Kapat

Arkadaşlar farkindaliklara ne kadar sayginiz var? Duyarlimisiniz?

Insanlarin farkli fikirlerine , dusuncelerine, giyim tarzina, dinine , gorunusune , ne kadar duyarlisiniz? Medeniyet dedigimiz sey de bu bence , bati 'yi fotokopi etmek degil, onlar secde etse sizde edeceksiniz nerdeyse bu yanlis, biraz ozgun olun. (Genelleme yapiyorum yanlis yorumlamayin)

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• bütünüyle diyebilirim, insanlar ne kadar farklı olsalarda onları yargılamaya hakkımız yoktur. .. çünkü saygı insanın temelini oluşturur.. giyim inanış kişinin kendisiyle olan hükmüdür. . biz bunlara farklı anlamlar yükleyip kendinize göre değerlendiremeyiz. .. ben karşımdakine her zaman o değeri vermek zorundayım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Umursamam kişinin halini kimseye zarar vermediği sürece sorun yok kim ne ister de yaşar bize ne ya da kime ne

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 9

• yurtdisinda buyudugum icin duyarli oldugumu dusunuyorum musluman arkadaslarim oldugu kadar yahudi hristiyanda oldu ve hep duzgunce konustuk. O saygi duydu ben saygi duydum saygi duymanlarada karsi sustum fazla uzatmadim.

1|0
    0|0
    • Yurt disinda nerdesin? Ben Fransadayim ve evet Fransa bir zamanlar dedigin gibiydi ancak simdi medya nin islamofobik algisiyla insanlar az çok etkileniyor , bence eskisi kadar duyarli degiller

• sana burdan mesaj atmak istedim kapali , benim ki de kapali nasil olucak?

• ben takip edeyim ozaman.

• Farkına vardım çok güzelsin :D

1|0
    0|0
  • şöyle bir durum var eğer insanların görüşleri ve yaptıkları benim hayat standartlarımı düşürüyorsa veya başka insanların yaşam hakkını kısıtlıyorsa en ufak saygı duymam. bir de şunun anlaşılması lazım eleştirmek saygısızlık değildir bir eleştiride bulunuyorsun hemen "benim görüşüme saygı duy" eleştiriyi kaldırmayacak bir görüşün varsa bir problem var demektir zaten.

0|0
    0|0
    • elestiri hakkin olmasi lazim bunun için karsinda ki sana bu hakki tanimasi lazim yani izin vermesi lazim , mesela bu plarformda olabilir çunku insanlara bu hakki kendimiz veriyoruz soru sorular sorarak ancak malesef saygizlik hosgorusuzluk yapanlar var yorumlarda asiri derecede onyargi, hakaret, ve kisaca bilgisizlikten daha derin arastirmalar isteyen konularda basitlestirip kendi gorusunun haksiz da olsa hakli gösterme çabası içerisine giriyorlar. bir de farkli goruslere saygi onlari illa elestirerek degil, belki neden boyle dusunduklerini ciddi bir sekilde arastirip ortak noktalara odaklanmak yani illa da farkliliklari one surmek yerine bir de bunu denemek lazim, karsindaki ne saygili ve hosgorulu isen dedigin gibi ise bir de bunu deneyebilirsin

• Hakli elestiri her zaman yeri var ancak karsindakini kirmadan yapilmali, elestiri kime yapilirsa yapilsin rahatsiz edici olur bu normal , ozelikle fikirlerini hiç tarmayan ve arastirmayanlar için , ben bunu hep yaptigim için (okumayi seviyorum bilgilendirici olan kitaplari vs) benim için sorun yok , bu sitedeiler hakkinda dedigin dogru çogu arastirmadan konusuyor

• *fikirlerini tartmayan

• farkındalık ile farklılık. farkındalığa saygım var. bunu yakalayabilene. farklılıklara da ölçüsünde saygı duyuyorum ama her şeye duymak da gevşeklil ve temelsizlik demek.

0|0
    0|0
    • temeli ve kendi gorusu olup da baskalarinin gorusune saygi duymak lazim boyle olmali medeniyet bunu gerektiriyor, birileri yesili tercih ediyor olabilir sen kirmiziyi va daha baska birileri çok daha farkli seyleri tercih edebilir dusunebilir çunki insaniz biz kukla degil ve ozelestiri de çok onemli , ortak noktalar bulunabilir hersey ya sihay ya beyaz degildir.

• Bazılarına saygım yok

0|0
    0|0
    • ben her insana sayginiz var mi diye sordum ayirt etmeksizin, bazilar var bazilarina yok bu marifet degil malsef çogu zaman boyle oldu artik zaman kotu

• içimden esprikli küfür yapıp kendimce mutlu olur kendimi gülümsetirim,
    ama dışımdan bir şey söylemem, umursamaz geçerim.

0|0
    0|0
  • hocam saygılıydım bir zamanlar ama kafa yapıma uymayan her insana yol verdim 2 2 daha 4 eder. bunun 3ü 5i olmaz 1 sene sonra kavga edeceğime en başından bitirirm olur biter.

0|0
    0|0
    • fikirlerin uyusmayan insanlar var hep olacak bu normal boyle de olmasi gerekiyor dogal olan bu ancak sende belki tolerans gelistirmelisin bunun çozumu bu

• valla hocam öyle iyi insanları sildikki başkalarını harcarken zerre üzülmüyorum

• bende sana uzuldum , herseye ragmen insanligimizi kaybetmemiz gerekiyor, kendimize gelip bir ozelestiri sart.

• genelde fiziksel farkındalığım var onlar üzülüyor çünkü

0|0
    0|0
  • Saygisizim.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...