Her zaman, her şeyi net bir şekilde ifade edebilir misiniz?

Kelimeleri geveler misiniz yoksa ne söyleyecekseniz net bir şekilde ifade edebilir misiniz?Her zaman, Her şeyi net bir şekilde ifade edebilir misiniz?

1|3
30|49

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 49

• Söylerken kelimeleri kafamda dizerim öyle söylerim dikkat ederim dengesiz hiçbir laf etmem bu yüzden gevelemem. zaten gereksizde konuşmam.

1|0
    0|0
  • Net biriyim... Ne hissediyosam onu soylerim.

2|0
    0|0
  • Herkese aynı konuşursan olmaz...
    Kimine "Leb" dersin sadece
    Kimene "Leblebi" dersin..
    Kiminede
    "Leblebi nohutun işlenmesiyle elde edilen bir kuruyemiş türüdür. Nohutun günlerce uğraşı sonucu terbiyesi ile, özel fırınlarda kavrulmasıyla elde edilir. Bu işlem şu aşamalardan geçer: Nohut 3 ayrı günde 3 kez tavlama işlemine yani ısıtılma işlemine tabi tutulur. 3. tavlamadan sonra bir alana serilerek dinlenmeye bırakılır. Bu yaklaşık 15 günlük bir süreyi kapsar. Leblebi yapılacağı günün akşamı ıslatılarak kabarması sağlanır. Ertesi gün leblebi yapılacağı tavada önce ısıtılır, sonra "mafrak" denilen aletle hafifçe bastırılarak kabuklarının çıkarılması sağlanır. Bu işlem sırasında nohutların bir kısmı ikiye bölünür. Bu ikiye ayrılanlar elekle bütünlerden ayrılır.

Bölünenlere "kırık leblebi" de denir. Bunlardan daha çok leblebi unu yapmak için yararlanılır. Bütün olan leblebiler değişik şekillerde satışa sunulur. Bir kez daha kavrulma işlemine tabi tutulmaları sonrasında sarı üstüne siyah benekli görünüm kazanır. Buna "çifte kavrulmuş leblebi" denir. Ayrıca çikolatalı leblebi, beyaz leblebi, karanfilli leblebi, biberli leblebi, şekerli leblebi ve sakız leblebi gibi 40 civarı değişik türleri mevcuttur. Raf ömrü uzun olsa da taze tüketilmesi daha makbuldür. Taze leblebinin iki parmak arasında sıkıldığında un gibi ufalanması gerekir. " dersin.

0|0
    0|0
  • O an kiminle konuştuğuma bağlı :D Genelde net bir şekilde ifade ederim ama duygusal olarak birşeyler hissettiğim bir insan karşısında geveleyebilirim. ^^

1|0
    0|0
  • herzaman degıl

1|0
    0|0
  • Her zaman degil yanlış anlaşıldığım anlarda oluyor

1|0
    0|0
  • Çok patavatsizim 😅

1|0
    0|0
  • Ne kadar net konuşursan konuş karşındaki anlamadıktan sonra davul zurna misali

1|0
    0|0
  • Valla dobra dobra söylerim bazı arkadaşlar üzülür bazıları gücenir bazıları ağlar bazıları hasstr len ordan der ama sonunda hep bana hak verirler ;)

1|0
    0|0
  • Edemem

1|0
    0|0
  • Ederim

1|0
    0|0
  • İfade edemem :D

1|0
    0|0
  • Ben kelimelerle oynamayı severim. Onlarla oynayabilirsen karşındaki kişiyle de oynayabilirsin.

1|0
    0|0
  • Gevelerim 😄

1|0
    0|0
  • o işler öyle olmuyo herzaman laf senin esirindir laf agızdan çıkınca sen onun esiri olursun onun için kelimelerle oynamayı bilmek lazım ne şiş yansın ne kebab benim hayat pirensibim yani gevelemek gerekiyosa gevelerim bu arada sen gelen bütun yorumları tektek okuyomusun

0|0
    0|0
  • Olduğu gibi söylerim, bundan da gocunmam.

