Ben bir Deist'im ama ailem beni anlamıyor! Ne yapmam gerek?

Uzun yıllar boyunca müslüman bir bireydim fakat Deizm ile tanıştıktan sonra bende bir değişiklik oldu. Deizm'den çok etkilendim ve kendime çok uygun buldum. Bu zaman zarfında da İslamiyet'den iyice soğudum, zaten yılımın 9 ayını Türkiye'de 3 ayını Moldova'da geçiriyorum. Yurtdışı etkisi de oldu biraz bu durumda ama ben kendimi bu dinde, bu şekilde huzurlu hissediyorum. Dinimi tekrardan değiştirmeye niyetim yok.

Fakat bu durumu bir türlü aileme açıklayamadım. Ailem açıkcası muhafazakar sayılır fakat pek fazla değiller. Annem kapalıdır, babam ve annem 5 vakit namazlarını kılarlar falan. Onlara açıklamaya çalıştığımda, dalga falan geçtiğimi sanıyorlar. Bazen kızıyorlar, çoğu zaman da kaale bile almıyorlar. Bu durumdan çok rahatsızım. Ayrıca zorla namaz kıldırıyorlar da, bu akşam da kandil gecesi diye zorla götürdüler. Çok rahatsızım, ne yapmam gerek?

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• elinden geldiğince açıklamaya çalış belki yadırgayabilirler ama zamanla anlayış gösterebileceklerine inanıyorum :)

0|0
    0|0
  • kardeş islamı bırakıp niye deistliğe geçtin ki hakkıyla benimseyemedin demekki ruhun başka şeylerle tatmın olmak istedi

0|0
    0|0
    • Benim dini inancım seni ilgilendiriyor mu? Ben burada sadece, aileme nasıl kabul ettireceğim? sorusuna cevap arıyorum, siz benim deist olmam hakkında ne düşünüyorsunuz? sorusuna değil.

Erkekler Ne Diyor 5

• açıklamak zorunda degilsin hatta bence açıklama kendi içinde yaşa inancını

0|0
    0|0
    • Sonunda anlayışlı birileri. Bro, ailem beni zorla namaza falan götürüyor, içimde yaşasam da nereye kadar, faaliyete geçince olmuyor işte.

• Teşekkür ederim düşündüklerini paylaştığın için, denemeye çalışacağım fakat pek işe yarayacağa benzemiyor.

• yarrar dostum ama söyleme dedigim gibi dindar kişiler için çok önemlidir bu degerler. ve her inançta insanı kendine iyi hissettiriyorsa kutsaldır bunuda unutma. ailen o degerleri paylaşıyorsa onlara ayak uydurmayıda dene her inanç bir kültürdür bana göre o kültürün ritüellerinide bazen yapmak sana birşey kaybettirmez ve aileni üzmeye degmez bunun için emin ol :)

• ergenlik yafrum.
    sakin ol.
    yakında durulursun.

0|0
    0|0
  • Deizim din degildi galiba ama neyse ordan yirtarsin belki

0|0
    0|0
  • öncelikle deistlik bir din değildir aksine dinleri reddetmektir sadece bir düşüncedir.

0|1
    0|0
  • Deizm bir din degilki degistiresin :)

0|0
    0|0
    • Deizm bir yaşam stilidir, fikir tarzıdır. Din gibi kesin kuralları yoktur, dini reddeder. Fakat sen hem bir deist hem de müslüman tarzı bir şey olamazsın.

• Kur'anın mucizeleri artık büyük çoğunluğu ateist olan Japonlar tarafından bile bulunmaya başladı. Allah varsa elçisi de vardır ve O'nun katında geçerli olan tek din İslam dır diyorum ben :)

Yükleniyor...