İnsan karar aşamasında kendi sesini dinlediğinde daha rahat mı karar verir? Daha çok mu karışır?

Bazen bir şeyleri düşünüp, karara varabilmek için yalnız kalıp kendimizi dinlemeye ihtiyaç duyarız. Kendimden örnek verecek olursam; yalnız kalıp kendi sesimi dinlediğimde net kararlar verebilmek bir köşede dursun daha fazla dolanıyorum. Güvendiğim birisi ile paylaşıp onunla konuşa konuşa karara varmak bana çok daha fayda sağlıyor. Peki siz, bir karar aşamasına geldiğinizde en büyük yardımı iç sesinizden mi alıyorsunuz? Çevrenizdeki herhangi birisinden mi? Hangisi size daha fazla fayda sağlar?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı durumu 1 hafta önce yaşadım. Bakanlığın yerleştirme işlemleri için kararsız kalmıştım. bu yuzden önce çevremdeki herkese danıştım. Sonra izmire gidip bilgisine ve hayat görüşüne güvendiğim insanların da fikrini aldım biraz İzmir sokaklarında dolaştım ve düşündüm hepsinin söyledikleri doğru olmakla beraber tam olarak benim beklentimi karşılamıyordu. Doğru cevabı ancak fuarın oralarda yururken bulmuştum. Kısacası önce güvendiğim insanlarla konuşarak olaya farklı açılardan bakıyorum. Bakış açım geliştikten sonra da iç sesimi dinleyip varılabilecek en doğru karara varıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İç sesimi dinlediğim de daha rahat karar veriyorum kendi başıma düşüne düşüne bir şekilde çözüm yolları bulurum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• İkisini kombine etmek en doğru sonucu verir sanki.

1|0
    0|0
  • İç sesimi dinlersem katil olurum :D

1|0
    0|0
  • Kendi iç sesin sna seslenir

1|0
    0|0
  • İç sesi dinlemek her zaman daha iyi oluyor. (:

1|0
    0|0
  • Kararlarımda hep kendimi dinlerim

1|0
    0|0
  • Kesinlikle kimseden etkilenme kendi iç sesini dinlerim her zaman

1|0
    0|0
  • Sağ duyumu dinlerim.

1|0
    0|0
  • Ah şu kararsızlık beni en çok mahfeden şey

1|0
    0|0
  • herkesin görüşünü dinlerim lotis benimki mi mantıklı mı benim ki diye düşünürüm sonra karar veririm

1|0
    0|0
  • en yakin gordugum kisi ya da kisilerden fikir alirim sonra kendi dusuncemle karsilastirdiktan sonra mantikli bir karar alirim ;)

1|0
    0|0
  • Kafamda ki ne ise o. bir kere tamam dedim mi bitmiştir benim için. Kafa sesimi dinlerim

1|0
    0|0
  • ne zaman iç sesimi dinlesem işler b*ka sarıyo. faydası yok zararı var ciğersizin :D

1|0
    0|0
  • Içimdeki ses bana kötü örnek oluyor 😄 genelde çok yakın arkadaşlarımla paylaşıyorum bu durumu 😊

1|0
    0|0
  • rahat olmalı bence

1|0
    0|0
  • bin bilsem de bir bilene danışırim :D

1|0
    0|0
  • daha önce o yollardan geçen birinin sesi daha iyi

1|0
    0|0
  • keşke diyene kadar...

1|0
    0|0
  • Sorma leyla o sesler yok aslında

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hen kendimi hem guvendigim kisiyi dinleyip dusunup genelde kendi bildigimi yaparim

1|0
    0|0
Yükleniyor...