Hayatım hiç düzelmiycek gibi hissediyorum geçer mi?

Ben 12 yaşına kadar ailesiyle arkadaşlarıyla dostlarıyle çevresiyle mutlu olan bir çocuktum. Durumumuz normaldi belki normalin 1 tık üstü fazlası değil. yinede dünyadaki en zengin kişi gibi hissederdim çünkü herşeye sahiptim iyi bir aileye çok iyi arkadaşlara çevreye okula herşeye aklınıza gelebilicek herşeye. hayatım gerçekten çok güzeldi düşününce her zaman bunlar gerçek mi diye tekrar sorguluyorum. Herneyse babamın daha iyi bir maaş için yüksek bir mevkiye terfi etmesiyle (kendisi istedi bunu da m. yardımcısıydı bir bankada müdür oldu ) başka bir şehre taşındık. Taşındığımız yer de Bayburt gibi bir yer. Sakin kendi halinde bir yer. Bu huzurlu anlamında demedim evet belki huzurlu küçük olduğu için ama benim için değil. Hala burada yaşıyorum bu arada üni de gidicem inş. devam ediyorum babam taşınmamız gerektiğini okullar kapanmadan sadece birkaç ay önce söylemişti. bende çocuğum üzüldüm ama çok sorgulamadım kalalım diye ısrar etmedim aslında ettim ama belkide yeterince etmedim zaten değiştiremezdimde ne yaparsam yapayım. Arkadaşlarıma veda bile edemedim. belki böylesi daha iyi olmuştur her zaman onları orada bulucağımı düşünürüm. Geldiğimiz şehirde çok geçmeden ergenlik baa uğradı. ama çok sert vurdu be arkadaşlar çok sert. Güne her sabah bok gibi başlıyordum yüzüm saçlarım yağ sivilce içinde iğrenç bir duygu. ben saçımı bile yapmazdım düşünün eskiden gelmeden önce yani çünkü gerek olmazdı tatlı bir çocuktum zaten ama tip olarak çok değiştim çok Çirkinleştim. yeni okulumda arkadaşlar çevre beni böyle tanıdı. insanların yüzüne bakamadım özgüvenim düştü arkadaşlarımı özledim herşeyimi özledim. bu süre içinde psikolojimin %95 i dağıldı. hala da öyle ve düzelmiycek

bknz: Acı çeken insan artık eskisi gibi değildir.

Ne yapmalıyım eski arkadaşlarımı çevremi herşeyimi çok özlüyorum. Üniversite yi bekliyorum ama herşeyimi kaybettim hırsımı çalışma azmimi herşeyimi çalışmıyorum bile düzgün. sınavdan sınava o kadar. çünkü bir anlamı yok artık benim için hiçbirşeyin.

Güncellemeler:
Sizinle özel birşey daha paylaşıcam.

bu beni çok üzmüştü hemde çok. babama kızgınlığım halen devam ediyor ve onu asla affetmiycem. beni bu hale o getirdi. bunu bana o yaptı.

babam ben 9. sınıftaken yazın engellemek için gittiği kavgada olaylar büyümesin diye karakola çağırılmıştı olay da baya ciddi silahlar çekilmişti.
güzel insan bir polis silahı kontrol ederken YANLIŞLIKLA ateşledi ve babam çenesinden vuruldu. hayatta olması gerçekten bir mucizeymiş o kadar ağlamıştım ki o gün..
Bazı şeyler olsa bile sevdiklerinizi seversiniz yine yaptıklarına rağmen benim buraya geldiğim beri yaklaşık 6 sene hayatım mahvoldu artık kendimi tanıyamıyorum ben kimim ne yapıyorum bilmiyorum bu şey hayatımın en önemli yerinde oldu ve hayatımı bitirdi. sizin için sadece çevreye uyum sağlayamamış ve ergenlik sorunları yüzünden psik. altüst olmuş birisi gibi duruyorum değilmi.
hahahaha. görünüş çok farklı be arkadaşlar çok farklı...

neyse sormak isteğiniz bişeyler varsa anlatırım yazın

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Çocukluğu güzel olanların ergenligi ağır geçer ve sonra taş gibi olur
    Sen fazla sıkıntıya girip uni öncesi yüzüne cildine öyle zarar verme. Dermotologa görün

0|1
    0|0
    • Şimdi zaten yakışıklıyım kendine herkes bunu söyler biliyorum ama kendime göre tipimin gideri var. kızlara göre yakışıklıyım sınıftan birkaç güzel kız öyle dedi hatta birisi '' bunda da tip var ama kullanmıyo '' gibi bişey söyledi giyimime dikkat ediyorum saç vs. çok iyiyim bu konularda asosyal oldum bunları araştırdım ama bu benim için sadece kamufula insanlara yaralı yüzümü göstermiyorum gizliyorum çünkü bunu haketmiyorlar bile burdaki insanlar.

• bayburtta değilim zaten küçük bir yer dalga geçiyorlar sosyal medyada falan o yüzden orayı örnek verdim yerini bile bilmem zaten.

