Sizce Ortadoğu ve Afrika'daki savaşların sebebi çok daha büyük bir planın parçası olabilir mi?

Mesela 2025 yılında dünya nüfusunun 9 milyarı geçeceği tahmin ediliyor. Bu oran protein ihtiyacı olan memeli canlılar için çok büyük bir popülasyon. Hayvancılık ve tariım azalırken insan nüfusu ile ters orantılı olarak artıyor. Küresel sömürü düzeni dünyanın yaşanabilir olmasını kısıtlıyor.

Bu sebeble;
1) Nüfusun kontrol altına alınıp -ve mümkünse azaltılması.
Sizce Ortadoğu ve Afrika'daki savaşların sebebi çok daha büyük bir planın parçası olabilir mi?
2) Genetik oynamalar ile insanların ömürlerinin uzatılması ve hastalıklardan tamamen arındırılmış bir nesil oluşturulması.

3) CERN deneyinin amacının maddeden çok az miktarda çok fazla enerji üretmek olması.

4) Uzay madenciliğinin yakın zamanda başlayacak olması.

5) NASA'nın yeni yaşanabilir gezegenler ve türler arayışı içerisinde olması.

Gelişmiş ülkelerin bu deneylerle ve projelerle aslında çok daha ileriye yatırım yaptıklarının bir habercisi olabilir mi?
Sizin Fikriniz nedir?
Benim fikrim BONUS olsun :)

Güncellemeler:
Arkadaşlar görüşleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim için çok değerliydiler.
Sürekli artan nüfus, zarar gören çevre ve doğal yaşamın daralması önlem alınmazsa biz insan türünün dünya ile beraber yok olmasına neden olacak. Bu önlemler bir çok insanın malesef aramızdan ayrılmasına neden olmak zorunda. Ekosistemin dengelenmesi ve tatlı su kaynaklarının koruma altına alınması gerekli. Fosil yakıtları tamamen kaldırıp yenilenebilir enerji kaynaklarına hızla geçilmesi.
İnsanların nüfusu kontrol altına alındığında yapılması zorunlu bir dizi kuralda olacaktır tabi. Örneğin artık insanların hamile kalma olayı ortadan kalkacak. Nüfus oranlaması tamamen laboratuvar ortamına taşınacak ve devlet kontrolü altında olacak. Popülasyon bu şekilde hep stabil kalacak.
Biraz daha açacak olursam;
Dünya nüfusu 3 milyar ile sınırlandırıldığını düşünelim. İnsanların en üst yaş limiti ise 60 olsun. Bu durumda her yaş gurubuna 50 milyon insan düşer. Bu sayı hiç değişmez.

10|4
33|50

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan ömrünün uzatılması isteniyorsa Bence radyasyon denen zararlı ışınların ortadan kaldırılması lazım. Oda olmayacağına göre insan ömrünün uzatılmasını beklemeyin 😊

0|0
    0|0
    • Yorum ne olursa olsun prensibimdir her zaman en düşük oranı en iyi görüş seçerim.

Kızlar Ne Diyor 32

• Bence dünyada şu an olan biten ne varsa bir tesadüf ya da kader değil bunların hepsi bir üst akıl oyunu yani her şey o üst akılın elinde oluyor dünyayı o üst akıl yönetiyor bu bir kişi mi bir ülke mi yoksa bir örgüt mü bilmem ama akan kan onun umurunda değil zaten savaşların çıkması onun işine geliyor çünkü silah satıyor dünyaya o bir güç ama korkunç vicdanı yok merhameti yok en kötüsü de Allah korkusu yok

1|1
    0|0
    • Haklısınız Allah korkusu olanların çoğu merhamet abidesi zaten.

• @Nesquikcanavari ve daha bilmediğimiz bir çok gizli plan.

