Türk Cumhuriyetini sen yönetsen ne gibi reformlar yapardın? Ne gibi değişikler yapardın?

Benim yapacaklarım:
1) Asker ve polislerin arabalarını koruyu zırhlar, camlarla güçlendirirdim
2) Her bir askere, polise çelik yelek, çelik şapka verirdim
3) Doğudaki Türk nüfusu batıya kaydırıp, teröristlerin olduğu bölgeleri 7/24 bombalardım. Geceyi gündüz yapardım.
4) Erbili, Süleymaniyeyi, Kerkük, Musulu, Halepi, Şamı, Kobaniyi, Afrini, Tel Abyadı, Kamışlıyı Türk topraklarına katardım.
5) Köprülere Cumhuriyet isimleri verirdim.
6) Askere, polise güneydoguda sınırsız yetki verirdim
7) Trt kürtçe ve trt arapça kanalını yayından kaldırırdım.
8) Trt Lazca kanalı kurardım.
9) Atatürke hakaret edene en az 10 yıl hapis cezası verirdim
10) Kuran kurslarına 12 yaş şartı getirirdim.
11) Liselerde türbanı yasaklardım. İlkokulda dahil.
12) Üniversite ve kamuda serbet olurdu türban.
13) Suriyelileri esadın yanına gönderirdim.
14) Asgari ücreti 2500 lira yapardım
15) Cemevine ibadethane statüsü verirdim. Ama hainlik yapani affetmezdim.

Güncellemeler:
Milliyetçilik, şehit cenazesine son dakikada gelip bir karış toprak atıp ve bu attığı toprağıda başkasina fotoğraf çektirip, şov yapmak değildir. ccc yazdiğima bakmayin. Mhp ve ülkücüleri zerre sevmem. Bu şovu adana ülku ocaklarindaki bazı kroylar yaptı. ;) Oldu bitti sevmem ülkücüleri.
Bu ülkeyi benden başka kimse ilerletemez. Ne o öyle: Arkadan atlılar mı geliyorda, savaş mı çıktıda 10-20 tane lüks siyah ciplerle geziyor büyük (!) baba (!) lar. Adana aladağda şehit cenazesinde tam öğlen sıcağinda yaşlilar bile 10 dakka dik yokuşu, yamaçi yürüdü. O cehennem sıcağinda yüzlerce asker, polis, millet cenaze namazi icin dahi o sıcakta vali beyi bekledi.

1|2
5|21

En İyi Kız Görüşü

• Harika , Aklimdan gecenlerin 11 tanesini yazmissin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• suriyelileri şutlarım, her yere cami imam hatip açana kadar bir laboratuvar açarım bilimsel şeyler yaparım eğitimi düzeltirim televizyondaki çoğu diziyi yayından kaldırırım askere sınırsız yetki verirdim yolsuzluk yapanlar kesinlikle hapis yerdi sınavlarda düzenbazlık yapanlara en az 10 yıl hapis sanayileşmeyi sağlardım tüketeci olmaktan çok üretici olmayı desteklerdim biten hayvancılığı ve tarımı yeni baştan ele alırdım yani yapılacak çok şey var

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Saçma. Liselerde Başörtüsü yasaklanmamali. Müslüman bir ülkeyiz. Kürtçe arapça kanalları kapatiyorsan yerine lazca bir kanal da acamazsin. Cemevine de istediğin şartlarda müsade veremezsin. Polise sınırsız yetki de veremezsin çünkü içlerinde malesef vatan haini olanlar da mevcut. Olmamış.

1|1
    0|0
    • Laik ülkeyiz. ;)

• Sen türkçe ögren, kitap oku. ;) öyle gel karşima.

• Türkçe yi ve kitap okumayı senden öğrenecek değilim hele ki bir hafta içinde 2 3 kitap bitirebiliyorken. Bu ülke bugün bu haldeyse senin gibilerin saçma sapan fikirleri yüzünden. Biz buna akılsız fikirler diyoruz.

• Kafana göre orayı burayı bombalıyorsun alıyorsunda diğer ülkelerin angajman kurallarını unuttunuz heralde keşke dediğiniz gibi olsa musul halep bunları alabilmen için Abd ile Rusyayı karşında görürsen ne yapacaksın koşarak mı kaçacaksın tek bir noktayı güzel yazmıssın suriyelileri göndermek kesinliklikle gitmeliler hatta gerekirse silahlarla vursunlar dünya onlar yüzünden soğuk savaşa girmek zorunda kalacak :)

0|0
    0|0
  • Kuran kursu 12 yaş siniri çok mantıklı. Soyut zekanın (din, Allah, cennet, cehennem soyuy olgulardir) ortalama 12 yaşta oluştuğunu ve oturdugunu düşününce öncesi aslında çoğu zaman çocuğa eziyet ve yanlış yönlendirme bence.

0|0
    0|0
  • kardeş, başa gel lütfen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• 0|5
    0|0
  • kürtleri ezerdim sehitlerin öcünü alirdim ve unuttulmamasi icin sabah okulda dua ettirirdim sehitlerimize

0|3
    0|0
  • Terör suçlularını vatandaşlıktan çıkarırdım

0|3
    0|0
  • Polisten nefret ederim, askeri severim ben. Polislerin "şehit" olmasını da saçma buluyorum. Pmyo puanının düşük olması ve +2500 maaşı çok cazip bulup bedenini hükümete satan insanlar ölünce şehit olmazlar. Fakat babasının gecekondusundan inzibat zoruyla alınıp Silopi'de mayına basan Mehmetçik şehit olur.

