Üniversite seçimi konusundaki endişelerim. Hangi arkadaşımı neden tercih etmeliyim? Nasıl söylemeliyim?

Bir arkadaşım dostum/kardeşim diye tabir edebileceğim, yaklaşık 15 yıldır tanıdığım ve bildiğim birisi;Antalya'da okuyor ve eğitim düzeyi, kişisel bakış açısı bahsedecek olduğum diğer arkadaşımdan üstün. Diğer arkadaşım 2 yıldır tanıdığım ve bildiğim birisi; İzmir'de okuyor ve eğitim düzeyi okuduğu bölüm üzerine üniversite sistemi dolayısıyla kötü ve kişisel bakış açısı eğlence odaklı. Bana gelirsek ben eğlence üzerine üniversite tercihi yapacak ancak bir o kadar da geleceğimi kurtarma çabasında birisiyim ve geleceğimi kurtarma çabamda etkili olacak üniversite Antalya'da fakat eğlence konusunda İzmir'deki arkadaşımla daha çok eğlenebilirim ama geleceğimi kurtarma yolumda Antalya kadar etkili olmaz İzmir. Bir de şurası var eğer yüksek puan yaparsam İstanbul'a giderim ve İstanbul'da her ikisine de sahip olabilirim. Bir de şunu eklemem gerekirse İzmir'deki arkadaşımın bana ihtiyacı var çünkü orada neredeyse hiç güveneceği insan yok ve şimdiden ev kiralama konusunda girişimleri mevcut, benim de fikrimi aldı haliyle fakat benim onun ihtiyacını karşılamam için benim aynı konudaki gereksinim tutumumun olmaması ve pişmanlık gibi kötü bir duyguya sahip olmamam gerekiyor. İzmir'deki arkadaşıma puanlar açıklandıktan sonra karar verelim dedim ancak hala kafam karışık ve düşüncelerimde sağlıklı karar veremeyeceğimden endişeleniyorum. Fikirleriniz benim için çok önemli, teşekkürlerimle.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben arkadasimla ayni uni diye yazdim ben gittim o baska sehre gitti 4 yildir hazirlik tutunamama su bu derken okuldan sogudum biraktim ornek olayim sana arkadas ugruna secimler yapma sadece ve sadece jendini dusun yoksa hayatin bir bakmissin mahvolmus.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...