• ortadoğunun yer altı kaynakları çok zengin. örneğin petrol vb. bu yüzden batı ülkeleri tarafından hedef alınması çok doğal. kim sahip olmak istemez ki o kaynaklara? ... ayrıca ortadoğunun bir çok ülkesinde şeriat var. kız çocukları okula gönderilmez , çarşaf giydirilir , idam olur , arap kökenli terör örgütleri , vb. ortadoğunun kaynağı zengin ancak kendine bakamıyor... yerin dibindeki ve aşağılık bir bölge. görüyoruz ortadoğunun halini. evet , büyük bir planın parçası. bop projesini araştırmanı öneririm :)

0|1
    0|0
    • Açıkçası Plazma ve Solar enerjinin artık tüm yaşam alanlarında yaygınlaşması için faaliyet gösteren "Batı Medeniyeti"'nin fosil yakıtları başka amaçlar için sömüreceğine inanıyorum. Fosil yakıtları ülkelerinden tamamen kaldırma çabasındalar.

• Değişik bir bakış açısı.

0|1
    0|0
  • Ortadogunun kendine hayri yok ki

0|1
    0|0
  • CERN deneyinin amacı enerji üretmek değil, orta doğu ve afrikadaki savaşların sebebi insanların cahil olması, ve emperyalist devletlerin bu cehaletten faydalanarak oraları sömürmesidir.

1|1
    0|0
  • Bleki olabilir

0|1
    0|0
  • hayırlısı be gülüm :D

0|1
    0|0
    • Hayırlısı tabi. Fakat hangi açıdan baktığımıza göre de değişir. Kimi için hayırlı Kimi için hayırsız..

• böyük pilan hepsi amarika ilen rusya pilanliyor. yahudilerin de barnağı var. :D şaka bir yana yok oyun moyun, genç müslümanlar öfkeli sadece

0|1
    0|0
  • Ben sana bişey diyimmi
    Çok fazla hayal kurma
    Boş bunlar hastalıksız nesilmiş
    Bk üretirler
    Hali hazırdaki hastalıklara çözümleri yok

0|1
    0|0
    • Bizim gibiler için hayal olabilir. Tıp alanında yeksek teknolojiler kullanılıyor. Sağlık konusunda Kuzey Kore'nin Dünya'ya kapalı olduğu gibi kapalıyız. Tıp alanında halihazırda araştırma ve geliştirme yapan herhangi bir laboratuvarımızın olduğunu duymadım. Senin için özel bir araştırma yaptım. İngilizceniz varsa aşağıdaki adresleri inceleyebilirsin;
      www.techradar.com/.../7-high-tech-medical-gadgets-that-just-might-save-your-life-686744
      https://en.wikipedia.org/wiki/Health_technology

• Genetik hastalıklar kastediliyor. Insan genlerinin çözümlemesi tamamlandığında hastalıklar gerçekten bitecek. Ve evet... Başka bir sorun daha başlayacak:cok fazla insan... Onu da çözeceklerinden şüpheniz olmasın. Avrupalılar hakkaten çok zeki insanlar. Bunun nedenlerini uzun uzun yazardım ama yer yetmez. Meraklanmayın gelecek çok güzel gelecek 😂😂kafiyeli oldu

• farklı bir bakış açısı olabilir.. zaten dünya eninde sonunda bitecek ama tabi biz insanlar dünyayı kendi ellerimizle mahvediyoruz...

0|1
    0|0
    • Aynen öyle arkadaşım. Çözüm arayışına ileri medeniyetler giriştiği için yeni senaryo da bize rol vermeyeceklerini düşünüyorum.

• Hepsi amerika'nın oyunu

0|1
    0|0
  • ay kıyamam ya beyaz adama nasıl dokunuolar ☺️☺️...

0|1
    0|0
    • Aslında bu planlamada beyaz siyah vb renk ayrımı yapılmaz. Çünkü nüfus stabil olarak tutulacağı için bir çok farklı gen dizilimine ihtiyaç olacaktır. Asıl ayrımcılık sağlıksız ve bozuk gen dizilimlerinin ayıklanması olacaktır. Dünyadaki bir çok yaşam koşuluna ayak uydurabilmek için farklı ve güçlü genler tercih edilecektir. Bu sebeple insanlardaki renk ve ırk konularına fazla takılmayacaklardır.

• Aslında benim elimde imkan olsaydı cok acımasız birşey yapardım ama buraya yazılacak gibi değil.

