Şu 10 ırkı-milleti bir iki cümleyle yorumlar mısınız?

Şu 10 milleti bir iki cümleyle yorumlayın bakalım. Hazır bir oyun gibi olmuş olur hem milletlere-ırklara bakış açınızı görmüş oluruz. tabi cevap gelirse

1 Türkler
2 Amerikalılar
3 Hintliler
4 İtalyanlar
5 Araplar
6 Bulgarlar
7 Kürtler
8 Çinliler
9 Fransızlar
10 Tutsiler ve Hutular (Ruandalılar) Afrikalılar yani :)

1|1
4|10

En İyi Kız Görüşü

• 1 bence ırklar içinde en has olanı ehe :)
    2 Kapitalizmin ve küresel sermayenin başkenti diyebiliriz kısaca. Demokrasi adı altında ülkeleri yok etme gibi bir durumları var ki ucu sömürge dayanır. Amerikan diye bir irfan bahsedemeyiz tabi sonuçta ülkenin oluşumunda avrupa ülkelerinden gelen Kaçakların mahkumların vs etkisi var. Tabi kizilderelileri söylersek yerli halk olarak iyiler bence.
    3 Bir zamanlar ingiltere sömürgesi altındaydı ve su sıralar yazılım sektöründe on planda fakat toplumsal yapısı çok bozuk. Hint kültürü ve Bollywood ile dünya çapında ünlü.
    4. Italyanlsrda aile kavramına düşkün diyelim ve özellikle deniz ticaretinde gelişmiştir. Irk olarak da pek sevilir mi bilmiyorum da benim sorunum yok açıkçası.
    5 Arapları da en tüm kategori içinde iyi bir yere yerleştirebiliriz tabi şu an ki arapları değil islamiyet doğduğu yıllarda Hz. Muhammed yolundan giden Araplar olarak.
    6Bulgarlar hakkında pek bilgim yok ama ortak bir geçmişe sahip olarak ve yakın coğrafyada yer aldığı için tüm ırklar içinde bize en yakın olanlarda.
    7 aynı coğrafyada aynı kültürü aynı dini paylaştığımız en yakın kardeşlerimiz. Irk olarak yorum yapamam iyi ya da kötü diye çünkü her milletin iyisi kötüsü var
    8 Mao sonrası den ile ekonomik gelişmesi, yeni Dünya düzeninde önemli aktör olmasi, emek yoğun ülke olmasi vs ne kadar başarılı bir ülke olduğunu gösterir
    9fransizlar ukala olur derler tabi bilemem ama önemli bir kültüre sahipler buda onları özellikle ab de üstün konumda tutar
    10 bunu es geçiyorum. Bide ırk olarak Almanlari da yazabiliriz bence. :)

0|1
    0|0
    • Oyyy oyy o güzel ellerine sağlık nasıl keyifle okudum dalmışım gitmişim 3 dakika :) Ya Almanları yazdım sonra değiştim falan. Yazılsa çok millet yazılırda. Sana bir 20 tane daha sorup keyifle okuyasım geldi. Walla sağol güzel cevap. Esasında her şıkka yorumun tartışmaya konuşmaya açık ama eğlenceli hoştu. Sağol :)

• Evet bence hepsine ayrıntıyla deginebiliriz. Ama her ırkı en iyi şekilde degerlendirebilmek için içlerinde yaşamak gerek bence biz sadece uluslararası kamuoyunda duyduklarımız ve gördüklerimiz kadariyla yorumluyoruz. Bu arada keyifle okumana sevindim.