0|0
    0|0
  • Sor bir soru ifade edeyim yani ne var :D

0|0
    0|0
  • Sayılır:) karsimda guzel kadın varsa tekleyebilirim:)

0|0
    0|0
  • "Lafın tamamı ahmağa söylenir.."

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Çoğu zaman konuşmadan önce düşünmeyi seven insanlardanım. Ve ağızda gevelenen laflardan hiç hoşlanmam.

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişkenlik gösteriyor.

0|0
    0|0
  • karşımdakinin kim olduğuna bağlı :D

0|0
    0|0
  • Kelimeleri gevelemeden, karşı tarafı rencide etmeden, patavatsızlık yapmadan direkt olarak söylerim.

0|0
    0|0
  • Gevelemem.
    Ne söyleyeceksem, doğrudan söylerim.
    Sözümü esirgemem.

0|0
    0|0
  • Dene gör!

0|0
    0|0
  • kıvırmaya gerek yok..

0|0
    0|0
  • Direk söylerim.

0|0
    0|0
  • Genellikle

0|0
    0|0
  • edebilirim galiba

0|0
    0|0
  • Cıks ben dolambaçlı ifade etmeyi seviyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 29

• Edemiorm maalsef

1|0
    0|0
  • Yerine göre ederim.
    Ama çoğu zaman ifade ederim.

1|0
    0|0
  • Bu konuda kendimi ne kadarsa geliştirmek istesem maalesef yapıdan dolayı sanırım yapamıyorum 😔 Hep karşındakini düşünüyorum en hoşnut olmadığım kız arkadaşım bile olsa o kırılacak diye ağzıma geleni söyleyemiyorum. İfade sıkıntım var

1|0
    0|0
    • ve çoğunlukla kaybeden sen oluyorsun bence

• Kesinlikle? haksızmışım gibi gözükürüm. Umarım bu huy bu dünya için kötü ama diğer dünyada xper kazandırır 😀

• ahshah :D sevap pointleri topla sen :D

• Net bir şekilde ifade edebilirim. Babamdan paraisterken dolandrıyorum lafı o sayılıyo mu 😂😂😜

1|0
    0|0
  • Gayet net açık sözlü biriyim kendimi güzel ifade ederim efenim.. 😀

1|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • ederim

0|0
    0|0
  • Söyleyeceğimi söylüyorum gevelemenin bir manası yok. Sonuçta ölsem de kalsam da söyleyeceğim :D

1|0
    0|0
  • Net söylerim, kelimelerle aram iyidir.

0|0
    0|0
  • Bazan

0|0
    0|0
  • kişiye bağlı :D

0|0
    0|0
  • Netimdir

0|0
    0|0
  • Bazen deyim yerindeyse geveliyorum 😕

0|0
    0|0
  • Net ve sert bir üslubum var

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • Açık ve Net olarak söylerim.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Bazen dilim dolandığı oluyor ama bu benim elimde olmuyor hassas oldugum konularda. genelde net ifade ederim

0|0
    0|0
  • durumdan durumaa

0|0
    0|0
  • Direkt söylerim.

0|0
    0|0
  • Hayırrr

0|0
    0|0
  • Net olarak söylenmesi gerekli diye düşünüyorum şahsi olarak en azından ben öyle yapıyorum daha sağlıklı bir iletişim olacağını düşünüyorum. :)

0|0
    0|0
  • Sevdiğimi kırmamak için gevelemek zorunda kalıyorum ama öğrencilere direk söylüyorum acimıyorum.

0|0
    0|0
  • net söylerım

0|0
    0|0
  • Ruh halime göre değişiyor.

0|0
    0|0
  • Söyleyemem tombişim

0|0
    0|0
  • ederim