0|1
    0|0
    • Ben yapmazdım... :)

• İnsanlar zaten hayvanların kökünü kazımış bu saydığım ülkeler cöpten geçilmiyor ki hem zaten ayrıntıları da düşündüm hayvanlara insanlardan daha çok değer veriyorum tahliye ederim önceden yeni nesil Nuh Gemisi faln ayarlarım 😀

• Alemsin yaa :D

• Technopat'tan herkese merhaba Ben Recep Baltaş & Ben Ali Güngör Bugün sizlerle birlikte.. asdfasfgasd

0|2
    0|0
  • Tesekkurler

0|1
    0|0
  • Sebebi İngiliz ve yahudilerdir..

0|1
    0|0
    • Bizler değilizdir kesin. Akşam aynaya baktığımızda dört dörtlük insan olduğumuzu görüyoruz zaten. Hoşgörü ve enpati de bir numarayız. Kitap okumak, ve araştırıp öğrenmede üzerimize yok.

• Bunlar hep Amerikan oyunları

0|1
    0|0
  • Dünyayı kirlettin sıra başka gezegenlerde.
    Genetiğimizle oynayıp bizi hastalıksız bir tür haline değil mutasyına uğramış canavarlar haline getirecekler.

0|1
    0|0
    • Klon işlemini gerçekleştirebilmek için gen dizilimlerini en ince ayrıntısına kadar bilmeniz gerekir. Yazımda bahsetmek istediğim hastalıklar aslında genetik hastalıklar. Kuşaktan kuşağa aktarılan bozulmuş DNA dizilimleri. Bu dizilimlerin bulunduğu Kromozomlar sağlamlar ile değiştirilerek bir sonraki nesile sağlıklı aktarılmasını sağlayabilecekler. Hatta yaşlanmamıza neden olan genler ile oynayarak daha uzun ömüre sahip olabileceğiz. Tabi bu söylediklerim bizim için olacak olan şeyler değil :)
      Etik kurulundan çıkacak onay ile ilk insan klonlamayı yapacak fabrika bile var;
      www.biomedya.com/dunyanin-en-buyuk-klon-fabrikasi-cinde-uretime-geciyor

• Yazdıkların gerçekten iyi, fakat bu savaşlar neden hep müslümanlara yönelik. lübnana beyrut iran ırak filistin arabistan afganistan. Ne yazık ki türkiye sözde bu savaşlara karşı çıkarken aslında abd fransa ve ingilterenin taşeronluğunu yapıyor. Aslında bu soykırım müslümanlara yönelik ve ne yazık ki türkiyede bm nin gözüne girebilmek için taşeron konumunda.

0|0
    0|0
  • Bnce olayi cok guzel ozetlemissin hatta daha icinde dha sinsi planlarının oldugunu dusunuyorum.

0|1
    0|0
  • katılıyorum sana

0|1
    0|0
  • Neyden bahsettiğini inan bir gram anlayamadım ama sabahın 7sinde kalktım ve UYKUM VAR.

0|1
    0|0
  • Siyonizm gizli dünya devleti hersey bunları
    N elinde

0|1
    0|0
    • Gizli bir amaçları olabilir. Ama din akıl sahibi insanların tercih edebileceği konu olmayacak ve bundan da feragat edecek insanlar olacaktır.

• Ülkemize senin gibi detaycı insanlar gerek, muazzam bir bakış açısı

0|1
    0|0
  • Sen baya derin fikirlerdesin

0|1
    0|0
  • başlıkta sorduğun gercek olsaydı savaşla değil ölümcül hastalıkla daha rahatlıkla yapardı bunu

0|0
    0|0
  • şimdi filmin tam adını hatırlayamadım ama bu konu ile ilgili bir film izlemiştim. oldukça ikna ediciydi doğrusu :D

0|0
    0|0
  • Nüfusun kontrol altina altina alinmasi kismi dogru degil bence. Uremekten baska isleri yok ki ortadogu insaninin

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|1
    0|0
  • Aynen amac insan azaltmak

