Bir kadının şeriat istemesi?

Tek sorum şudur ; Birinin 4. eşi olmayı gururunuza yedirebilir misiniz?

0|1
17|34

En İyi Erkek Görüşü

• bundan zevk alıcak olan var ne diyorsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• şeriat geldiği ülkenin örf ve adetlerinden etkilenir bir kere. bazıları sanıyor ki şariat gelince yalnızca kurallar değişecek geri kalan her şey aynı kalacak. ben olacakları söyleyeyim.

ilk başta kızlı erkekli aynı sınıflarda eğitim görüyorlar diyecekler. sonra kız kısmı okumasın diyecekler. doğal olarak evde oturup çalışmayacak.

sonra başlık parası geri gelir. çoğu aile kızlara yük gözü ile bakmaya başlar. adet gördükten sonra evlendirmeye başlar. bugün bile çocuk gelinler var zaten. hani inkar edecekler için.

sonra adam parasını verdi nasıl olsa hizmetçi olarak kullanır. hani eşten izin almak gerekiyor ya başka eş almak için. mecbur izin vereceksin. vermezsen adam seni boşar. ailenin yanına dönersin. e ailen sana zaten yük gözüyle bakıyordu. kabul etmezlerse ne olacak. bugün bile dullara başka gözle bakanlar varken o zaman ne olacağını düşünüyorlar?

yani bunu isteyen kadınlarda ya eziklik psikolojisi var ya da tamamen bilinçsizce istiyorlar.

şeriatı savunan kadınlar ile tartışmıştım burada genel savunmaları şu. zina ve tecavüzler duracak ama. aslında tam tersi artacak. adam gelip tecavüz ettiğinde haklı çıkacak. sebep ise kolay bulunur. beni tahrik etti, dışarıda ne işi vardı vs vs. aile namusumuz kirlenmesin bu kızı bu saatten sonra kimse almaz diye tecavüzcüsü ile evlendirecek. bugün bir zara bu kadar dikkat eden bir millet şeriat gelince dikkat etmeyecek mi sanıyorsunuz? bu sorulara cevap veremedikten sonra din için ölürüz o zaman cevabına geliyorlar. bende diyorum ki din için niye ölüyorsun bu şekilde yaşa sevap işle ibadet et. daha iyi değil mi?

1|0
    0|0
  • 4. Eş olayı farz degil. Siz yanlış anlamışsınız olayı.

1|2
    0|0
    • Farz değil ama izin var?

• Öyle zaten. şeriatı istiyorum demek yarın birgün eşin üstüne başka birisini getirmek istediğinde karşı çıkmamaktır. Çıkıyorsan neden şeriatı destekliyorsun derler adama

• Senin dedigin mübah. Yani insan ister kabul eder ister kabul etmez. Senin seriati bilmedigin ne kadar açık. Eğer burada şeriat olsaydi erkekler bosadiklari kadını öldürmüyor olurdu. Kadın bosandiktan sonra artik onu kullanabiliriz mantığı topluma yerlesmemis olurdu. Bosanmis kadin da bekar kadin gibi rahatlikla evlenebilir kimse yadirgamazdi. Daha çok fark var ama işte anlamayacak kimseye anlatmak bosuna çaba

• Şeriat Allah'ın hüküm ve kanunlarıdır. Kur'an da bir ayeti inkar eden bütün ayetleri inkar etmiş gibidir. Kafir olur.4 eşlilik konusunda Allah'u Teala açık kapı bırakmıştır. Toplumların göreneklerine göre değişir. Mesela bizim toplumda kabul edilmez. Arap toplumlarda sorun değildir. Eşler arasında adalet şartı vardır şartları ağırdır.

0|0
    0|0
    • kuran bir topluma mı indi yoksa tüm evreni mi? Bir topluma indiyse kutsal kitap değildir. tüm evrene indiyse araplar sorun etmiyor biz ediyoruz gibi bir tartışma olmaz

• Ne biliyorsun soracagını

• Gerçeklik kardeşim biraz hatalı olmuş. Evet Kuran evrenseldir arap içinde aynı türk içinde açık kapı falan yoktur. ama konu o kadar basit te değil desek daha iyi olur. bırak 4. yü 2. almak öyle sanki sırf fantazi için oluyor gibi anlatıyorlar. kolay değil o işler. adaleti sağlayamazsa adama hoş geldin demezler. kadınlarında bir sürü hukuk hakkı var. cesaret ister yani 2. almak. zaruret olmayan kolay kolay yeltenemez zaten şeriat yönetimi olsa yani.

