Çok zor zamanlarınızda mesela bir yakınınız ölüm döşeğindeyken neyden medet umuyorsunuz. O an icinizden lütfen ölmesin diye medet umduğunuz bir an olmuyormu? Birde toplumda belli baslı oturmus kelimeler vardır. İnsallah yaparsın, allah korusun gibi. Hiç kullanıyormusunuz 😄

2|2
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Onlara cehennem azabını görseydi, anlardı. Sonrada müslümanlığa geçerdi. Bir insan ölümle burunburuna gelmeyince, hayatı anlamıyor. Zamanda ibadetlerimizi yerimize getirsek, daha doğru olmazmı?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şu an Ateist oldugunu iddia eden kisilerin %99 u ozenti oldugu icin bu tercihte bulunduklarini soyluyorlar. Sadece toplumda dikkat cekmek adina nelerden vazgectiklerinin farkinda olmayacak kadar cahiller.. Umarim son medetleri kendi mezarlarinda olmaz. Allah yardimcilari olsun..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Senin gibi birisi neden böyle bir soru sorar önce onu idrak etmeye çalışıyorum.. Derler kardeş alışkanlık çünkü bide döt korkusu var şimdi rhatlar ya yok demiyoruz kullanmıyoruz duada etmiyoruz derler ama ayakalrı taşa takılsa daha yere düşmeden 3 kulhu 1 elham okurlar.. Not:Ateistlik Gereksizliktir..

0|0
    0|0
    • Niye böyle bir soru soramıyorum ki? Hep merak etmisimdir ve ilgimi ceker sormak istedim. Ayrıca he insanın bosluga düstügü anlar vardır. Ateistler için gereksiz dememelisin sadece bir boşluktalar.

• Evet arada inşallah falan diyoruz. bir toplumun ve geçmişin izlerini komple silmek kolay değil. Bunun dışında medet umduğumuz bir tanrı yok. Malum şimdiye kadar 2000'in üzerinde tanrıların var olduğu öne sürüldü :) tek farkım inanlar 1999'undan medet ummazken biz 2000'inden de medet ummuyoruz

0|0
    0|0
    • Aslına bakarsan yunan mitolojisi dışında tanrılar tektir. Sadece dinler farklıdır. Ve önemli olan insanların neyi öne sürdüğü değil gerçekte ne olduğudur. Tabi buna inanıp inanmamak kişinin elinde 😊 sadece insanoğlunun içinde bir sığınma duygusu vardır özellikle zor zamanlarda. Biz allaha sığınırız. Belki basina gelmemistir ama ben boyle durumlarda bir seyden medet umduklarını düşünüyorum.

• Ben inanmıyorum. Sen inanıyorsun :) Bu kadar basit. İsteyen istediğine inansın yeter ki birileri bu yüzden can yakmasın. Benim başka hiç bir isteğim yok

• Kim niye can yaksın ki zaten. Kişinin kendiyle alakalı. Bir sey bu 😊 Herkese kendi mutlak doğrusunda mutlulukar 😊

• nope.

0|0
    0|0
  • Senin Arap Ellahından medet ummadığım kesin.

0|1
    0|0
  • ben eskiden ailemden ötürü müslümandın sonraki araştırmalarım ve fikirlerim sonucu ateist oldum ağız alışkanlığı inş maşallah diyorsun ama sorun değil bu... ölecek biri için de tanrısı olan biri ile aramdaki fark o olağan üstü bişey olsun diye umuyor ve dua ediyor bense olacağı varmış diyorum o kadar

0|0
    0|0
  • medet umduğum kişiler gerçek varlıklar oluyor uydurma kavramlar değil. kalıplaşmış ifadeleri mümkün olduğunca kullanmıyorum.

0|0
    0|0
    • Sevdiğin kişinin seni sevmesinden medet umman gibimi. Sevgide soyuttur ve gerçekliğini kanıtlayamazsın?

• Bilimde sevgi hormonu korku hormonu diye hormonlar yoktur onu tekrar araştır istersen. Sevgi soyut bir kavramdir eger dedigin gibi olsaydi somut derdik degilmi. Ve herkes bir seylerden medet umar emin ol sen bile. Tabiki yinede kendi görüşün saygı duyarım 😊

• vay be ben sevgi diye bir hormonu var sanıyordum demek 3 senedir boşuna tıp okuyorum. medet umduğum zamanların olduğunu söyledim zaten ama bu tür zamanlarda uydurma kavramlardan değil gerçek varlıklardan medet umduğumu ekledim.

• Ateist değilim müslüman da değilim. Öncelikle tabiki kullanıyorum bazı kelimeleri çünkü ben büyürken bunları kullandım ve hala arada kullanıyorum. Diğer şey ise bir yakınım ölmek üzereyken tabiki ölmesini istemem. Doktorların yapacaği birşey yoksa daha neden medet umayım? Durup dururken iyileşecek mi doktorların iyileştiremediği insan. Elbette üzülürüm de dua etmek bir insanı ölümden döndürmez. Ölüm kaçınılmazdır zaten.

0|0
    0|0
  • Hadi ateistler cevaplayın

0|0
    0|0
  • insanları yargılamak sanamı düştü? böyle şeylere kafa yoracağına ibadetlerini yerine getir. kimseyi eleştiripte günaha girme...

0|0
    0|0
    • Kimseyi yatgılamıyorum iyimisin sen? Merak ettiğim için sordum. Aşağılayan bir durum yok. Ayrıca senide ne yaptığım hiç ilgilendirmez

• Namaz kılan ateistler de var yani her şey beklenir onlardan

0|0
    0|0
  • Toplumda belli başlı oturtulan kelimeler degil onlar man kafa

0|0
    0|0
  • Odin'den ümit bekliyoruz

0|1
    0|0
  • Hayır, medet ummuyoruz, doktorlar gerekeni yapıyorlar. Yapacak bişey yok

0|0
    0|0
  • İnsallah yaparsın- Umarım yaparsın

0|0
    0|0
  • Hiç Gülesim Yoktu. Bu Mu Yani?

0|1
    0|0
  • Götleri sıkıştığı zaman kullanırlar bu kelimeleri :D

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Dua yalnızca tanrıya edilmez, bazen o sadece yerini bulmasını umduğun bir iyi niyet balonudur. Bunun için inanç da gerekmez. Ben sadece tüm iyi niyetimle korktuğum şeyin iyi sonuçlanmasını diliyor, sonra da onun gerçeklemesi için elimden geleni yapıyorum.

Allah korusun demem ama nadiren de olsa inşallah maşallah derim. Niyet etimolojik anlamdan daha önemli benim için.

Bir kez uçak kazasının eşiğinden döndüm. o anda kendime "birazdan oksijen seviyesi iyice düşecek, uçak çakılırken hepimiz baygın olacağız" dedim sadece. Bir de uçaktaki anne ile bebek için çok üzüldüm. Bu kadar. Ölümle yeniden karşılaştığımda da daha fazlası olmaz.

0|0
    0|0
  • Ben daha önce müslümandım , genel olarakta müslüman bir çevrede büyüdüm. Zaten adam akıllı müslüman olmasa bile Türk insanının hep ağzındadır inşallah, allah korusun vs. O yüzden o kelimeleri cümleleri kullanarak büyümüş oldum. Şimdide söylüyorum bazılarını ağız alışkanlığı ile ama inandığımdan değil. Mesela hey allahım ya diyorum bişey ters gidince falan. Naparsın..

0|0
    0|0
  • İnşallahi lafin gelişi kullaniyorum. :D

0|0
    0|0
  • Hayır. Esasen soydan gelir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...