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 49

• 9gag.com/gag/aObZxnE/this-was-the-plan-all-along insan dönüşümü yapıyorlar kardeş.
    Neyse ciddi yorum olarak insan nüfusu azaltma teorisine katılıyorum. Bir filmde vardı kötü adam bir bilim adamı 8 yaşındayken üniye girdikten sonra 18 yaşında ortadan kayboluyor. Filmde robotların insanlara karşı verdiği savaş anlatılıyor. kötü karakter beni derinden etkilemişti.
    Adam bir nükleer füze yapıyor ve bu füze dünyaya çarparsa insanların sadece %20si hayatta kalacak. Füze adem ve havva isimli tüplerle imha ediliyor bu tüpler adamın laboratuvarında bulunuyor. Bizimkileri içeriye girdikten sonra şok oluyorlar, adamın kemikleri elinde kapsüller ve kağıtla orada bulunuyor. Kağıtta ayrıntılı biçimde insan türünün zararları ve dünyanın nasıl toplacağını yazıyor. Ana karakter roketi imha ediyor ama aklında hep iyimi yoksa kötümü yaptım sorusu oluyor. Bendede aynı şey oluştu açıkçası insan nüfusu kontrol altına alınmalı ama bu yöntem çok yanlış.

0|1
    0|0
  • Bunun farkinda olman ve bu konuda bilgi sahibi olman gurur verici birşey. Neden diye sorarsan ülkede çok az kişi böyle şeylerin üzerinde durur.

Özellikle :

4) Uzay madenciliğinin yakın zamanda başlayacak olması.

Şu çok önemli bir kriter. Uzayda bir çok arayiş yapmalari, ay yüzeyi olsun- mars yüzeyi olsun. Bu sebeptendir. Amerika çok zeki ve enerjik bu konularda. Doğru olanda bu zaten.

Ayriyetten kapitalist düzen bazen insanlari hasta eder ve ilaç piyasasindan iyi para sağlar. Kapitalist düzen dediğimiz şey aslinda hem iyidir, hem kötüdür. Bütün mesele çok zengin olmasin ve çok fakir olmasi. Eğer zengin olsa ve fakir olsa sorun yok. Ama araya '' çok '' girdiği zaman bütün denge bozuluyor. Silah tüccarlari, insan kaçakcilari ve bir çok şey siralanabilir...

0|1
    0|0
  • Bunu yabancı bilim adamları zaten yapıyor.
    El yapımı saçma sapan virüsler yaratıp ibsab sağlığını etkisezliştiriyorlar.
    2 Sebebi vardır.
    1. si İlaç sanayini geliştirmek.
    2. si de Nüfus gelişimini engellemek.
    Tabiki de bu bir varsayımdır. Kesinliği yoktur. Ama öyledir bariz açıktır.
    Gelişmiş ülkelere baktığın zaman çocuk yapma oranı düşüktür.
    Biz hala genç nüfus problemi çekmeyelim diye 3 çocuktan fazlasını öneriyoruz.
    Bunun bir kurtarıcı olmadığı aşikar. Şimdi değilse 50-60 yüzyıl sonra 2 den fazla çocuk yaparsan ülkenin geçimini, beslenmesini sağlayamazsın. Ülke krize gider. Sonrası da malum.
    Şuna emin olalım ki hiçbir Etnik yapı , ve Din'i yapı yoktur ki İslam ve Afrika, Orta Asya gibi Avrupa'dan ayrı kalan bölgeler kadar yanlış nüfus siyaseti yapmasın

0|1
    0|0
    • Nüfustaki artış elbetteki gelir eşitsizliğinin en büyük sebeplerinden birisi. Fakat bu durumu etkileyen bir çok daha faktör olabilir. Bunu ekonomistler daha iyi çözümleyebilirler.
      manset.at/.../inequality-linkedin.jpg

• Bu birşey ifade etmez.

Ekonominin nüfus üzerinde etkisi yoktur.
      Yani yoktur derken paran ne kadar çoksa o kadar çocuk yapmalısınki ona göre eğitip besleyip giydirebilesin.
      Ama fakir ülkelerin bununla hiçbir alakası yok. Adam asgari maaş alıyor. 5 ten aşağı doğurmuyor. Burada nüfusun ekonomide ki negatif etkisini gözlemliyorsun.
      Bağımlı, işsiz oranı artıyor.

