Sizce Türkiye'ye eşcinsel evliliği gelir mi?

Artık eşcinsellik konusunda toplum bilinçlenmeye başladı. Gay hakları konusunda farkındalık uyanmaya başladı. Ayrica toplumda hiç de azimsanmayacak derecede LGBT birey mevcut. Bence siyasetçiler uzun vadede gormezden gelemeyecekler bu sorunu. Cunku her toplumsal kesimden, her siyasi görüşten gay var bu ülkede. Yani gay haklari sorunu partiler üstü bir mevzu, bir temel insan hakkı meselesi. Dolayısıyla bu konuda partilerin mutabakata varıp gay hakları konusunda (evlenme, evlat edinme vs.) yasal düzenleme yapmaları lazim. Ne dersiniz, gay evliliği gelir mi sizce bu ülkeye? Bence er ya da geç gelecek ama bir de sizin görüşlerinizi almak istedim.

• Gelir
    25% (15)21% (9)23% (24)Oy Ver
  • Gelmez
    75% (46)79% (33)77% (79)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ben bir gay olarak yuva kurma, evlat sahibi olma gibi duyguları yaşamaya LGBT bireylerin de hakkı olduğunu düşünüyorum.
Teker teker bütün medeni ülkelerde gay hakları güvence altına alınıyor, bence ülkemiz bu gelişmelere daha fazla kayıtsız kalamayacak.

0|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ne geregi var? Zaten evlenmeden herseyi yapiyorsun, inancin yok. Neden evlilik gibi bir amacin olucak ki. Kendi icinde ne haliniz varsa gorun.

1|0
    0|0
    • O kadar cahilsin ki, evliliğin bir tek cinsellik için yapıldığını düşünüyorsun. Belki senin evliliğe bakışın böyle olabilir ama insanlar daha ziyade bir hayatı paylaşma, bir aileye ait olma gibi duyguları yaşamak için evlenirler.

• @Samet_20 Ben top değilim versatile'im. Ama sen cühela oldugun icin bu kavramlari bilmezsin simdi 😂 Ayrica top olmak senin gibi yobaz bir güzel kardeşim olmaktan iyidir.

• @Samet_20 Ben gay olduğumu inkar etmiyorum da sen böyle konuşarak kime neyi ispat ettiğini sanıyorsun bay zavallı?

Kızlar Ne Diyor 13

• Şu gidişata göre mümkün değil. Hiç umut dahi yok. He ileride bazı değişiklikler olur ülke toparlamaya başlar bir silkelenip kendine gelir o zaman neden olmasın. Amerikanın eyalet eyalet yaptığı gibi belki İzmir antalya İstanbul gibi yerler pilot şehir seçilip ilk oralarda uygulanabilir zamanla ülkenin nabzına göre farklı şehirlerde eklenir. Bunu yapamayacak bir ülke değildik. Şimdi öyleyiz.

0|1
    0|0
    • LGBT oranı ülkemizde çok yüksek ve devletin bu soruna uzun süre kayıtsız kalamayacağını düşünüyorum.

• şu an duyurmasınlar bence zaten. Sesini duyuranlar hapse gidiyor. Biraz daha beklemeliler bence. ya da tam tersi de olabilir sesini duyurup hapse girerlerse millet te karşı çıkar duruma onları destek için toplanır falan.. ne olacağı hiç belli olmuyo. Ama size hep destek tam destek :) ^-^ 👍

• Teşekkür ☺

• Gelir ve gelmeli.

0|1
    0|0
  • Turkey ha şu sözde çağdaş ülke :D bekle gelir

0|1
    0|0
  • İnsanlar normali, anormalleştirdiği sürece gelmez. Birbirini seven iki insanın evlenmesine mani olmak faşistliktir gözümde. Fekat Türkiye'ye gelse gelse Şeriat gelir. Bizde boynumuzdan oluruz.

0|0
    0|0
    • Şeriat geleceğine inanmıyorum. İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili o çıkışına toplumun ezici çoğunluğu itibar etmedi.

• yorumum altına homofobik damlamışken buralarda değildim, üzdü bu :( Nefretinizde boğulun homofobikler. Alışın heryerdeyiz <3

• Boşver kardeş yaa, it ürür kervan yürür ☺

• Sittin sene gelmez.

