Kadınlarla erkekler arasındaki detaycılık farkı çok eğlenceli değil mi?

Sokağımda öğle saatlerinden beri bir yavru kedi ağlıyor. Yaklaşık 3 saattir, hangi arabanın altında olduğunu keşfetmeye çalışıyordum. Nihayet buldum, zibidi ne yazık ki bir arabanın arka teker mekanizmasının içine girmiş. Dileyelim de sıkışmış olmasın.

Kadınlarla erkekler arasındaki detaycılık farkı çok eğlenceli değil mi?
Neyse, kedi efendiyi oradan çıkaramayacağımı anlayınca, arabanın sahibini uyarmak üzere bir not yazdım. Notta şöyle bir şeyler yazıyor.

"Sayın araba sahibi,
Aracınızın arka tekerine yavru bir kedi sıkışmış bulunmakta. Tüm çabalarıma rağmen, çıkarmayı başaramadım. Motoru çalıştırmadan önce, aracı kontrol etmenizi rica ederim.

Teşekkürler,
Mahalle sakini"

Sonra notumu da alıp arabanın yanına gittim. Belki bu kez görürüm diye bir kez daha tekerin altına bakarken, sokakta ofisi bulunan bir beyefendi geldi. Meğer o da yavruyu çıkarmaya çalışmış, başaramayınca not yazmış.

Ön cama iliştirilmiş notta ise şöyle yazıyordu:

"Kedi var. Dikkatli ol."

Yani hakikaten; bu mudur, budur!

Benim başıma çok geliyor bu. Toz bulutundan başlayıp konuyu öyle anlatmaya başlıyorum, sonra bir bakıyorum bir erkek aynı mevzuyu 5 kelimede özetlemiş. Şu yaşıma kadar feyz alma çabalarımın hepsi boşuna gitti.

Hah işte bak, yine lafı uzatıyorum.

Daha fazla coşmadan sözü size bırakayım: Kızlar, çok fazla kelime kullandığınızı fark ettiğinizde ne yapıyorsunuz? Beyler, bu kadar güzel özetlemeyi nasıl başarıyorsunuz?

0|2

Erkekler Ne Diyor 18

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...