• Günümüz şartlarında 2-3-4 ü almak çok zor dinen. Ayrıca kadın izin vermedikçe alamaz.

0|0
    0|0
  • Ya bu site evli adama aşığım, hoşlanıyorum diyen peynirlerle dolu neyin hesabını yapıyorsun.
    4 eş olayı savaş sonrası dönem için düşünülmüş bir çözüm. Savaşta binler, on binler ölüyordu. Karıları çocukları ortalıkta kalmasın diye yapıldı. Birşeyi sorgularken yapıldığı dönemi bir araştırın. şu an yapan şerefsizler , şerefsiz başka bir açıklaması yok.

0|0
    0|0
    • Kuranda yazıyor. Kuran sadece bir döneme mi hitap ediyor o zaman? Ben de derim ki başörtüsü şu dönem için indirildi ben şu an takma gereği duymuyorum. Böyle olursa Kuran tüm zamanlara hitap etmez tüm zamanlara hitap etmezse rehber olmaz

• Demeye çalıştığın şey " o zaman için 4 kadın alınabilirdi ama şu an alınamaz" mı?

• Evet bunun haricinde özel durum göremiyorum ve tek eşlilikten yanayım.
      Ayrıca birden fazla eş için şeriatın gelmesine gerek yok ki zaten şu an dünyanın her yerinde birden fazla kadınla cinsel hayat süren erkekler var. Din sizin için en hayırlısı tek eştir diye vurguluyor ayetin başında ve sonra birden fazla eş için açık kapı bırakılıyor.
      Birden fazla eş için şeriat değil para gerekli. İnan yeterli miktarda paran olursa Cüppeli Ahmet hocada olsan 4 tane ateist karın olur :D

• cocukluktan yetişme erkek yüzü görmediklerinden y... rak olsun 5 cm olsun farketmez onlara allah din peygamber diye yardıra yardıra y... rak yeme peşine düşmüşler

0|1
    0|0
  • İslamda var erkek 4 kadinla evlene bilir. Ama sart var orda. Eger hepsine ayni sevgiyi ve ayni imkan, serait verirse. Aksi halda biri uzulur. Ama ben buna iyi bakmam

0|1
    0|0
  • Evli erkeklere metres olan kizlardaki gurur nerds?
    Ayrica kim 4 tane es aliyo seriat var diye mecbur 4. es alma zorunlulugumu var ne kadar cahilsiniz yaa

0|0
    0|0
    • Zorunluluk yok ama izin var. sen de gizliden gizliye 4 eş alma olayına "kötü" diyorsun. Kötü bir şeye neden kuran izin vermiş?

• Bu muhabbet sonsuza kadar bitmeyecekmiş gibi hissediyorum :d iyi geceler

• Onyuzden yoruldum zaten iste falan oluyorum iyi geceler :)

• mesele eş değil mesele senin gibilerin bu durumu sadece eş konusuyla ele alması mesela şeriat olsaydı tecavüz oranı bu kadar yüksek olmazdı .

1|0
    0|0
    • İyi yönlerini ele alicaz diye kötü yönlerini es mi geçelim? Ayrıca kocam ha üstüme 3 kadın daha getirmiş ha sokaktaki birini tecavüz etmiş

• Senin işine gelmedi verdiğin son cevabı birdaha oku

• :P ay deliye bak
      https://www.youtube.com/watch?v=cHYEAYp8Aoc
      sen haklısın ama herkez bir değil misalen ben dindar birisiyim bu güne kadar hiçbir kızın elini tutmadım yüzüne bakmadım kendimi eşime sakladım :) ve hala saklıyorum yani sonuç olarak herkez bir değil kader gerisi hayırlısı ne ise o olur ve şunuda diyim sen neysen sanada öylesi gelir.

• Böyle bir halktan mantık beklemek?