• Nere bu kadar yaşaması utanilcak yer.

En İyi Erkek Görüşü

• Ah be kardeşim akşam akşam efkarlandırdın beni duygulandım vallahi ya :(

0|1
    0|0
    • Üzgünüm k. bakma Abi benim yaşadığım şeyler çok ağırdı belki birine göre normal birine göre hafif şeyler ama bana yetti ve tek sorunum çevreye uyum sorunu ve ergenlik sorunu değil bunlar psikolojimi etkliyene temel şeyler o yüzden yazdım ama daha çok var

• onlar hala ordalar ve ben bişey yapamıyorum. eski yaşadığım şehre 1-2 defa gittim fazla değil en yakın çocukluk arkadaşımla 1 hafta kaldım gerçekten değişmiş heryer özellikle ben değişmişim onu farkettim abi yardım edebilirmisin bana gücümü toplamam için çok çaresizim şuanda

• Kardeşim beyinin sana oyun oynuyor. Psikolojini bozmaman gerekiyor. Kendine biraz zaman harca

Kızlar Ne Diyor 1

• Anladım seni. tabiki yaşadıklarının birazda ergenlik döneminden kaynaklanıyor ama çaba gostersen artık daha iyi olmaz mı? Uzulmek yerine ayağa kalkıp hayatında bir şeyleri değiştirmeye çalışmalısın. bunun için gerekli mantık ve irade sana çoktandır verildi tek yapman gerekn onları kullanmak ve duygularının sana hukmetmesine izin vermemek

0|0
    0|0
    • Bak bunu defalarca denedim sonuna kadar gittim ama ailem çevre bu yaşadığım ya yer bunu engelliyor bir süre sonra en fazla birkaç gün sürüyor. tek kurtuluşum üni de bu am*na koduğum şehrinden gitmek. küfür için üzgünüm ama bazı şeyleri küfürsüz anlatamazsın hakederler.

• o zaman derslerine odaklan cunku huzura kavusman icin yapman gereken sey bu

Erkekler Ne Diyor 3

• Hayatın değişmiyosa hayata bakışını değiştir belki o zaman düzelirsin :)

0|1
    0|0
    • kendimi kandırmayı sevmiyorum ve denedim gerçekten denedim defalarca ama ailem bulunduğum yer çevre buna bir süre sonra izin vermiyor

• Oda geçer zamanla merak etme :)

• sivilce nasıl geçtiyse oda öyle geçer

• Bende senin gibiydim 13 yaşında bizde taşınmıştık benide çok etkilemişti bu olay beynimden vurulmuşa dönmüştüm bende küçükken çok yakışıklıydım peki ya sonra ne oldu? saçlarım döküldü yağlandım sivilcelendim tipsizliğin dibine vurdum biraz zor düzelirsin psikoloğa git derim gerçi bende hala tam düzelemedim %50 şizofrenim

0|0
    0|0
    • Gerçekleri görmek zorunda kaldığımız için öyle bende şüpheleniyorum. hayret burda '' asker öğretmen çoculkarı ne yapsın her sene taşınıyorlar '' diyen çıkmadı. Bıktım bunu diyenleredn. L an onlar 2 sene 3 sene max kalıyor ben hayatımı vermişim birden gidince sence ne olucak bana bunu düşünen yok. kardeşim kendime yakın hissettim seni yazdıklarından dolayı bunu neden yaşadık ne suçumuz vardı bilmiyorum belki sen benden daha iyi karşılamışsındır durumu bilemem ben baya kötü şeyler yaşadım ama nasıl dayandım hiç bilmiyorum

• Şimdi ben sana ne desem düşüncelerini değiştirmek için söylediğim aklına gelicek. Ama yanlış yoldasın. Bu geçici bir durum. Bana inan insanlar senin düşündüğün gibi düşünmüyor. Seni sen olduğuniçin sever herkes.

0|0
    0|0
    • Abi haklısın da az biraz insan sarrafı olduğumu söyleyebilirim. İnsanların ne b ok olduklarını anlayabiliyorum artık. sende geçici bişey sanıyorsun ama çok yanılıyosun bu geçmiycek kadar derin bir yara. Sadece tayinden ya da başka bişeyden kaynaklı çevreye uyum sorunu ve ergenlik saçmalıkları değil bu durum keşke kelimelerle anlatabilsem sana. bundan çok daha farklı herşey ben kendimi kaybettim bu çok farklı

• kendimi tanıyamıyorum artık belki büyüdüğüm için böyle olduğunu sanıyosun büyük iht. öyle düşünüyorum. ama değil yaşıtlarıma göre daha olgun düşünüyorum ama normal davranıyorum uyum sağlamak için dışarıda gülen evde ağlayan tiplerdenim. yani asla belli etmem.

• Biraz daha sabret ve kendini sıkma. Arkadaş çevrene açık ol. Yani hissettiğin gibi davran. İnsansın gülersin de ağlarsın da. Yeterki çevrenle paylaş. Paylaştıkça hafiflersin.

Yükleniyor...