Muhammed ismini oğluma koydurmadím hakli miyim?

Ilk türk devleti asya hun dan gokturklere osmanliya hatta tc kuruluncaya kadar ben Muhammed isminde hicbir turk duymadim dolayisiyla ben turk irkindan geliyorsam bir türk ismi tasimali cocugum neymis dedesinin adiymis onu koyalim diyor bizim bey haddini bildirfim hemen hakli miyim sizce?

1|2
15|37

En İyi Erkek Görüşü

• Türkçe isim koymanı öneririm, Soyumuz Türktür araplaşmaya gerek yok

2|2
    0|0
    • AYNEN BENDE TÜRKÜM arap değiliz İSLAMİYET İLE araplığı bağdaştıran dar kafalılar kendilerine dikkat etsinler!
      bizler 40 BİN YILLIK TÜRK"ÜZ koloni kabilesi değiliz kimse TÜRK IRKINI araplaştıramaz!

• @karaman7070 İslamiyetle yeterince araplaştık zaten, Buna örnek vermek gerekirse erkeklerin küpe takması eski bir Türk geleneğidir, şu an araplasan toplum küpe takana kadın gözüyle bakılıyor

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 36

• Bence de koymak pek iyi değil Sonuçta Peygamber ismi her ismini söyleyince kelime-i şahidet mi getirecektin sıkıntı olurdu bence koyma

Zaten türkçe isim varken bir sürü arapçaya gerek yok ayrıca İsmiyle cennette gitmicek sonuçta hayırlı insana gider

Ben sanırım ilerde kuranda geçmeyen bir isim koyacağım çocuğuma İsmiyle cennette gider falan konularına inanmıyorum şu müslüman ismi bu gayri müslim ismi konularını da hiç haz etmem o yüzden

1|0
    0|0
  • Güzel isim koyun yeter dinen. Senin gibi düşünmeme rağmen Muhammed ismini koymayı uygun bulmuyorum. Keşke peygamber adıdır diye saygindan koymasaydin.
    Daha münasip olurdu.

2|0
    0|0
    • Belli ki hic yurdisina cikmadin bir cik sana musluman oldun icin terotist muamelesi yapsinlar o duyguyu yasa ondan sonra gel konus

• Çıktım. Türk olunca yapmıyorlar mi?

• Ya sende haklısın eşinde haklı bir yerde. Ama sonuçta görüşümü soruyorsun onu söyleyeyim.

Çocuğuna kaldıramayacağı bir isim verme. Muhammed ağır bir isimdir ki bunu herkes kaldıramaz. Sen de eşinde o isime layık yetiştiremezseniz oğlunuzu o isimin altında ezilir kalırsınız. Ama genelde kuran'da geçen isimler koyuluyor çocuklara.

Siz onları boşverin benim ismimi koyun. Toprak Doğa Düzağaç. Toprak ta Doğa da çok güzel isimler. Koyarsanız da haberim olsun :)

Yani uzun lafın kısası haksız ama haklısın. Peygamberimizin ismini koydurtma. O isime layık yetiştiremediğinizde olan hem oğlunuza hem size olur.

0|0
    0|0
  • Haddini bildirdim mi? O ne kadar saçma salak ve aptalca bir söz ya? Eşinle aranda olan birşeyi aranda halledemiyormusu da burada ifşa ediyorsun? Kafanız nasıl çalışıyor sizin bu nasıl bir ahlaktır anlamadım ki

3|0
    0|0
  • Ne ara evlendiniz, çocuk yaptınız da sıra isim kavgalarına geldi. Millet ne hızlıymış be :D

1|1
    0|0
  • Sen gibi düşünenler koymasın oğluna o ismi. Herkes taşıyamaz o güzel ismi. Çünkü o isim adı güzel, kendi güzel Hz. Muhammed (s. a. v)'den gelmektedir.

2|0
    0|0
  • “Ey insanlar! Muhakkak ki biz, sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız. Allah katında en şerefliniz Ondan en çok korkanınızdır.”
    (Hucurat suresi, 13)

2|0
    0|0
  • ulan bende turkum bır kere bıle turkum diye naara atmadım abi bir kere şu ırk sagcı solcu gıbı tutumları haddınde yaşayın tadında yaşayın 1 oturmada 1 kilo muz yersen mıden yıkanır ya da çatlarsın ama 1 tane yedınde mutluluktan uçarsın sokucam ırkına bu turk kurt oldugun için deigl insanı insan oldugu için sev muhammed isminde neyi kötü buldun kökeni türk olmadıgı içinmi diyelımkı türk degil nolucak 1 kilo muzmu kazancan sövucem şımdı olmuycak nolucak plazma hedıyemı kazancan

1|0
    0|0
  • Nedir bu yahudiler gibi üstün ırk tanımlamalarınız.

2|0
    0|0
  • bravo madalya takalım sana isim oalyını gectim senin amacın o isme olan garezin

2|0
    0|0
    • 5 vakit namazinda birisiyim

• Halifeligi almak icin osmanliyi nefen ingilizlere satti bu araplar demekki bir rekabet var

• Ben arabi bilmem ama islam olayi ayri

• Sen tam bir cahilsin kardeş senin yetiştirecegin çocukdan da hayır gelmez ,, osmanlı koymadıysa saygısındandır

2|0
    0|0
  • O isim kadar yüce bir isim dünyaya hiç gelmedi. Cennetin kapısında bile yazan bir ismi sırf ırkçılığın yüzünden çocuğuna koydurmadığın için o çocuk öldüğünde öteki dünyada senden hiç şüphesiz hesap soracaktır.

