Kadınlarla erkekler arasındaki detaycılık farkı çok eğlenceli değil mi?

Sokağımda öğle saatlerinden beri bir yavru kedi ağlıyor. Yaklaşık 3 saattir, hangi arabanın altında olduğunu keşfetmeye çalışıyordum. Nihayet buldum, zibidi ne yazık ki bir arabanın arka teker mekanizmasının içine girmiş. Dileyelim de sıkışmış olmasın.

Kadınlarla erkekler arasındaki detaycılık farkı çok eğlenceli değil mi?
Neyse, kedi efendiyi oradan çıkaramayacağımı anlayınca, arabanın sahibini uyarmak üzere bir not yazdım. Notta şöyle bir şeyler yazıyor.

"Sayın araba sahibi,
Aracınızın arka tekerine yavru bir kedi sıkışmış bulunmakta. Tüm çabalarıma rağmen, çıkarmayı başaramadım. Motoru çalıştırmadan önce, aracı kontrol etmenizi rica ederim.

Teşekkürler,
Mahalle sakini"

Sonra notumu da alıp arabanın yanına gittim. Belki bu kez görürüm diye bir kez daha tekerin altına bakarken, sokakta ofisi bulunan bir beyefendi geldi. Meğer o da yavruyu çıkarmaya çalışmış, başaramayınca not yazmış.

Ön cama iliştirilmiş notta ise şöyle yazıyordu:

"Kedi var. Dikkatli ol."

Yani hakikaten; bu mudur, budur!

Benim başıma çok geliyor bu. Toz bulutundan başlayıp konuyu öyle anlatmaya başlıyorum, sonra bir bakıyorum bir erkek aynı mevzuyu 5 kelimede özetlemiş. Şu yaşıma kadar feyz alma çabalarımın hepsi boşuna gitti.

Hah işte bak, yine lafı uzatıyorum.

Daha fazla coşmadan sözü size bırakayım: Kızlar, çok fazla kelime kullandığınızı fark ettiğinizde ne yapıyorsunuz? Beyler, bu kadar güzel özetlemeyi nasıl başarıyorsunuz?

0|2
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların çok konuştuğunu söylerler, ama ben tam tersini düşünüyorum.. Kadınlar gereksiz konularda epey uzun konuşabiliyorken, gerekli konularda konuşma özürlü..

Örneğin biriyle yeni tanışmışsın.. İlginç konular bulmak için kendini yırtmışsın.. Konuşup konuşup sözü karşındaki kıza verdiği zaman gelen kısa cevapla dünya başına yıkılıyor.. "-hımm evet bence de öyle.."
    Bu mudur yani? Konu hakkındaki görüşlerin "bence de öyle" den ibaret mi?

Tüm konuları bu şekilde kabıza bağlayan kız biraz sonra sorar "niye sustun?"

E kızım çünkü sen tüm açtığım konuları kabıza bağladın.. daha ne yapmamı bekliyorsun? Kolaysa sen yeni bir konu bul..
    Tahmin edeceğiniz gibi kız yeni konu bulamaz ve o günün akşamı size bir mesaj gönderir "çok sıkıcı birisin"..

Hayır kızlar.. Sıkıcı olan sizsiniz..
    Karşınızda Cem Yılmaz bile olsa inanın yarım saatten fazla dayanamaz..
    Onun bile açtığı konuları "tıkarsınız" siz..

Tekrar ediyorum, kızların çoğu konuşma özürlü..
    Kendilerini bu konuda hiç geliştirmemişler.. daha doğrusu geliştirme ihtiyacı duymamışlar.. Erkekler onları her türlü kabul ediyorlar zaten.. Nefes alsınlar yeter.. Nasıl olsa 250 gram var ya, tatlı dile ve akıcı sohbete hiç gerek kalmıyor..

1|0
    0|0
    • O sorun erkeklerde de var. Yani bütün kibirimle söylüyorum, büyük çoğunluk o kadar birikimsiz ve yüzeysel ve o kadar bunun farkında bile değiller ki, makul bir sohbeti yürütmek mümkün olmuyor. Ben ki sağlam laf ebesiyimdir, adamların karşısında ne diyeceğimi şaşırdığım oluyor. Bir tanesiyle son derbi hakkında konuşmayı denemiştim ya, çaresizliğimi anla diye söylüyorum :) Yok çünkü. Onlarda diziler ve twitter fenomenleriyle pompalanan dışında bir gündem yok, benim de bunlarla alakam yok.

Kibir switched off. Susuyorum bir hayli.

• havalı değilim. hakaret olarak aldığımdan değil realiteye uymadığından söylüyorum, çirkin de değilim. sadece hayatın canımı yakarken etimin nasıl göründüğüne bakmayacağını bilecek kadar deneyimliyim, o kadar.

• Seni takip etmek doğru bir seçimmiş, bunu bir kez daha anladım.. ;)

En İyi Kız Görüşü

• 😄 çok net konuştuğum için genelde erkeklerle daha iyi anlaşırım. Lafı ve işleri dolandırmamak en rahatı.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Böyleyiz ama, farklıyız. Erkeklerin kadın dırdırından şikayet etmesinin nedeni de bu zaten. Evet detaycısınız, belki bizden daha fazla ayrıntıyı görebiliyorsunuz ama pratikte bu işinize yaramıyor. Ve siz detayları arttırıp konuyu uzattıkça takip mekanizması da kırılıyor ve üzülerek söylüyorum çoğu zaman erkekler dinlemiyor veya dalga geçiyor oluyorlar. Bu etkileyici konuşmanın da bir başka yönüdür. Aynı konuyu daha fazla kelimeyle anlatmaya çalışmak konuşmanın etkileyiciliğini kaybettirir. Biraz buna odaklanabilirsin. Daha çok dinleyen taraf ol, o zaman belki kurtulursun bundan.
    http://i.hizliresim.com/3LbDQO.jpg