0|0
    0|0
  • Sorsan şeriat istiyorlar Arabistan'da mı Avrupa'da mı yaşamak istersin de Avrupa derler

2|1
    0|0
  • Evli biriyle iliski yasayan kadinlar ha 2. Olmus ha 4. farketmez bence onlara

0|0
    0|0
  • Yav saçma saçma konuşmayın. Töbe töbe. Sen 1. AvrAt olursun tamam mı? Cahil cahil konuşmayın ya. Burda puan toplamak için

0|0
    0|0
    • Sen çok mantıklı konuştun. BRAVO

• Uln hadi diğer karılar izin verdi bu memlekette her erleğe 4 kadın düşecek bir nüfus dağılımı mı var sanki ladını zorla evlendiren var ne saçmalıyorsunuz yahu

0|0
    0|0
  • şeriat derken dördüncü eş durumunu mu? anlıyorsunuz. çağdaş dünya dediğiniz bu yaşamınızda evli bayanların metres olduğu bu hayat sizce daha mı? çok onurludur

0|0
    0|0
  • şeriat nedir yaa gerçi haklısın ülkenin durumu belli bu beyinlerle zor bu ülkenin işi

0|0
    0|0
  • şeriatta illa 4 tane kadın alacaksın diye birşey demiyor. sen neyin kafasındasın. 4 eş olmam diyorsun ama defalarca aldatılınca ses yok niye onları gizli yapıyor bilmiyorsun.

0|0
    0|0
    • Defalarca aldatılınca ses çıkarmayan da gurursuzdur. Ustune 1 eş daha gelmesini kabul eden de

• Ne için olduğunun önemi yok. Hic bir şey eşinin üstüne 3 kadın daha getirmeyi meşru kılmaz. kendini o kadının yerine koy. senin evinde esin başka adamlarla yatıyor onlara sevgi gösteriyor bu doğru veya güzel bir şey mi?

• dinde zorlama yoktur ama şayet islam dinine inanıp mülümanım diyorsan kabul edeceksin. kimsenin dini kafasına göre değiştirme hakkı yoktur. eğer kocan seni seviyorsa senle yaşar 2-3-4 yapmaz.

• Şeriatı bilmiyorlar ama istiyorlar. Sorsan ne istediğini bilmiyor ki bu konuları dert etsin...

0|0
    0|0
  • neden şeriat isteyen bayan illa birinin 4. eşimi oluyor? genel evlerde eziyet çeken bunda kadın bu zamana kadar aklınıza geldi mi?

0|0
    0|0
    • İlla birinin 4. esi olmuyor. Ama şeriatı destekliyorum diyen bir kadınin üstüne yarın eşi başka bir kadın getirse buna karşı çıkma hakkı yok

• eksik biliyorsun. eğer nikah yapılırken böyle bir şey istemiyorum diye şart koşarsa erkek 4. yü bırak 2. yi bile alamaz.

• şeriatta kadın haklarını anlatmıyor şeriat karşıtı basın ve kişiler. mesela kadın ev işlerini yapmak zorunda değildir.

• ilk 3 ne iş yapıyor bacım :)

0|0
    0|0
  • Gurur kibir tabi ya şeytan da öyle diyordu değil mi sevdiğim tipler seni yaradan da daha iyi bildiğini düşünenler için iyi mekanlar hazırlanıyor muş sıcacık böyle tam sizlik

0|0
    0|0
    • Koşulsuz itaat edeceğime gururumla yanarım.

• Şeriat denilince aklınıza sadece bu geliyor embesiller

1|0
    0|0
    • Neden bu gelmesin?

• Biliyorum kuranda yazıyor zaten

• Peki sizinle daha uzun daha derin tartışmak isterim bana ulasirsaniz

• Birbirleriyle çelişiyolar

0|0
    0|0
  • Çok eşlilik islami bir kural değildir kardeşim. Sorun erkeklerde bence.

1|0
    0|0
  • öküz çok

0|0
    0|0
  • Rahat batmıştır ya da grup seviyordur başka bir izahı olamaz

0|0
    0|0
  • Ben tek eşlilik taraftarıyım, tek eşlilik her zaman daha iyidir, mutluluk tek eşliliktedir bence.

0|0
    0|0
  • Azıcık onuru olan kendini eşit görür, erkeğe ikram görmez..