0|0
    0|0
    • Onun adini tasimak kolay degil bu ismi tasitanin karinca bile. Basmamadi gerekir yoksa isi kotu

• Elbette ki öyle ama bunda senin vereceğin eğitim ve yetiştirme tarzında önemli.

• helal sana be Alper tunga öldü mü

0|1
    0|0
  • Ne fark eder benim çocuğum olursa büyük ihtimal ismi yunanca olur çünkü hoş geliyor

0|0
    0|0
  • müslüman değilsen normal

1|0
    0|0
  • Yav he

1|0
    0|0
  • Arap ismi zaten muhammed turk ismi diye koyulmuyomu

0|0
    0|0
  • tayyyyyip koy tayyyyip :D

1|0
    0|0
  • Bencede sen koyma zaten isme yazik

2|0
    0|0
  • hey allahım ya :D

0|0
    0|0
  • Saçmalamışsın biraz. Ayrıca haddini bildirdim filan o nasıl laf. Kocan o senin

0|0
    0|0
  • devreler yanmış

0|0
    0|0
  • Gereksiz bir tartışma konusu olmuş. Hadd, isim ve hak kelimeleri de arapça kökenli. Bunları da kullanmadan konuşmalısın.

0|0
    0|0
  • Söylediklerinde haklısın ama koydurmam dediğin isimde Peygamber efendimizin ismi

0|0
    0|0
    • Gunah mi islefim yani

• Omer de peygamber ismi yavas gel

• Bir anda yavaş gele dönmüşsün :)

• mustafa kemal koy

0|0
    0|0
  • iyikide koymamişsin Peygamberimizin ismini taşımak kolay değil bir sürü gevşek insan var.

0|0
    0|0
  • İstersen David koy.. Bize ne? Uzuc milliyetçilik bunlar..

1|0
    0|0
  • Helal

0|0
    0|0
  • muhammed zaten Türkçe değil arapça bir isim gizli kız...

0|0
    0|0
  • Aynen öyle haklısınız. Ben mesela 2 ada sahibim hem Türk adım var hem Hristiyan adım var.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 14

• İnanç doğrultusunda konuluyor. Bununla bağdaştığını düşünüyorlar. Halbuki ben olsam koymam. Çünkü o çocuğa sinirlenip adıyla birlikte aptal dahi desen yine o inanca göre günah olmuş olur. Mantıksız yani.

1|3
    0|0
  • Sonsuz hayatını senin ırkın değil, Türklüğün değil müslümanlığın belirleyecek. Bu tarz yaklaşman doğru değil.
    İsim koyma konusuna gelince bencede konulmasın hele ki bu zamanda. Ağır bir isim. O isme yakışır yaşamak çok zor. Koymamak daha iyi.

1|0
    0|0
  • O zaman hayvan ismi koyun.
    Çünkü ilk Türklerden beri erkeklere hayvan ismi konulmuş.

1|3
    0|0
  • Muhammed ismi müslümanlar için önemlidir. Sen kendi inancına göre koy geri

0|0
    0|0
  • Anneler candır ya babam da bana babannemin ismini koydurckmış ama annem saolsun koydurmamış😁

1|0
    0|0
  • Türk goygoyuna tam olarak katılmasam da iyi yapmışsın.

0|0
    0|0
  • haksızsın! eğer dinine sadıklığından karşı çıksaydın yani '' bak falanca çocuğumuzun adını bu mübarek isim koymayalım yarın birgün arkadaşları vs küfür ederlerse vebali ağırdır'' deseydin varya senin hakkını Allah bilirdi en iyi ve o da sana kıyamete kadar yeterdi yazık be dedesinin adı diye koydurmamışsın çok yazık!!!

0|0
    0|0
  • Çocuğu ortadan ikiye bölün diğer yarısına o isim koysun, bu yarısına sen koy anlaşın. Problem kalmamıştır.

0|0
    0|0
  • Peygamber Efendimiz in adı sence baska bir komutan veyahut bir şahış örnegine gerek varmı? Bir isim için bile kocasına bu denli haddini bildirdim diyebilen kadınlar varmıs.. Allah erkeklere sabır versin.

0|0
    0|0
  • Ya türkü geçtik peygamber efendimizin adı. Daha kutsal değil mi?

0|0
    0|0
    • Bu ismi verince sevaba mi gircen hayir

• Ya sevaba girip girmeyeceğini bilemem ama bu kadar rahatsızlık duyman beni şaşırttı.

• Bişe sorabilir miyim

0|0
    0|0
  • Değilsin be güzelim.

0|0
    0|0
  • Çok haksızsın

0|0
    0|0
  • Eşine haddini bildiren kadın o mübarek ismi çocuğuna koymasın zaten, annenin vereceği eğitim belli, çocuğunda nasıl olacağı...

1|0
    0|0
Yükleniyor...