• bana sorar isen nüfusu azaltmaktan çok seyreltmek olarak görüyorum. yoksa nüfusu azaltmak hatta tamamen yok etmek isteseler virüsler ile bunu yaparlar. bir hastalık yayarlar ve bu kadar uğraşmadan insan nüfusunu azaltırlar. elbette ilacını üretmedikleri hastalığı piyasaya sürmezler. hem daha kısa hem de daha az uğraştırıcı olur onlar için.

ancak ortadoğuyu tamamen insandan arındırmak istemiyorlar. çünkü bir ülke geliştikçe zaten insan üremesi de doğru orantılı olarak azalıyor. ancak gelişme için insan da bir kaynak ve gerekli. göç alabilmen ve insan nüfusunu dengeleyebilmen için senden daha az gelişmiş topluma ve mutsuz halka ihtiyacın var. yoksa adam niye gelsin senin ülkene. ortadoğunun hem gelişmesini önlüyorlar, hem uyuşturucu ve silah ile kazanç elde ediyorlar, şirketlerini oraya göndererek kazanç sağlıyorlar, savaşı din üzerine kurarak islamı bitirmeye çalışıyorlar. ama hani bu hristyanlığı yayma politikası değil. yalnızca islam onlar için uygun değil. çünkü tek dünya devleti düşüncesi islam ile çatışıyor. kabul edilmeyeceğini biliyorlar.

0|1
    0|0
    • Üstadım! Teknoloji ile doğru orantılı olarak makineler, cihazlar ve hatta robotlar da gelişiyor. Yapay zeka faktörü ile bu insanlara artık gerek kalmadığı zaman planı devreye sokacaklardır.
      Ben olsam öyle yapardım :)

• yapay zeka konusunda haklısın hatta klon bile yaratabilirler bu konuda. ancak ne kadar güvenli olduğu konusu tartışmalı. yapay zekanın daha kuralları yani sınırları kanun olarak yeni çiziliyor. muhakkak deneyleri yapılmıştır ancak o teknoloji gelişince bir de kullanım konusunda bakmak lazım. yapay zeka korkutucu geliyor sonumuz olabilir diye az çok biliyorsundur zaten. klonlar ile üreyip üreyemeyeceğimizi bilmiyoruz. ya da onlarda bize karşı ayaklanabilir onun da garantisi yok. ama doğru istenen sonuçlar alınırsa planı devreye sokabilirler ona bir şey demem.

• Yapay zekanın neler yapabileceği ile alakalı bir film izlemiştim. Çok güzeldi. sizede tavsiye ederim. Adı : Kartal Göz
      http://www.imdb.com/title/tt1059786/

• la ne planı sen daha çok dindarsın yok ben dindarım diye birbirlerini öldürüyolar la. silah tacirleride yoluna bakıyo dış ülkeler burda devreye giriyor. yoksa dış ülkeden askerler girip onlarımı öldürüyo birbirlerini öldryolar. burdaki dindarlarda o mallıgı örtmek için dış güçleri bahane ediyor

0|1
    0|0
  • Hahaha adamlar bende daha bakımlı ve daha temiz maşallahta. O nigga burnunda ki o şeyle nasıl nefes alıyor arkadaş

0|1
    0|0
  • Mezopotamya'da büyük İsrail hayali kuranlar, bu hayallerine ulaşmadigi sürece özelde Hicaz Bölgesinde genelde ise dünyada savaş bitmeyecektir. Paris'teki patlamayi Mezopotamya ile ilişkilendiremeyenlere değil sözüm...

Gelelim insan irkinin sayısının kontrol altına alınmasi meselesine. Bu zaten yapılıyor. Coca Colayı 1895 yılında siyahi kadınları kısırlastirma amacı ile üretip sadece eczanelerde satilan ve beyazlara satışı yasak olan bir ilaç olarak kodlayanlar, bugün o ürünü dünyada herkese satıyorlar. Bugün Coca Colanin çıkış amacından uzak bir ürüne dönüştürüldugunu düşünenlere de lafim yok...

Dünyada derin yapı dediğimiz Siyonistler başlıca 4 şey yaparlar. Bunun üçu vücudu öldürücu etkide, 1 tanesi de beyni öldürücü etkidedir.

