Bir ülke kurmuş olsan, ülkendeki en göze çarpan kural ne olurdu?

Bu çok tuhaf olabilir ama
Ben fakirle fakiri evlendirmezdim, zenginle de zengini
Belki o zaman daha iyi daha mutlu bir toplum olabilirdi
Bu kadar fazla açlık olmazdı belki de

... Peki ya sen?

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Aynı fikirdeyim :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Zengine paylaşmayı öğretmek ve bunu sevdirmek de doğru olabilir ve bunun şimdi de yapabiliriz sanırım

0|1
    0|0
    • Kesinlikle öyle. Hani cok yuklu miktarda para kazanan insanlarsan devlet daha fazla mkktarda vergi aliyor, bunun yerine durumu dusuk olan insanlara yardim olabilir,. Bunjn gibi bircok sey daha olabilir.

• Çünkü vekillerin daha fazla paraya ihtiyacı var fakiri umursayan kim :))

• Aynen öyle ne yazık ki..

• Ülkede sınıf ayrılığı olmayacak. Herkes dayanışma içinde beraberce yaşayacak. Birinin sorunu olsa herkes yardımına koşacak. Bu ülkede iyi insanlar nefes alacak.

0|1
    0|0
  • Zenginlerin daha cok yardım yaptigi , fakir denilen kesimin fakirlikten çıktığı , herkesin durumunun orta halli oldugu bir toplumum olurdu hi birde sokaklarda mendil satan veya cop arabasi suren cocuklar görmezdiniz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bundan önceeesi var kardeşimm

1- güçlü ordu ve teknoloji
    2- eğitim -öğretimm vatanseverlik ruhu
    3-Üretime yönelik kalkınma

0|1
    0|0
  • Davul bile dengi dengine kardeşim. Fakirlik ve zenginlik sadece maddi konuda olan bir fark değildir. İstisnalar haricinde zengin insanlar yaşamasını bilirler, eğitimlidirler, görmüş geçirmiş insanlardır. Aşağılamak için söylemiyorum (!) ama leğende çamaşır yıkayan bir kızla zengin bir adamı evlendiremezsin.

0|1
    0|0
  • Demokrasi

0|1
    0|0
  • öyle kural koyamazsın ama ütopik olmuş seninki :D

0|1
    0|0
  • tecavüz ve cinsel istismarın artı hırsızlığın , kişi öldürmenin suçu direk idam

0|1
    0|0
  • Desene o vakit , dünya tarihinde ilk isyan çıkaran millet seninki olurdu :d

0|1
    0|0
  • Dinsiz olabları sınır dışı ederdim.

0|1
    0|0
  • zengin diye bişeyin olmaması olurdu

0|1
    0|0
Yükleniyor...