İsveç'de yapılan bu uygulama ülkemizde uygulansaydı ne olurdu sizce?

Ne güzel bir uygulamaymış yahu.
İsveç'de yapılan bu uygulama ülkemizde uygulansaydı ne olurdu sizce?

1|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Meraklısına anlatayım; isveç memurların mesai saatlerini indirmeye çalışıyor. Çalışma saatlerinin 5 saate ineceği günler vaat ediyor. Ülke dışarıdan çok sık göç aldığından ve hemen hemen herkesin neredeyse en az 2 üniversite bitirdiği ülkede işçi bulmak çok zor çünkü herkes okumuş. Bu yüzden dışarıdan gelenler fahiş bedelde işçi maaşı alıyor çünkü çalıştıracak işçisi çok az ülkenin. Bu yüzden tehlikenin farkına vardılar faşist partiler atağa geçti. Sınırdışı etmek istiyorlar ne kadar yabancı varsa. İsveç'te bir de free call olayı vardı geçen ay. bir numara var arıyorsun rastgele karşına biri çıkıyor konuşuyorsun İsveçli. Tabii en çok bizim Türkler hücum etmiş "hello Turkey" diye açıyorlarmış telefonu :)

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Güzel bir uygulamaymış.
    İskandinav ülkelerini gerçekten seviyorum. Özellikle doğasını.. her ne kadar enerjik, pozitif bir insan olsam da oranın soğuğu bile beni cezbetmeyi başarıyor. Keza insanları da disiplinli, çalışkan, kültürlü.. tabi bunu izlediğim belgesellere, araştırmalarıma dayanarak söylüyorum. Daha önce İsveç'e, Norveç'e gitmediğim için kesinlikle böyledir diyemem.
    Aslında yukarıda belirttigim şeyler şunu söylemek içindi. Orada yaşayan insanlar belirli bir düzenin içinde. Önemli olan derse girip-çıkmak değil ki. Bir şeyleri araştırmaktan, öğrenmekten zevk duymak. Orada yaşayan insanlar için 187 dolar moral-motivasyon nedeni olabilir. Fakat Türkiye'de bu uygulamanın öğrencilere katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Eğitim sisteminin köklü değişikliklere ihtiyacı var. Senelerce oluşturulmuş bilgi-birikim-emek 3 saatte test edilemez.

1|4
    0|0
  • Bütün okullar dolup taşardı

0|2
    0|0
  • iyi bir uygulama

0|1
    0|0
  • Köşeyi dönerdim şimdiye okumama gerek kalmazdı. Yaptığım onca hasta numarasına rağmen hep gönderildim okula :((( son haftalar bile gittim be acılarım depreşti şu an :/

0|1
    0|0
  • yabancılara özenmeyi geçersek, balık baştan kokar çocuğun ne olacağı bellidir içinden gelmesi lazım

0|2
    0|0
  • sevgilimin ablası isveçte yaşadı 10 yıl filan valla o anlatıyordu evet öğrencilere gençlere çok imkan var ama çocuğuna bağırsan polisi arasa çocuğu alıp istediği üzere başka aileye bakması çin verilebilio ve çocuklar 18 yaşında kendi evine çıkıp 2000 tl maaşa bağlanıo bu üzden oradaki çocuklar çok şimarık kendini bilmez ve kibirli diye. hatta isveçten misafirleri gelmiş kız o kadar itici ve iğrençte davranıyomuş ki anneye babaya saygıdan mahrumca. sevgilim şaka gibiydi filan diodu

0|0
    0|0
  • Keşke olsa yahu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Zaten ülkemizde böyle bir şey var. Haberiniz olsun.

0|1
    0|0
  • Lisedeyken edebiyat hocası sınıfı karıştıran arkadaşıma oğlum dışarı çık eğer çıkmazsan yok yazacağım seni demişti. Arkadaşın devamsızlık sınırdaydı hocam yok yazmayacaksınız ama değil mi? yok yazarsanız sınıfta kalırım, yok yazmayın hemen çıkarım sıkıntı yok demişti :D bu anlattığım da bu uygulamanın Türkiye versiyonu

0|2
    0|0
  • Ülke batar :D

0|2
    0|0
  • Bizde olsa ; okul yolu düz gider, çocuklar bayram eder
    şarkısı eşliğinde gidilir.

0|2
    0|0
  • Kizlarsoruyorda liselilere ksye girmedikleri her ay icin keske 100$ odese.

0|2
    0|0
  • Bizimkiler nasıl daha iyi vatandaşı soyabiliriz kafasındalar fazla bir şey beklemeyin :D

0|2
    0|0
  • 9.5 gun dvamsızlığım olmazdı ozaman sjs

0|1
    0|0
  • Iyi olurdu.

0|1
    0|0
  • Teşvik primi çok mantikli

0|2
    0|0
  • ülkece uçarız