Dünya anaerkil olsaydı ne olurdu?

Gizli Üye
"Kadın Krallığı" adında bir kitap okuyorum, Çin'in güneyinde yaşayan 25 Bin nüfuslu anaerkil bir toplumu anlatıyor.

Sandığımızın aksine anaerkil toplum ataerkil toplumun tam tersi değil. Erkekler kadınlara hizmet etmiyor. Ev işlerini vs. kadın yapıyor, erkeğin tek sorumluluğu eve maddi katkı sağlamak ki bunu da daha çok kadınalar yapıyor. Soy anneden ilerliyor ve evlilik diye bir şey yok, herkes kan bağı olan aile bireyleri ile yaşıyor, baba aileye dahil olmuyor. Kadınlar birbirlerine çirkeflik yapmıyor, aşırı iyi anlaşıyorlar.

Genel olarak bir huzur ortamı hakim , kimse kimseyi aşağılamıyor, kimse halinden şikayetçi değil. Anaerkil toplumu yöneten kadınlar erkeklere üstünlük taslamadığı ve iyi davrandığı için bizdeki sorunlar yaşanmıyor.
Dünya anaerkil olsaydı ne olurdu?