Furkan/68'e göre zina; şirk ve katillikten sonra 3. büyük günah olmasına rağmen neden zina yapıyorsunuz?

Furkan/68:Ve onlar ki (İman edip salih amel işleyenler ki), Allah ile beraber başka bir tanrıya dua etmezler; Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar ve zina da etmezler; kim bunları yaparsa ağır bir cezaya çarpılır.

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Umurunda olur mu bilmem ama 1,8 milyar ile 800 milyon yıl öncesi arası dönem, fosil kalıntılarının sıkıcı olduğu bir dönemdi –hatta bu döneme “sıkıcı milyar” adı veriliyor. Fakat sahne arkasında yeni bir şeyler olmaktaydı. Bunlardan biri seksin bu dönemde evrilmiş olması olasılığıdır. Neden ve ne zaman olduğu kesin olmasa da, bazı organizmalar basitçe ikiye bölünmeyi bırakıp seks yoluyla üremeye başladılar. 1,2 milyar yıl önce olduğu kesin olan şey ise kırmızı alg fosillerinde spor gibi sekse özelleşmiş hücrelerin bulunduğuydu.

Çok afedersin ama bir ayet ile örtpas edilecek bir konu değil bu. Umarım şu bilimsel makaleleri okursun;
    http://www.evrimagaci.org/makale/43
    http://www.evrimagaci.org/makale/398

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yapmadım, inşallah yapmam.

Yapan varsa da bazen nefsine hakim olamayanlar olabiliyor.
    Bazen de kendisine göre doğru olan yanlışları olabiliyor.

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• nefslerine hakim olamiyorda o yuzden yapiyorlar. Bilhakis erkekler ve kendinlerine "cagdas" toplum duzenine satan kadinlar.

0|0
    0|0
  • Haklısın dediklerinde. Ama hepsi okul yüzünden böyle oluyor.

0|0
    0|0
  • Ben kendi kendimi yargılarım gerektiği zaman

0|1
    0|0
  • Sen yapma aferin sana.

0|0
    0|0
  • Keyfimin esiriyim o yuzden.

0|0
    0|0
  • bazı insanlar yasakların çiğnenmek için koyulduğunu söyler ve bunu söylerken dünyaya bir kere gelindiğini o yüzden sizde çiğneyin lan dedikleri dahİ olmustur NEREDEYSE

0|0
    0|0
  • Sanane? Sana mı günah?

0|0
    0|0
  • ben yapmam ve yapmadimda

0|0
    0|0
  • haklısın dibine kadar bazı moderniz diye zinayı normal görenlere bakma sen haklısın

0|0
    0|0
  • Yavvv heee heeeeeee

0|1
    0|0
  • Amerika'nın oyunu

0|0
    0|0
  • ben hiç yapmadım. benim içim rahat. yapanlar düşünsün...

0|0
    0|0
  • ben etmiyorumki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şimdi zina yapanın günahı onun boynuna değil mi? Bu Allah ila onun arasında değil mi?

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum, zaten böyle bir şeyin yasak olması da saçmalık.

0|1
    0|0
    • evlen kocan başkasıyla ilişkiye girsin (zina etsin) bak bakalım saçmalık mı? ailendeki kadınlarla birisi zina yapsın bak bakalım saçmalık mı.

• @xXDeanWinchesterXx Şikayet ederse dayak yer, kuran bizzat bu hakkı veriyor.

• @Deli_kizzzz Hayır bu ikinci eşin rızasını alma mevzusunu kim nereden uydurdu anlamak mümkün değil. Son zamanlarda kadınlar biraz mızırdanmaya başladı bu konuda sebep o sanırım. Hem müslümanım diyecek vatandaş, hem de Allahın açık seçik kitabında belirttiği izin verdiği şeye rıza şartı koyacak kafasından :D

Erkeğin iki şeyi yerine getirmesi yeterlidir;
      1- Eşler arasında -nafaka/geçimi temin, mesken, güzel muamele, yanlarında kalmak gibi maddî yönden arzulanan- adaleti temin etmek
      2- Onların geçimlerini temin etme gücüne sahip olmak
      Adil ve eşit davranmaktan kasıtta maddi anlamda adil ve eşit davranmaktır. Eşit derecede sevme diye bir şart falan da yoktur yani...

• Yapmiyorum dinime inan birisiyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...