• Eee tabikide kimse içlerinde yaşamıyor bilmiyor. Sadece bakış açılarını ne düşündüklerini merak ettim insanların. Yoksa Bulgarlar kimdir nedir bilmelerini beklemiyorum :D Tekrarda sağol o zaman :)

En İyi Erkek Görüşü

• 1 Türkler = Canayakın, AOOOOOUUUUOOOO (uluma)
    2 Amerikalılar = Fazla rahat
    3 Hintliler = Aklıma renkler geliyor :D
    4 İtalyanlar = 1 ile 4 ün erkekleri genelde kıyaslanır :D
    5 Araplar = Krallarını sevilmeye layık bulmadığım millet, arapların kendilerine has bir havaları var diyebilirim her kesime saygı duymak gerek
    6 Bulgarlar = Birkaç şarkıcısını biliyorum onun dışında söyleyecek birşeyim yok bilgi sahibi değilim haritalarını ve nerde olduklarını bile bilmiyorum
    7 Kürtler = Çok kolay aklı çelinen çok kolay kandırılan ve çok kolay kanan saf ve kötü insanlar, içlerinden çok nadir bir kesim iyi has insan çıkıyor ihanet etmeyen az insan çıkıyor, yinede o insan gibi olanlar sevilmeye değer
    8 Çinliler = Onlara biraz önyargı duyuyorum ve sevmiyorum nufusları fazla olabilir ve bu nedenle böceğe kadar her canlıyı iğrenmeden yiyebilirler fakat eziyet etmeden yemek mümkünken köpekleri eziyet ede ede felaket biçimlerde öldürmeleri aklımdan asla çıkmayan bir olay bunu sık sık günlük işlerde yapıyorlar, ONLARA LANET OLSUN!
    9 Fransızlar = Tarihlerine baktığım zaman biraz gülüyorum, pislik içindeymişler, parfüm topuklu ayakkabı şemsiye ve topuklu ayakkabının icadı bunlar tarafından çok gülünç ve pis amaçla çıkmış diye biliyorum, avrupa taharet alsın taharet!11! falan diye çemkireceğim şimdi ahhaahwtcueyvfg8hu9j
    10 Afrikalılar = A-aa... Onların hala günümüzde bile kabile halinde olmaları ve köle olarak kullanılıyor olmaları nadirende olsa, canımı çok sıkıyor, insan hayvanlar, köleliği haketmiyorlar sen hayvanıda eziyet ederek onu zorlayarak çalıştıramazsın gücünün yettiği kadar ve onu sıkamazsın, özgürlüğe hakkı ve ihtiyacı vardır. Ayrıca bir insana ten renginden dolayı ırkçılık yapılması da canımı sıkıyor, insanlar sadece 2 ye ayrılır, iyiler, ve kötüler.

0|1
    0|0
    • bir an ekşisözlükteyim sandım :D Sonra Benim Adım Khan filmini izliyorum sandım. Keşke 20 30 ırk yazaydım da film bitmeseydi :D Süper cevap dostum eline sağlık. Görüşlerini okumak keyifliydi. Yalnız ilk 4ü 4 satır. Son altı 22 satır :D

• Eee benimde sorular öylre. Kız olmayana cevap yok :) Ya kız olcaksın ya guru ya da çok yakışıklı :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Türkler- Fanatik ve Cesur
    Amerikalılar- Özgür ruhlu ve yaratııcı
    Hintliler- Üşengeç ve vurdumduymaz, metafiziksel ruhku
    İtalyanlar- Korkak ve pasif
    Araplar- gösteriş budalası ve zevk düşkünü
    Bulgarlar- Komşu çok şey yapmıyım.
    Kürtler- Sıcakkanlı ve fazla yöresel ruhlu
    Çinliler- Sevişgen ve üreten
    Fransızlar- Kaliteden anlayan- gölgede kalan
    Afrikalılar- beyinsiz :)

0|3
    0|0
    • Way way iyimişte son görüşün hoş olmamış be :)

• Anladım ya tamam. No problem :)

• Okey wonder woman :)

