İslama göre mürtedin katli vacip midir? (islam dininden çıkan kişinin öldürülmesi dinen gerekli midir?)?

sorularla islamiyet sitesinde gereklidir diyor? siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
dinde zorlama yoktur. (bakara 256, kuran) = islam

dinden döneni öldürün. (şeyhülşeytanlar, hislamcı kitapları) = hislam
[bir hislamcıdan örnek: (mürtedin hakk-ı hayatı yoktur. (lem'alar 122, risale-i nur külliyatı)]

dinde zorlama yoktur ama dinden döneni öldürün. (zırcahil, ekşisözlük) = cahilizm

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hem islam dini hoşgörü dini olsun
    Hem islamdan dönen öldürülsün :)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• İslam dininde ne aforoz mevkii ne de aforoza yetki yoktur. Dahası Kuran'da Allah kendisi ile kul arasına hiç bir şey ve kimse sokmaz. Bu yüzden namazda Allah ile dualar ve sureler ile karşı karşıya olursunuz. Bu durumda , dinden çıktı diyecek olan kişi herşeyden önce Allah'tan bu işler için atandığına dair sağlam bir işaret göstermeli, dahası atandığı işe dair Allahın yetkilerini doğru kullanacağına dair de sağlam örnekler göstermeli.

Yoksa adama deli derler , ona uyup da katliama katılana da sürü...

Çoğu islamiyet anlatan sitenin islamdan haberi bile yok , birbirinden kopyala yapıştır ile çağdaş fıkıh yaratıyorlar da nereye gidiyor bu işin sonu onu hesabedemiyorlar.

Bu işler dağdan yuvarlanan kartopunun durdurulamaz çığ! a dönüşmesi ile aynı işlerdir , bir süre işine yarar ama sonra kontrolden çıkıp bir sürü hurafe dolu bahane ile umulmadık şiddet için temel içgüdü halini alırlar. İçgüdüdür zira , şu bu diyerek adam öldürmeyi normal bir insan aklı hafzalası kabul edemez. Yine de bu işleri yapanlara , islamla alakası olmadığı ama sadece öküz bir katil olduğunu anlatamazsın.

1|0
    0|0
  • Şeriata göre öyle.. Öyle olmalı da..

Nasıl ki bir domates kasasından çürük olanı ayırırsanız diğer domateslere zarar gelmez.

Aynen öyle de dinden çıkmış bir insanın artık kimseye fayzdası da olmaz, korktuğu kimse de olmaz.. Bunun sonucunda anarji ortaya çıkar..

Anarji de toplum düzenini bozar.. İnsanları da bozar..
    Bizler, ırzdır, namustur.. Aman dikkat edin, aman gençliğinizi heba etmeyin diyoruz..

Allahtan korkusu olmayan çıkıp "anı yaşa, gençliğini yaşa" diyerek insanları fuhşiyata teşvik ediyor..

Sonra beklenen son, toplumun ahlakî çöküşü..

20 adamın 20 günde yaptığı bir binayı bir adam 20 dk yıkabilir..

Bu yüzden mürtedin katli vaciptir!

#Vesselam

0|2
    0|0
    • tebrikler. din ve vicdan özgürlüğünün hakkını verdin. bir insanın yaşam hakkını elinden almaya da niyetlendin. daha ne denebilir ki. tehlike saçıyorsun.

• Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu.

Ellezîne âmenû yukâtilûne fî sebîlillâh, vellezîne keferû yukâtilûne fî sebîlit tâgûti fe kâtilû evliyâeş şeytân (şeytâni), inne keydeş şeytâni kâne daîfâ.
    (surah Nisa- 76)

Müslümanlar ile savaşıyorlarsa ve yahut zulüm eden mürtedlerse savaşılır ve hatta öldürülür. Müslümanlara bir zararı dokunmuyorsa hayır.

0|3
    0|0
  • Öyle birşey yok islamda Kur'anda yazan size savaş açtılarsa savaşıyorlarsa öldürün ama size dokunmuyorlarsa öldürme söz konusu değildir ayrıca sizden aman isteyenede dokunmayın der kabaca yazdım açıp tekrar bakmadım aklımda kaldığı kadarı ile yani öyle birşey yok insanları islamdan soğutmak olsa gerek amaç.

0|0
    0|0
    • zamanında islam devletleri soğutmayı amaçladıysa bilemem. inanmayan ben sadece sordum. inananlardan mütefekkiriseyyahın yazdıklarını okursan dinin içten mi yoksa dıştan mı yıkıldığını çözersin sanıyorum. ayrıca ben de eski bir dindarım.

• Sana değildi zaten sözüm benim yanlış anladın sanırım.

• peki anladım.

• Kim beni öldürecekmiş şaşarım, bendimi aşar, enginler sığmaz taşarım, mitralyözle hepsini tararım.