1|0
    0|0
    • ya dırdır etmeyle ilgili bir noktada eleştiride bulunmak istiyorum. bazen kadınların çok saçma sapan mevzulara girip, zombi kıvamında beyin etiyle beslendiklerini biliyorum. öyle olmadığımı da umuyorum, neyse. ama dayımla yengemin ilişkisinden gördüğüm bir şey var. dayım yengemin doğru bir şey söylüyor olabileceğine o kadar inanmıyor ki, daha ilk kelimeden itibaren dinlemiyor. oysa yengem o sırada insanlık için küçük olsa da, kendisi için büyük bir sorunu aktarmaya çalışıyor. dayımdan tepki gelmedikçe, dikkatini çekmek adına, aynı konuyu farklı cümle ve tonlamalarla anlatmaya devam ediyor. sonuçta da iş kavgaya varıyor saçmasapan şekilde. yani evet bağzı kadınların ruhu dırdırcı, ama bazıları da erkeklerin kadınların kafadan dırdırcı olduğu varsayımı yüzünden, zorunluluktan çok fazla cümle kuruyor.

• Ya işte bunlar hep makale yazmaktan. ota çiçeğe referans vere vere epten kaçtı makara <3

• Aynı sebepten ben de bazen kaçırıyorum.

• Kizlar anlatmak istediklerini , sanki karsidaki anlamiyomus gibi uzatirlar. ya da mukemmel bir sunumla hakli olduklarini ispatlmak icin..

Ama bazen bende yaparim oda ayri bisey 😊

1|0
    0|0
  • Biz erkekler; sonuç odaklıyız, detaycı değiliz.
    Kadınlar da bunun tam tersi; detaycılar ama, sonuç odaklı değiller. :D

Ama yine de kadınlar ve erkekler olarak, birbirimizi tamamladığımızı,
    bir bütünün iki yarısı olduğumuzu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Haha 😃 Guzelmis.
    Ama bir erkek olarak, bu yonde bende sizinle ayniyim iyi birsey mi kotu birsey mi onu bilemiyorum 😁

1|0
    0|0
  • güldüm beee😂

1|0
    0|0
  • Anlatım şeklin çok hoşuma gitti. Cevaba gelince erkek sonuç odaklı, kadın ise; fazla detaycı. Kadın kılı kırk yarar, erkek cımbızla kökünden söker alır.

1|0
    0|0
  • sonuç itibari ile cümle kalabalıgına ne gerek var tek bir cümle ile meramını anlatabilir insan

0|0
    0|0
  • ama her erkek ve her bayan aynı mıdır? neticede tarih boyunca ağırlıklı olarak edebiyatçılar erkek sonuçta ve uzun cümleler çetrefilli karmaşık paragraflar erkek yazarların eseri gerçi genele baktığımızda durum farklı olabilir mi belki dediğiniz gibidir ama yine de herkesi kapsadığını düşünmüyorum. pratik olmak ve analiz etmek farklı olabilir.

0|0
    0|0
  • Erkekler kisa yolları severler.

0|0
    0|0
  • Tekere kedi sıkışmış yeter bu kadar

0|0
    0|0
  • Ne guze l takdir ediyorum sizi

0|0
    0|0
  • hııım değişik bir duurmm.. ama sonuç ne oldu acaba kedi çıktımı ordan

0|0
    0|0
    • çok uzun sürdü ama çıkarabildiler sonunda. neyse ki arabanın sahibi de umursamaz biri değilmiş.

• ben de seviyorum da hak ediyor salaklar :)

• ahahaha bu beni güldürdü işte :)

• Yaradılış meselesi unutma erkeklerde iki kafa kadınlarda iki dudak var ha erkekler hangi kafayla düşünür tartışılır ama olayın özeti bu

0|0
    0|0
  • evet eğlenceli

0|0
    0|0
  • bıktırıyosunuz adamı

0|0
    0|0
  • Bende detaycıyım

0|0
    0|0
  • kısa ve öz olsun benim olsun

0|0
    0|0
  • Gunaydin derim bayan ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Katılıyorum

0|0
    0|0
  • O kadar konudan olaydan sonra konunun kızların çok konuşmasına gelmesi kınıyorum sizi çikolatam ile kınıyorum 😝

0|0
    0|0
    • çok konuşmak değil ayol, erkeklerden daha fazla kelime kullanıyoruz sadece :) ya ben çok geveze bir kadın değilimdir. buna rağmen bazen sevdiğimle yazışmalarımıza bakıyorum, ben 45 cümle yazmışım adamcağız 5 -6 cümleyle bütün mevzuyu halletmiş. son tahlilde, sanki bu bana mahsus bir realite de değil yani :)

• Erkekler anlamadığı için uzun yazıyoruz biz düşünceli insanlarız bakkala gitmeye üşenirken roman yazarız oysa ki bir kadın bir kadını anlamak için konuşma gereği duymuyor bir bakış yeterli oluyor :D sorun erkeklerde nohta.

• hehehe, sorun demeyelim de etkileşim farkı diyelim. ben erkek kısmının düz olmasını seviyorum ya. hakikaten onlar da alengirli düşünebilse çekilecek çileleri olmazdı :)

• Erkekler kısa ve öz konuşurlar detaycı değiller

0|0
    0|0
  • Uzun uzun yazmayi sevmem bende.

0|0
    0|0
  • Ajahahahhsahshs 😂😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...