ne kadar büyük bir kalbin var. :)
    Evet hayvanları anlayabildiğimi düşünüyorum ve de yeterli duyarlılığı gösterdiğimi. Ama tabi her zaman daha fazlası yapıla bilir.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim bu güzel yorumun için, Allah senden de razı olsun :) Onlar her zaman ilgi ve sevgiye muhtaçlar, marhamete açlar. Biz onları anlayamazsak başka kimler anlayabilir? Merhamet etmek gibisi yok :)

• Evet, fazlasıyla

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    20

Erkekler Ne Diyor 30

• Hayvanına göre değişir misalen yılanları özellikle sivrisinekleri hiç sevmem :D

1|1
    0|0
  • aynen kardeşim , hayvanları cok severim, insanlar bile daha değersiz benım ıcın hayvanlardan

0|1
    0|0
  • Evet bro

0|1
    0|0
  • Her zaman

0|1
    0|0
  • Guvercin besliyorum severim hayvanlari onlarda yaradanin sessiz kullari

1|1
    0|0
  • Merhametliyim

0|1
    0|0
  • Merhametliyim

0|1
    0|0
  • İnsan herkese karşı merhametli olmalıdır. Sokak kedilerine kilo kilo et alıp da fakir bir insan gördüğü zaman yüzüne bakmayanları biliyorum. Bu merhamet değildir. Böyle insanlar da var maalesef

0|1
    0|0
    • Evet haklısın ama bence hayvanlar insanlardan daha çok merhameti hak ediyor. Yani sırf kendini acındırmak için gösteriş yapanlar da var.

• insanlara karşı olan merhametimden 1000 kat daha merhametliyim hayvanlara karşı.

0|1
    0|0
    • askerlik yaptığım yerde -30 larda köpek yavruları aç kalmasın diye, yemekhaneden çıkan yemekleri kocalara toplıyım onların önüne veriyordum. beni gören hayvanlar üzerime koşuyordu annelerini görmüş gibi. ne acıdır ki bunu bir tek ben yapıyordum diğerlerinin umrunda olmuyordu.

• @illalazımmıki Maalesef, merhamet denen şey ne yazık ki herkeste olmuyor. Biraz düşünseler yapmazlar zaten. Ben üniversitedeki köpekleri doyuruyorum hayvanlar aç kalmasınlar diye, onların da canı var yazık günah. Onlara gidiyorum yemek yaptırıyorum, çünkü ben yiyorum benim yediğim şeylerde hayvanların da hakkı var. Onları düşünmeden olur mu? İnşallah siz ve anneniz gibi merhamet sahibi insanların sayısı artar bu dünyada...

• Hayvanlara evet insanlara hayir...

0|1
    0|0
  • Iyiligim vardir

0|1
    0|0
  • Merhametliyim

0|1
    0|0
  • evet :)

0|1
    0|0
  • Merhametliyim knk

0|1
    0|0
  • buna dükkanın önüne cıkınca peşine takılan kedi ve köpekler dahil mi bazen dükkanda parçaladığım tavukların kemiklerini dışardaki kedi ve köpeklere veriyorum ama bazısı var koklayıp yemeden gidiyor

0|1
    0|0
  • Ben pek merhametli sayılmam. Aslında merhametliyim de hayvanlar umurumda değil. Başımda bin türlü iş var. onlarla meşgulüm.

0|1
    0|0
    • Ama hayvanların da insanlar gibi dua ettiği ve Allah'a secde ettiği gerçeği var. Senin onlara yapacağın en küçük yardım bile sana kat kat mükafat olarak geri döner bunu unutma :) Belki dertlerine derman olurlar kimbilir..

• ben onlardan umudu kestim. dinden imandan umudu kestim. inanmıyorum artık. dualarım kabul olmadı.

• Kesin likle evet

0|1
    0|0
  • İnsandan çok hem de

1|1
    0|0
  • merhamet etmeyene merhamet olunmaz Hz Muhammed sav...

0|1
    0|0
  • Müstakil evde oturduğum için bahçeden çok karınca geliyo eve bende birlikte kahvaltı ediyorum onlarla :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    10
Yükleniyor...