1. Feksefi düşünce akımı benzeri fikir akimlari ile zihinleri bulanıklastirıp igdiş etmek yani beyinleri düşünemez hâle getirip öldürmek
    2. Silah üretimi ve satışı. Bundaki para ortada
    3. Gıda. Artık bunu da bir silah olarak kullanıyorlar. Dünya tohumculugunda İsrail'in etkisini bilmeyen sağdan çıkış yapsın. Tohumu para ile o tohuma kodladigi hastaligi ise bedava veriyor.
    4. İlaç/sağlık sektörü. Gıda ile zehirledigi insanlara ilaç satip tedavi ediyorum diye bir de buradan para kazanıyor...

Afiyet olsun, yiyenlere...

0|1
    0|0
    • .. Felsefi düşünce*
      Hicaz Bölgesi = Ortadoğu
      Ortadoğu mefhumu 1900'lerin başında İngilizlerin icat ettiği bir kavram. Ama Hicaz çok daha kadim ve beni diğer mefhumlara taşıyor, duyunca...

• İnsanın kullanma kılavuzu olan bir din var mı sizce?

• BENCE var ki söylüyorum...

• Çok güzel paylaşım bir kitap var adını vereyim çok cuzi bir fiyatı var mutlaka alıp okumalısın orta doğu ve gelişmekte olan ülkelere kapitalist sistemin ve para zincirinin başı olan ABD'nin bazı uygulamalarını anlatıyor.

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları.

0|1
    0|0
  • Yer yüzündeki besinlerin hepsi tükense de ölsek gitsek olacak :D

0|1
    0|0
  • cernde parçacık hızlandırıcı ile atom altı parçacıklar inceleniyordu sanırsam zaten enerji için santral inşa ediliyordu haber okumuştum onla ilgili şimdi iki türlü tepkime var biri füzyon fisyon şuanki nükleer santrallerde fisyon reaksiyonu oluyor enerji açığa çıkıyor ama füzyon reaksiyonundan açığa çıkanla çok büyük fark var o enerjiyi kontrol almak için baya iyi bir santral lazım oda inşa ediliyor keşke bu teknolojik gelişmelere haberlerde yer verseler kedi videoları ile insanları uyutucaklarına

0|1
    0|0
    • Merak ve öğrenme arzusu olan birisi haberi kaynağından da öğrene bilir üstadım. Teknik ve akademik insanlarımız bile bilgiyi ya okuldan ya da söylentilerle öğreniyor. ( İstisnalar hariç )
      Temel çok sağlam olmalı. İnsanların analitik düşünebilmesi için İspatlı geometri ve matematiği küçük yaşta sevdirerek öğretmemiz gerek. Merak duygusunu ve olaylara en kısa ve hızlı tepki verme becerileri bu sayede gelişebilir.

• sen eşek olursan semer vuran çok olur..
    neden karışıklık var bilmem ama karışıklığın ortadoğuda olma sebebi bu

0|1
    0|0
  • sanmam en azından bahsettiğin tüketim açısından çünkü adı geçen bölgeler besin tüketiminde zaten en alt noktadalar üretimde ise daha altlarda o bölgelerin hedef olmasının tek sebebi deneyler ve yer altı maden kaynakları bence
    eğer dünyayı üstündeki fazla insan yükünden kurtarmak istiyorsan amerika avrupa ve asya kıtalarına odaklanmak gerekir hea plan bu kıtaları nükleer ile yok edip sonra afrika avustralyada falan yeniden dünya kurmaksa olabiltesi var ama riski çok fazla

0|1
    0|0
    • Sizce Svalbard Küresel Tohum Deposu'nun kuruluş amacı küresel bir krizden sonraki yaşam için besin temin etmek için midir? Yoksa başka bir amaca da hizmet ediyor olabilir mi? Bu depoya sayılı insanın girebilmesi ve bu insanların dışında hiç kimsenin kim olursa olsun girmesinin yasak olması bir amaca hizmet ettiğinin işareti olamaz mı?
      tr.wikipedia.org/.../Svalbard_K%C3%BCresel_Tohum_Deposu