1|0
    0|0
  • sadece eş konusuna yorum yapacam, lgbt denince saygı duyanlar 4 kadınla evlenen müslüman denince midesi bulanıyor nedense

0|0
    0|0
    • Lgbt cinsel tercih. Beni ilgilendirmez ama yarın benim kocam çıkıp da ben üstüne kadın getireceğim dese beni doğrudan ilgilendirir.

• Bak sana ne diyorum. Ben şeriat isteyen birisi olsam benim kocam çıkıp da üstüne başka kadın getiricem dese nasıl izin verebilirim? Bu doğrudan beni ilgilendirir. Kizlara da bunu sordum şeriatı destekliyorsaniz buna izin verir misiniz diye

• ben o topa girmedim aslında yaa, şeriat isterük diyenlere aynı bu şekilde tartışabilirsin, daha çok saçma konu var benzer.. en sevdikleri özgürlüklerini vermeye ne meraklılar..

ben yorumlara baktım öööğğ mide bulandırıcı falan diyenler vardı onlaraydı sözüm. özgürlük savunanların kusmasına anlam veremiyorum, bir kadın benim kocam ikinciyi alsın derse, ben banane derim, ama özgürlükçü geçinen insanların kabullenemediğini görüyorum, bence bazı konularda istediklerini yapsınlar, yönetimle alakalı şeriat demesinler çünkü biliyorum oraları sultanların kralların yazdığını

• Yedirirler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 17

• böyle biriyle konuşmuştum ve bana : erkek bu sonuçta. bir gün benim iznim olmadan allahın katında izni olmadan günaha girerek zina yapması mı daha iyi? dini nikah kıyarak allahtan da izin alarak yapması daha iyi. hem diğer kadın da bana yardım eder daha iyi. falan demişti. yani böyle birine ne anlatabilirsin ki? ben sustum zaten sonra. o sandı ki ona karşı cevapsız kaldım. aslında onun kafasını aldım ve daha fazla bulaşmak istemedim. o öyle gelmiş öyle gidecek anladım. lakin kimsenin hayatıyla da ilgilenmemek gerek sanırım. başkalarına zararı olmayanın hayatına laf da edilmez. herkes mutlu olduğu şekilde yaşasın ve beyni kadar yaşasın.

1|0
    0|0
  • bu soruları gizli yanıtlayanlar beni çok üzüyor, çünkü kendilerini engelleyemiyorum.

her şeyi yediler, bize de yediriyorlar ablam. inan ne demek istediğini anlayamayacaklar.

1|0
    0|0
  • Saçma.. Laiklik diyorum.

1|0
    0|0
  • asla istemiyorum.. Kesinlikle karşıyım. Eğer gelirse yurd dışında yaşarım...

1|0
    0|0
  • ooo ne dşyosn kocasına başka kadını tavsiye eden bile var:d nasıl bir midesizlik ya

1|2
    0|0
  • o olay farklı arastır direk aa seriat geldi hurraa 4 es alıyım diye bir durum yok. dinin izin verdigi bu degil sartları var

0|0
    0|0
    • İstediği kadar şartı olsun böyle olan bir din ne kadar doğru olabilir sadece islamiyette var bu saçmalık.

• @Kaanclk senin onun bunun lafına göre yorumlanmaz böyle seyler fikir sahibi olup mantıklı acıklamaya erismek istiyorsan bizzat derinlemesine arastır öyle konus

• Araştırdığım için konusuyorum zaten araştırınca islamın saçmalıklarını görüyorsun görmüyorsan sorun sende alsın evleneceğin adam seni 4. Olarak

• 4 . Es hangi durumda olur
    Ona bir bakmak gerek

0|0
    0|0
  • hayır tabiki ya

0|0
    0|0
  • Yani ben mirastan daha az pay almak da istemem

0|1
    0|0
  • bende anlam veremiyorum panpa

0|0
    0|0
  • islam sapık bir din..

0|0
    0|0
  • Laiklik diyorum.

0|0
    0|0
  • kocamın şöyle bir lafı var ben birinin isteklerini arzularını ihtiyaçlarını zor karşılıyorum cesareti kendine güveni olan varsa alsın der. kendi bu ara suriyeli alacakmış bitane

0|0
    0|0
  • hayır tabikide

0|0
    0|0
  • hayır ya olmasın öyle birşey

0|0
    0|0
  • Doğal birsey

0|0
    0|0
  • Izin vermezsen senin Rızan olmayınca alamıyor