2|0
    0|0
  • Yok öyle bişey inanma

1|1
    0|0
  • Gecen oyle bisey olamaz kuranda demistim sanirim boyle bir ayet varmis.
    Evet incileri doksunler nedir ne degildir su isin astari ogrenelim.

1|0
    0|0
    • mütefekkiri seyyah bişeyler saçmalamış ama ayetten örnek vermemiş galiba

• evet, katli vaciptir, aşırı hoşgörü katletmeyi gerektirir

1|0
    0|0
  • Dinden çıkan öldürülmez bunu söyleyenler hadisleri Kuran'a ortak koşan müşriklerdir.

1|0
    0|0
  • İslam dininde haksız yere katletmek yasaktır. Dinden döndüyse de istediği gibi yaşar. Hz. Muhammed'in kuranı hayat felsefesi haline getirdiğini biliyoruz. Tüm hayatını baştan sona incelersek bir kişinin dahi haksız yere kalbini kırmadığını görürüz. Sen dinden çıktı diye katletmekten bahsediyosun.. Saçmalık bu. Günümüzün insan hakları mahkemesi o dediğini yapıyor.

0|0
    0|0
  • yok ya bırakın bu hurafeleri

0|1
    0|0
    • hurafeleri ben bırakırım da yobaz cemaatler bırakmıyor. bir sürü inananları var. yoksa ben o kuralın emeviler tarafından uydurulduğunu düşünüyorum. kimse dinden çıkmasın da hilafetlerine zeval gelmesin diye

• @Negative_Creep araştır o zaman her şeyi ben mi araştırcam. ben inanmıyorum zaten. siz inandığınız dini bilmek zorundasınız

• biz dinimizi ne kadar biliyosuz her sakkallının arkdasına millet takıla takıla

• Bu işi kitabından öğrenin lütfen. İslâmda vatanına saldırılmadıkça insan öldürmenin cezası cehennem azabıdır.

0|0
    0|0
  • değildir, ama hak ediyorsa ölmelidir,
    yani islamdan çıkan birini öldürmek vacip filan değildir,

0|1
    0|0
  • ne alaka ya böyle saçma şeyleri görüp görüp paylaşıyosunuz sonra islamın adını lekeliyosunuz

0|0
    0|0
    • google da en başta gelen islamiyet fetva sitesinde yazıyor. bence sen biraz uzaksın bu konulara. benim ailem de bu şekilde tehdit etti beni zamanında. lekeleyecek bişey yok ceremesini ben çektim zaten. araştırmak yasak değil. en fazla merak uyandırırım.

• niyet okuma olayı biraz dindarların alıngan olmasından kaynaklanıyor. ben açık söyleyeyim inanmiyorum ama sonuçta birileri inanıyor ve birlikte yaşıyoruz. bundan dolayı özgürce dinlerini yaşasınlar fakat inanamayan diğerleri hakkında kötü emeller besleyenlerin engellenmesini istiyorum. yoksa namaza oruca veya herhangi bir şeye karşı değilim.

• hani derler ya islam yobazlıktır diye. hayır tam aksine bilimin bütün incelikleri islamda saklıdır aslında o yobaz olanlar araştırmadan bilmeden kendilerini islam alimi olarak tanıtan insan şeytanların körü körüne gidip bağlananlardır ve istedikleri şekilde yönetilirler işte yobaz olanlar dini karalıyanlan bunlardır. annene babana sor kuran mealini kaç kere açıp okudunuz diye kesinlikle hiç diyceklerdir ve sor din alimi olarak kimi görüyosunuz diye kesin saçma sapan bir isim vericeklerdir

• Kuran-ı Kerim'in herhangi bir suresinde bu geçiyor mu?

0|0
    0|0
    • işte onu bilmiyorum. bu herkese açık bir sitede böyle yazıyor. devlet herşeyi topluma sakıncalı diye erişime engelliyor peki bu sorularla islamiyet sitesine neden bir ceza yok

• aa devleti bıraksan şeriati getirecek. mal kafalılar!

• E hani dinde zorlama yoktu

2|0
    0|0
  • o uydurma hadisleri baz alanlar için, kuran temelli islamda öyle bir şey yok benimbildiğim bu

1|0
    0|0
    • hurafeleri ben bırakırım da yobaz cemaatler bırakmıyor. bir sürü inananları var. yoksa ben o kuralın emeviler tarafından uydurulduğunu düşünüyorum. kimse dinden çıkmasın da hilafetlerine zeval gelmesin diye

• olabilir bence o zamanın geleneklerine ters olmayan bir İSlam anlayışı uyduruldu. kafalarına göre hadis aldılar sonra kendi nakış açılarına göre islamı belirli kalıplara soktular çok yanlış bence

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Yok daha neler...

1|0
    0|0
  • Evet dönmeler öldürülür
    Niyeki sendemi ölmek istiyon

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...