• elbette bir amaca hatta birden çok daha fazla amaca hizmet ediyor en basiti piyasada manipülasyon yapabilmek herhangi bir felakete olan hazırlığın yanısıra istedikleri ürünün pazarını ellerinde tutmalarını ve istedikleri fiyatta oynama yapabilmelerine olanak sağlıyor olması en azından günümüzdeki pratik kullanımı bu

• alakası yok... daha fazla para için öldürülüyorlar

0|1
    0|0
  • Eğer sorun nüfus ise Çine uğrasınlar bir zahmet 2 milyar nüfusları var. Eğitimsiz, kimseye zararı olmayan insanları rahat bıraksınlar anne karnında ölen çocuklar mı dersin, suçsuz, dışarıda oyununu oynayan çocuklar mı dersin bunların hiçbirinin suçu yok !!! Orta Doğuda Afrika da yıllardır savaş var yıllardır insanlar ölüyor, anne karnında daha doğmadan ölenler var şanslı olan savaş ortasında doğuyor tabi buna şans dersek. Ben bu savaşların, ölümlerin nüfustan olduğunu zannetmiyorum. Gelişmiş ülkeler kendi aralarında sidik yarışı yapacak diye eğitimsiz güçsüz insanların üzerinden yapıyor durum budur nüfus değil.

0|1
    0|0
    • Üstadım! Çok haklısınız!!! Çin'in nüfusu 1.3 milyar. sadece bir çocuk yapma hakkın var.2. çocuk için çok büyük vergiler ödemek zorunda kalıyorlar. İşin garip bir kısmı şu ki -insanlar Ipone alabilmek için böbreklerini veya çocuklarını satabiliyorlar. Ayrıcı çok sayıda çocuk kaçırma olayı oluyor. İnsan kesip bile yiyorlardır.

• 2. madde hariç dediklerine tamamıyla katılıyorum. 2. madde hariç, senin düşündüğün gibi bende yıllardır böyle düşünüyordum.

0|1
    0|0
    • 2. maddede başlığı tıkladınız mı bilemiyorum ama bu bir teori değil..

• Özür diliyorum hipotez değil.

• Sorun değil :-) Okumadım çünkü bu konu hakkında başka bilgilerim var. Genetik oynamaların amacı insan ömrünü uzatmak değil, ghastalıklar yayıp, insan ömrünü kısaltıp nüfusu azaltmaktır, yani 2. madde senin yazında yazdığın 1. maddeye çıkmaktadır.

• İnsanları daha fazla aptallastirip kolelestirmek suretiyle kapitalist egemenlerin varlıklarını güçlendirerek sürdürme planının devamıdır olanlar. Ana senaryo budur. Detaylar konuşulabilinir.

0|1
    0|0
  • Bir kısmın zengin olması için bir kısmın yok olması lazım. Bu yüzden ortadoğu kendini değil, dünya ortadoğuyu yok ediyor. Savaşlar, dini kullanarak yapılan eylemler bunlar hep birilerinin rahat edebilmesi için.
    SOrsan herkesin Melek sandığı kişiler bunlar.

0|1
    0|0
    • Bir noktadan sonra zenginlik işe yaramayacak.

• Parasal bir zenginlikten bahsetmiyorum, varlıksal, maddesel bir zenginlik. Dünyada tek at senin at gibi mesela...

• Doğruluk payı olan bir teori ama kısa vadeli planlar yapan biz türkler hala rabia deriz

0|1
    0|0
    • Değişime bir noktadan başlamak lazım. Önce kendi donanımını tamamlayıp neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu tarafsız bir gözden elden geçirerek geleceğe nasıl yardımım dokunur diye çalışmak gerek. Benim şahsi fikrim...

• Kisisel egitim seviyesini gelistirmek degil ulusal anlamda egitim seviyesini arttirirsak. Yani nesil den bu gücü alabilirsin. değişime bugün bir nokta belirleyip devam edemezsin bu eğitim seviyesiyle.

• Hindistan ve Çin'i ortadan kaldırsak sorun kalmayacak aslında. İkisi neredeyse dünya nüfusunun yarısı.

