Kuranda gerçekten bilimsel bilgiler varmı?

Kuranda gerçekten bilimsel bilgiler varmı? Kuranda gerçekten bilimsel bilgiler varmı? Bence gerçekten olsaydı dünyada müslüman olmayan kalmazdı?

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

• her yazılanı bilimsel olarak incelersen hepsinin açıklaması var mesela organ bağışı yapmayın diyor nedenin incelersen nasıl bir vahşetle karşılaşabileceğini anlarsın uzun uzun anlatamayacağım ama canlı canlı kesilebilirsin

0|0
    0|0
    • Saçma bir örnek ben ölünce organlarımın bağışlanması için izin vericem benim iznim var kimse karışamaz neyi katliam

• özünü bilsen saçma gelmezdi

En İyi Erkek Görüşü

• Var. Güneş'i bugüne kadar sabit sanırdım. Onun da bir yörüngesi var. Kur'an'da bu ve daha birçok fazlası geçmektedir.

0|0
    0|0
    • Sonradan değiştirilmiş olamazmı sonuçta orjinal arapçsını okumadın

• Değiştirilmediğini anlarsın eğer arapça bilirsen ve ya mealini okursan, öyle güzel bir eseri insan yazamaz :)

• Kuranı değiştiren insan yenisinde kuranın allah tarafından korunduğunu yazar böylece sen yenisine inanmış olursun olamazmı? Ve arkadaş demişki eğer arapça bilirsen okursun diyo dünyadaki tüm insanlar arapça bilmek zorunda değil ki

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsanda düşünme yoksa ne dersen de iman etmez. Tabiiki Kur'anda bilimsel gerçekler var. İnternete yazarsan hepsini bulabilirsin :)

0|0
    0|0
    • Einstein da düşünmekte master yapmış biri ama inanmıyo neden aptalmı o yapacağını bile bile inanmasın

• Neye kafa yorduğuna bağlı bir şey, adam bilim bilim diye yırtınmış, dine mi kafa yordu? Zaten Einstein yaratıcı olduğuna inanıyordu, müslüman değildi, islamı araştırdı mıki? İslamı aşağılayan bir lafı mı var?

• Demek istediğim bütün dinler eğer inanmazsan cezalandırılacaksın diyo bir insan cezalandırılacağını bile bile neden inanmamazlık yapsın ki

• Yok.

0|0
    0|0
  • gerçekten yok

0|0
    0|0
  • Bilim adamları genelde dinlere inanmazlar cunku onlara bir sey gostermek zorundasin hep ama atlanan tek gerçek inanma olgusu

0|0
    0|0
    • Gerçekten inanılacak bişeyi olsa neden inanmasınki sonuçta yanacağını bildiği halde kimse inanmazlık yapmaz

• Ama o inanci ve bu onun inancini dogru oldugunu gostermez benimde Allah inancim ona gore dogru oldugunu gostermez iste anlatmak istedigim bir inanc var ortada bizim inancimiz baskasinin inandigi seyi kendi inancim olarak gormek sacma olurdu

• O zmn kimsenin dini % 100 değil

• Var diye biliyom

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Elbette var olmaz olur mu? Hatta Cern'deki deneyler sonucu yaklaşık elde edilen veri miktarı 300 tb. Bunların hepsi de var Kuran'da.

0|0
    0|0
  • Var ama manevi dünyayı maddesel olarak açıklamaya kalkınca insanlar inanmamayı seçiyor. Bana mutluluğu maddesel olarak anlat diyorum anlatamıyor ama inanmıyor.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Vardır yanlış bilmiyorumsa. Tarih, Astronomi, ahlak, Fizik bunlar vardır. Başkalarida ola biir

0|1
    0|0
  • Niye? Senin bilim dediğin kaç kişinin umrunda?

0|0
    0|0
    • Peki neden kurana inanıyosun ya da inanmıyorsun

• İnanmak için sebebe ihtiyacım mi var?
      İnanasım geliyor? inanmam gerektiğini hissediyorum?
      Yeterli değil mi?

• Fazlasıyla var hemde

0|0
    0|0
  • Var kardeşim bütün icatlar dan bahsedilmjs

0|0
    0|0
  • avucunun içinde herşey hazıyor kaldı onumu merak ediyosun

0|0
    0|0
  • varda merak edip bakan yok malesef

0|0
    0|0
  • Hayır yok tam tersi hatta

0|0
    0|0
  • var peki neden müslüman olmuyorlar açıp okumuyorlarki cebelitarık boğazının suyu ile akdenizin suyu bir birine karışmıyor bunu bir denizci fark ediyor ve çok şaşırıyor bunu ordaki yerli birisinie söyleyince yerli kuranda yazıyor zaten diyor adam kaç yıl önce kurand ayazılmuış biz yeni fark ediyoruz diyor müslüman oluyor

0|0
    0|0
  • Ben pek göremedim. Yorumlar ile bilimsel bilgiler ekliyorlar gibi geliyor bana.

0|0
    0|0
Yükleniyor...