Yapacaklarımı sıralıyorum, kendine "Osmanlı torunuyum" diyen cibilliyetsizler okumasın.

1-Havaalanları dahil hiçbir bölgede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Türkçe dışında bil dil konuşmayacak.
    2-Ülkeye sonradan gelen azınlıklar 10 gün içerisinde ülkeyi terkedecek, etmezse idam edilecek.
    3-AKP iktidar olduğundan beri 7 kez değiştirilen eğitim sisteminde Avrupa standartları uygulanacak, tam donanımlı ve eğitimli bir nesil yetişecek. Bu ülkenin müezzine imama değil, çağdaş ve eğitimli gençlere ihtiyacı var.
    4-Özelleşme adı altında peşkeş çekilen tüneller, fabrikalar, limanlar ve diğer tüm mali kaynakların bir kısmı kamulaşacak, özel kalanlar ise yığın şekilde teftiş edilip denetlenecek.
    5-Merkez Bankası altın ve döviz rezervine göre ithalat kısıtlanıp yerli üretim için halka teşfik verilecek. Enflasyonun önüne geçilmeye çalışılacak ve paranın alım gücü artırılacak.
    6-Tesettür giyimliler (böcek kafalılar) kamu alanlarına alınmayacak, sağda solda İslam nutukları atanlar asılacaktır. Dinde hoşgörü benimsenecek, kendine "hocayım ben" diyenler yargılanacaktır. Hoca olunmaz, ilahiyat profesörü olunur.
    7-Mecliste vatan sever olmayan, bölücü, Türk düşmanı teröristler olmayacak. Devlete kafa tutan, ileri geri konuşan kim varsa idam edilecek, mutlak surette af olmayacak. Cezası kesim ölüm.

Ya sıkıldım, daha çok madde yazarım da boşa yazıyorum. Bu millet her pisliği hak ediyor. Hadi eyvallah.

0|0
    0|0
  • Ülke de bugünün durumundan daha kötü olurdu sen bu söylediklerin ile.

1|0
    0|0
  • Ben yönetsem sanırım ülkenin yarısını kovarım açıkçası ağır olacağını düşünüyorum yönetim şeklim cemaat üyelerini ceza evine atarım cemaat kurmayı yasaklarım cemaat olupta faydası olan bir şey yok genelde zararlı hepsi

0|0
    0|0
  • Sen bir partide siyasete başla

0|1
    0|0
  • Öldürülen teröristleri bir elektirik teli ile şehirde görünen yere sırayla yan yana asardım ibreti-i alem için ve o bölgeye korku salardım.

0|1
    0|0
  • Maaşı 2500 Lira yaptığın an s*çtık zaten. Ülke battı.

0|0
    0|0
  • Sen sıralamışsın zaten :)

0|1
    0|0
  • Asgari ücret 2500 oldugu anda kaos baslar

0|1
    0|0
  • 6 numara olsun hepsi olur zaten

0|0
    0|0
  • Ülkemizdeki abazalık için en önemli adım da Avrupadan kadınların Türkiyeye pasaportsuz girişine izin verirdim, bizim kadınlarda hayır yok. Türk erkeğinin değeri anlaşılır bu sayede.16 ya ekle bunu..

0|0
    0|0
    • Avrupa'dan pek çok ülkeye giriş belli bir süre için vizesiz zaten. İnternetten vs kız bul, davet et. Bu zor değil ki. Kız senden hoşlandıysa koşa koşa gelir.

Etrafım Türk erkeklerini beğenmeyen kız dolu, tanıştıkları yabancı erkekleri davet ediyorlar ya da parası olan kendi kalkıp gidiyor çocuğun ülkesine.

Siz de yapın bunu.

• Bu 15 ihtimali gördükten sonra şeriat getirirdim.

0|0
    0|0
  • Ne kadar geri bir kafa bu? Türbanın ne zararı var da yasaklıyosun? Şu çok örnek almasını bildiğiniz batı ülkelerinden ingilterede ilkokuldaki ufacık çocuklar bile türbanlı.

0|0
    0|0
  • Şöyle bi' düşündüm aklıma hiç bişey gelmedi

0|0
    0|0
  • burdan sallamak kolay bro askeri maaşı 2500 yap enflasyonuda tavan :D çok ince işler bunlar :)

0|0
    0|0
  • Parti kur hemen oy vereyim sana saydığın 4. maddeyi kabul etmiyorum diğerleri okey

0|0
    0|0
  • Ulan sen parti kur sana oy vermezsem dunyadaki en buyuk serefsizim

0|0
    0|0
  • ee 1 ay ömrü kalır tc nin o zaman

0|0
    0|0
    • kardeşim bırak bu millietçiliği ırkçılığı
      allah sana akıl vermiş onu kullan
      ırkçılıkla yönetirsen devletin ömrü hemen biter
      kimseye güven olmaz

• kürtler türkiyeliyiz demiyor ama özerklik istiyorlar.

• @Boss18
      eğer sen onları kürt diye ötekileştirirsen
      onlarda ayrılmak ister
      sen adama yabancı muamelesi çekersen
      onlarda salak değil yabancılaşır ve savaşır
      kürt ve türk kardeştir diyeceksin
      he olduki sana babalanıyor o zaman suçu neyse cezasını verirsin o ayrı
      anne ve babasından kürtçe öğrenmiştir
      dilediği gibi konuşabilir bu bir alahın verdiği bir güzelliktir
      sen türkçe konuşuyorsun diye seni yaka paça dövseler hoşuna gidermi
      sana zorla ne mutlu arabım desetseler hoşuna gidermi
      elbette ne mutlu türküm demek zamanında müslümanlık anlamındaydı