0|1
    0|0
    • Değerli yorumun için teşekkür ederim. Senin kadar katı olamayacağım maalesef.. :)

• Olabilir bro

0|1
    0|0
  • avrupa hesabını kitabını yapmıştır
    ama çinliler çok fazla

0|1
    0|0
  • Millet neleri araştırıp inceliyor. bizim ülke daha survivor izlesin sonra evlilik programlarını izlesin falan valla koyunuz

0|1
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • Yemeyenin malını yerler diye bir söz var. Yukarıda saydıklarının hepsi olası. Bilim beraberinde teknolojiyi, teknoloji de hammadde ihtiyacını doğuruyor. Orta Doğu ve Afrika halklarının parazitten farkı yok. Ne üretime, ne bilime ne de sosyolojiye katkıları var. O yüzden hiçbirine acımıyorum. Atı alan Üsküdar'ı geçiyor.

0|1
    0|0
    • O girdap bizi de kendine çekiyor...

• Açıkçası karamsar olmamak elde değil.

• Gerçekler insanı karamsarlığa itiyor ister istemez.

• Ortadoğu ile bunların alakası yok ama bahsettiğiniz konular özellikle nüfus yoğunluğu konusu önemli.. Orta doğuda ki olaylar haçlı hilal savaşının oncesidir

0|1
    0|0
  • zaten öyle.

0|1
    0|0
    • Sorunun 26. saniyesinde yorum yazarak beni onurlandırdığın için teşekkür ederim.

• Yavv dünya da 7 milyar insanı toplasan anca Yalova yı doldurur. . d

0|1
    0|0
    • Dünya yüzeyindeki karaları nüfusa oranlarsak kişi başına yaklaşık 4000 m² alan düşüyor. Bunu yaşanabilir alanlar için değerlendirirsek nüfus çok daha fazla çıkıyor.

• Zaten su anda enerji tek sorun. Neredeyse tüm sorunları çözmek için enerji gerekiyor. Ulaşım, sağlık, yeme-içme, eğitim, temizlik, çevrenin korunması, mühendislik-bilim ve daha aklına gelecek herşey için enerji lazım... Tabi şu an kullandığımız enerjinin %85'lik kısmı petrollerden karşılanıyor. Ortadoğu petrolleri o yüzden gelişmiş ülkelere lazım. Anladınız siz onu 😕 o yüzden buralar hep karışık. Ama batılılara göre sorun ortadoğu insanların ölümü degil petrolün havayı ciddi anlamda kirletmesi... O yüzden petrole muadil bir kaynak arayışında oldukları biliniyordu. Göreceğiz bakalım... Tabi birde nüfus. Ona gelince, evet mesele çok ciddi. Dünyada kayıtdışı yaşayan insanlarla birlikte tahmini 7.5 milyar insan yaşıyor. Ve kaynaklar yetersiz dağılıyor. Ayrıca düzen insanların üzerine inşaa edilmiş durumda. Yani aslında patronlar işçilerinden korkuyor da denilebilir. Ikinci bir sovyet faciası olmasın diye nüfusu azaltmayı ve sanayi reformlarını genişletme çabaları da var. Almanya bu konuda başı çekiyor. Başkası da beklenemezdi herhalde. 😁 uzay madenciliği fikri çok uzak. Madenlerin taşınması için kullanılacak kargo mekiklerinin yakıtı zaten taşınan madenlerin enerjisinden fazla. Yani değmez. Yeni bir gezegen araştırması devam ediyor ama oralara varmak mevcut makine teknolojisi ile imkansız gibi... Kepler dedikleri bu arada teleskoptan ziyade uzaydaki değişimleri gözleyen devasa bir makine. Hastalıksız insan projeleri devam ediyor. Genetik hastalıkları yok etmek için her geçen gün yeni teknolojiler bulunuyor. Tabi birde CERN... Orada yapılan çalışmaların amaçları arasında bu var. Evet ama bakalım yapabilecekler mi?

0|0
    0|0
  • Sanıldığının aksine dünyada iletişim dışında hızla gelişen bir teknoloji yok. Afrika da savaş yok. Orta Doğu da insan yok.

0|1
    0|0
  • Elmas tek neden afrika elmas madeni bir ulke

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    19
Yükleniyor...