Şeriat mı Yoksa laiklikmi?

Arkadaşlar Şeriat mı? yoksa Laiklik mi? Neden Ve ne için Istiyorsunuz?

0|0
6|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Her müslüman şeriatı kabul etmeli

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• LAİKLİK şeriat isteyen kadınların aklına şaşıyorum zaten

1|1
    0|0
  • Şeriat olmalı Laik biriyim ama bu kadar çakalı anca şeriat yok eder

0|3
    0|0
  • şeriat

0|0
    0|0
  • Laiklik

0|0
    0|0
  • Laiklik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Allahin kanunları tabiki. Ülkemizde laiklik adi altında 90 yil geçmesine rağmen 'hala' devlet insanların inancına karisiyor. Laiklik bu mu? Yunanistan da 60 yildir tecvitli Kuran okunuyor , burada 10 yil önce başörtülü kadınlar üni okuyamiyordu

0|3
    0|0
  • Şeriat yaşayan ülkelerin çok görüşlerini okudum, dinledim ve anladığım kadarıyla çok ağır bizim toplumumuzun buna ayak uyduracağını zannetmiyorum tepki çok olacaktır bu yüzden Laiklik.

0|1
    0|0
  • Şeriatçılar uyuyor dostum şu an elizabetçiler burda :D

0|4
    0|0
  • Laiklik

0|1
    0|0
  • şeriat Allahın hükümleridir. müslümanım diyen Allahın hükümlerinide kabul etmek zorundadır. aksi halde müslümanlıktan çıkar.

0|2
    0|0
  • Ne şeriatı ya..

0|1
    0|0
  • Laiklik tabi abi. Herkes özgür herkes istediğini yapabilir.

0|1
    0|0
  • Laiklik laiklik laiklik

0|1
    0|0
  • Şeriat şeriat diye ötmeyin şimdi bebeklerin agu bugu yapması gibi anlamsızlaştırmayın meseleyi yok efendim osmanlıymış oymuş buymuş direk gösterebildikleri tek şey de bu arkadaş sen geçmişte yaşamıyorsun kalkıp ta geçmişteki durumları bu güne empoze edip de karşılaştıramazsın ki yapıyorsan böyle bir şeyi neden yapıyorsun be osmanlı da yaşayan adama sordun mu lan sen ne istiyorsun diye kalkmış imparatorluk yürümüşmüş hadi ordan ölümle şiddetle korkutarak anca 600 yıl götürebildiler o zaman madem herkes memnundu neden yıkıldı? Sonlara doğru gücünü kaybedince insanlar bilgilenmeye başlayınca kendini savunacak hale gelince çöktü gitti neyin tartışması bu?

0|0
    0|0
  • Maide 44. ayet Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.
    Şeriat kelime manası Allah'ın kanunları'dır, kul yaratıcısın'dan daha mı iyi biliyor?
    Ayrıca şu an şeriat ile yönetilen ülke yok Şeriat 9. madde'den oluşur geri kalan kanunu devlet örfi veya günümüz şartlarına uygun koyabilir Müslüman birey için kesinlikle Şeriat.

0|1
    0|0
  • Laiklik.

Bu ülke de şeriatı uygulayabilecek ehli insan yok

0|0
    0|0
    • Ya olsaydı?

• @terra_nowa Bunun bağnaz olmak ile bir alakası yok.
      Size göre sizin karşınızda görüş sunan kişi ya bağnaz, ya dinsiz ya da eksik bilgili olmuş oluyor.
      Bu vatanı bizler kurtardık diyip, bu vatanaı kurtaran insanlara laf etmenizde ayrı bir bakış açısı.
      O nu bunu inkar edip, sonra zaten biliyorum demekte cabası.
      Osmanlı'nın iyi yönlerini alıpta kötü yönlerini ört pas edip oluşturulan varsayımların hiçbiri tutar sağlayamaz. Koskoca şer-i hükümler uygulandığı bir devlette padişahın haremi olursa buna Din adamları korkudan göz yumuyorsa. Bugün de Para'nın konuştuğu bir devirde Hangi şeriat gelirse gelsin o din adamı satın alınır. Laik sistem bir insanı baş tacı yapmaz. Her şeyden üstte bir kanun vardır. Bugün Avrupa ülkelerinnde de Laiklik var. Neden orada tecavüz bu kadar taban da iken İslam da fazla? Bunun ahlak ile alakası var. Bunun bilgiyle onla bunla alakası yok.

• @terra_nowa Tecavüz örneğini kendime vermeme gerek yok. Laik bir düzenin tecavüz gibi ahlak dışı birşeye beni itemeyeceği aşikar.
      Nedense bu tecavüzcüler ya imam, ya islamcı oluyor. Laikliğin göbeğin de İzmir de Tecavüz nerdeyse yok bile. Ama pardon olması gereken yer burasıydı

• şeriat :) çünkü Allah'ın bir bildiği vardır diye düşünüyorum :)

0|1
    0|0
  • Seriat tabikide

0|1
    0|0
  • essegin zki

0|0
    0|0
  • Laiklik. Bı ülke tüm inançtan olanların ülkesi. Şeriat istiyorsanız defolun araplara.

0|0
    0|0
  • Şekilde toplum

0|0
    0|0
  • tabi ki de laik
    @pnraltan pinarım yaffrımm quzımmmm lilililililililililililililililililililililililililililil :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...