0|0
    0|0
  • Ülke gittikçe yobazlaşırlan şeriat için millet götnü yırtarken sen burda eşcnsel evlilik gelir mi diyorsun... Bu ne hayalperestlik ayakları yerden kesiklik

0|0
    0|0
    • Laiklik düzeni yıkmak zannettigin kadar kolay değil. Bu ülkede yobazlar var evet ama bilinçli insanlar da var.

• Bunun devletle ne alakası var ben biseksüelim ve akpye verdim sorun devletin hazır olup olmaması değil mesele toplumun hazır olması ve toplum hazır değil ve şeriat falanda gelmicek 15 yıldır aynı boş laflar ve bir 15 yıl daha dersiniz siz bu kafa yapısıyla

• @Kutluhan_496 Akp'yi sevmeyen biri olarak katılıyorum sana. Sorun partiler üstü bir mesele, sosyolojik bir mesele. Muhafazakâr kesim içinde de eşcinseller var ve onların da böyle yaşamaktan memnun olduklarını sanmıyorum. Önce eşcinsellerin bilinçlenmesi lazım. Çünkü hala toplumda eşcinsel olduğunu kabullenemeyen, bunun hastalık olduğunu zannedenler var. Sonra da bütün eşcinsellerin senin partin benim partim demeden birlik olup seslerini duyurması lazım. İşte o zaman siyasetçiler bu duruma kayıtsız kalamaz.

• Gelmez

0|0
    0|0
  • Karşı değilim ama gelemez dik kafalı insanlardan

0|1
    0|0
  • Kaldiramazlar

0|1
    0|0
  • Gelse de hep tepkili olunur o kişilere karşı. Bu milletin kafa yapışı değişmez, benimde değişmez.

0|0
    0|0
  • gelmez kı gelmesınde

0|0
    0|0
    • Ben de senin gibi bağnaz olmak istemezdim dostum, bye ☺

• ahh ıste ınsanlar herkesı kendısı gıbı sanırlar ne buyuk acıı

• Şakamı yapıyorsun? Herşey dahada geriye doğru gidiyor. Artık kadınların etek boyunu, kaçta nerde geziyomuş onu konuşur oldular. Laikliği bile tartışıyorlar. İran olmaya doğru gidiyoruz

1|0
    0|0
  • gelsede kurtulsak off gelse keske turkiyeye cok yakisiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Gelmez

1|0
    0|0
  • Her kuşu ziktik bir o kaldi

1|0
    0|0
  • bence geldi galiba yanlis hatirlamiyorumsa gecen okudum sitelerden birinde
    odatv.com/...bulda-escinsel-dugunu-2409141200.html

0|1
    0|0
  • Glmez

1|0
    0|0
  • adam çıkıp "allah erkekleri başımız dan eksik etmesin" diye röportaj vermedi mi konyalı bir erkek genç daha nekadar gelebilir

0|0
    0|0
  • Bu ülkeye ve millete saygımı yitirdiğim gün olur.

0|0
    0|0
    • Bunca haksızlık, adaletsizlik, kadın cinayetleri vs senin bu ülkeye saygını yitirmene sebep olmuyor da kimseye zararı olmayan iki gay'in evliliği mi seni rahatsız ediyor? Komiksin gerçekten.

• Eğer böyle bir yorum yaparsan enterese eder. Yani bütün bunlar senin için katlanılabilir şeyler ama gay evliliği katlanilamaz bir şey öyle mi? Neyse, diyecek bir söz bulamıyorum sana.

• Hayır bütün bunlar zaten güvenimi yıktı gay evliliği tüy diker demek.

• Uşak olarak mı almıcaksın ne alaka? :D Sanal reel farketmez sen topsun bende erkeğim konuyu nerelere getirdin ah top ahh :d

0|0
    0|0
    • Senin gibi cinsiyet ile cinsel yönelimin farkli kavramlar oldugunu bile bilmeyen ve kendi erkekliğini baskalari uzerinden taclandirmaya calisan bir zavallıya çok bile yazdim ☺

• Allah bizlere o günleri göstermesin

0|0
    0|0
  • LGBT taravesti pijlerinin hepsini ermenileri sürdüğümüz gibi sürmemiz lazim.

0|0
    0|0
    • Bence senin gibileri sürsek muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarız 😂

Yükleniyor...