İzmir Marşı ve Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa marşlarının İttihat ve Terakkiden alıntı olduğunu biliyor muydunuz?

Cumhuriyetin kurulmasıyla azılı bir İttihat ve Terakki dolayısıyla Enver Paşa düşmanlığı yapılmıştır. Bir Türkçü olarak Enver Paşa'yı bana okulda öğrettiklerinde onu bu milletin düşmanı sanmıştım onu okuyunca ise onun çağında yaşayıp fedaisi olamadığım için ne kadar üzüntü duyduğumu anlatamam.

"Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa" değil ; Hoş gelişler ola Kahraman Enver Paşa

"İzmirin dağlarında çiçekler açar" değil ; Kafkasya dağlarında çiçekler açar.

Orjinalleri daha güzel dinlemenizi tavsiye ederim

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Hoş gelişler ola Kahraman Enver Paşa

Ahh şehidim

0|0
    0|0
  • enver paşanın kurtuluş savaşı zamanında yandaşlarıyla toplanıp rusyada türkiyeye yardım yerine başa geçmek için
    ve hükümet meraklısı olduğunu anladığım an ondan soğumuştum ama kendisine saygım sonsuz

0|0
    0|0
  • Enver paşa iyi niyetli Zeki lakin fazla hayalci ve basiretsizdir

0|0
    0|0
    • Sarıkamış harekatını diyorsan o daha çok orduyu yöneten Hafız Hakkı Paşanın hatasıdır. Sanıldığı gibi de tek kurşun atılmadan şehit olmamıştır askerlerimiz 30 bin rusu biçmişlerdir gene sanıldığı gibi şehit olan askerlerimizin sayısı 90 bin değil 60 bindir bazı kaynaklar 23. bin der.

• Evet ama yanlış tarafta girdik

• İngilizler ve yandaşlarını bizi kendi safına kabul etmedi. Zaten gizli antlaşmalarla Osmanlının topraklarını bölüşmüşlerdi. Savaş bitince hepsi bize gelecekti.

Yükleniyor...