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 9

• Türkler-3 asır için de Dünya'nın en geniş topraklarına hüküm sağlayan, hiçbir zaman bağımlı olmamış tek millettir.
    Amerikalılar-2. Şahıs milleti. Öyle bir millet zaten yok. Tarihleri de yok.
    Hintliler-Hem çok gelişmiş hem de bir o kadar fakirler. Sınıf ayrımı çok büyük bir sorun
    İtalyanlar-Yemek te mökemmeller :D
    Araplar-Hain bir millettir
    Bulgarlar-Ne diyeceğimi bilmiyorum.
    Kürtler-Hepsi olmasa da Çok çabuk gaza gelen hain bir millet. Tarihleri de yok.
    Çinliler-Harakiri ile bilinirler. Köklü bir millet olup Türk korkusun dan Çin seddi bile yapmışlardır :D
    Fransızlar-1. Dünya savaşında müttefiklerinden kazık yiyen bir millet
    Afrikalılar-Aslında çok zengin olabilecek güçleri varken, asimile olmaları sonucu dram için de yaşayan bir topluluk

0|1
    0|0
    • Türk milletinde gaza gelmişsin :) iyi cevap ya en azından hoş eğlenceli bir yazı. tenks men :D

• Ama Türkler ile ilgili söylediğim doğru birşey.
      Sadece 300 yıl da tüm orta Asyaya sahip olup Anadoluyu'da fetih etmiştir.
      Hiçbir devlet bunu başaramamıştır.
      Ve şu bir gerçektir ki 50 bin kişi ile 300 bin haçlı ordusunu 2000 bırakabilen bir millettir.
      Bırakta yüceltelim. Kuranda da geçiyor zaten. :D

• Yok güzel cevapta tek ırk demen tuhaf olmuş. Bunu şunu başarabilen ek diye sıfatlamak biraz tuhaf durmuş :) Güzel güzel zaten ben insanların bakış açılarını merak ettim sadece yoksa tartışacak değilim hoş cevap :)

• Dünyanın tamamı kadarı

0|1
    0|0
  • Dünya ırkları 1,2,3,4,5,6,7,8,9 ve 10 dan oluşur.
    Problem?

0|1
    0|0
    • Görüş yorum?

• Gözünü kestirdiklerini cevapladın buda bişey eyw :)

• Türklerin yarısı koyun, diğer yarısı da domuz mu oluyor?

• Türklerden karını koruyacaksin
    Amerikalılar cidden sanki hepsi idiot ya
    Hintleri bilemem
    İtalyanlar erkekleri yakışıklı
    Araplar dünya üzerindeki en iyi hikaye yazarları
    Bulgari bilmem
    Kürtler in kadınları çok sadık ve çok güçlü psikolojik olarak
    Fransızların da sanatını ve kadınlarını begeniyorum

0|1
    0|0
  • 1. Göçmen, 2. Duyarsızlar, 3. Köleler, 4. Fırsatçılar, 5. Kaypaklar, 6. Ufaklıklar, 7. İmitasyonlar, 8. Karıncalar, 9. Aptal sarışınlar, 10. Belçika'nın tuvalet kağıtları.

0|1
    0|0
    • Oh be keyifli bir cevap :D :D Yalnı hep kötümser bakmışsın bide olumlu taraflarını söyleseydin ya :) fransızlar aptal sarışın mı oluyor :D son cevap iyimiş :)

• 5 ve 7 nefret edilesi.

0|0
    0|0
    • Irkçılık yap diye sormadım

• Nefret eylemi kötü algılanır her durumda. Irk üzerinden olması da haliyle hoş değil. Acizlik ne alaka. Süt mü sağıyorsun inek gibi de kalite farkına bakıyorsun :) Düşüncelerini görüşlerini saygı çerçevesinde ver ki bende keyifle okuyayım. Sevmemekle nefret etmek arasında fark var.

• Is my idea.

• hepsi aynı b*kun laciverti.

0|1
    0|0
  • Hepsi insan hepsi aynı

0|1
    0|0
    • Orasını biliyoruz da işte tek cümlelik cevap verenler topluluğuyla dolu site :)

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...