Diyanet ve imam maaşlarını neden devlet ödüyor?

Diyanet ve imamlar müslümanlardan alınan bağışlarla kendilerine fon oluştursalar ve devlet bütçesine dokunmasalar olmaz mı? Böylece o parayla daha fazla okul yapılır.

Ayrıca müslüman da olmayanlar vergi ödüyor, benim vergilerim neden imamların cebine girsin?

0|0
12|21

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen katılıyorum. Bir de bu da yetmiyormuş gibi laikliğe saldırıyorlar. Zaten laik değil ki devlet. Olsa zaten senin dediğin gibi olması lazım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman olmayan, müslüman olan devlette yaşamasın o zaman.
    Imam ve muezzin, diyanet işleri genel müdürlüğünün yani devlet kurumunun calisanidir. Ogretmenler de MEB in çalışanı vs bu liste uzar gider.
    Fon oluşturup odemeler yapilacaksa bu ozellestirmeye girer ve diyanetin bir önemi kalmaz. Ayriyeten din işlerinde fon olusacaksa diger kurumlarda da olusturulmasi gerekir...

0|1
    0|0
    • Müslüman devlette yaşıyor olsaydın bu dediğini dikkate alırdım ama ben %8 kuran satış oranı olan koyunlar görüyorum sadece.

• Ödediğim vergiler kadar masrafımın olmadığına eminim.

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu zaman kadar yapılan okullara Tesettürlülerin okumasını kabullenemediniz, imamhatipe gidenleri aşağladınız. Şimdide Ben Müslüman değilim bizler için okul yapın devlet imamların parasını ödemesin Sadece bizim gibiler okumaya layık mi demeye başladınız. :)

2|0
    0|0
    • Şu son cümleyi nerde çıkardın merak ettim. Kimyasallardan uzak dur

• Son cümle nereden çıktı. Müslümanların yapılan bir çok şey bazı kesimleri rahatsız ettiğinden ve bir çok okulda daha yeni yeni tesettürle okumaya izin verildiğinden bir çok şeye Müslümanların hakkının olmadığı görüşü savunulduğundan çıktı Ayrıca bilmeyenlere caminin bir çok gideri bağışlarla alınıyor ve hatta okulların bir çok gideride başka başlıklar altında vatandaştan alınıyor. Senin mantığınla gidecek olursak imamların maşalarınıda bizden alacaklarsa öğretmenlerin maaşlarınıda biz ödeyelim daha çok okul yapılır o zaman

• O kadar detaylı düşünmene ne gerek var? benim ödediğim vergiden haksız yere hortumlayanlar olmasa; Senin istediğin okullar yapılır.
    Müslüman olmayanların vergilerini farklı yerde tutuyorlar sadece müslümanların vergileri imamlara gidiyor. :) İçin rahat olsun :D

0|0
    0|0
  • Hepsi devlet kurumu hepsi vergiyle döner. Okumayan adam benim paramla üniversiye yapıyorsunuz diye parasını istiyor mu devletten? Sen devlet çevirmeyi tırnak törpülemek mi sandın? Senin vergin kimsenin cebine gitmiyor. Devlet senden vergi kesiyor hepsi bu. Kendinizi fasulye gibi nimetten saymayın yani, süleymancı da veriyor, alevide veriyor ateistte veriyor bu vergiyi.

1|0
    0|0
  • Devlet memuru olarak gözüküyor onlar İmamlar açıkçası Bir kaç kez camiiye girme fırsatı yakaladım bizim buradaki duvarda imamın bilgileri vardı ve memur numarası falan

0|0
    0|0
  • Bu soruyu, bu insanlara sorarak kendini yıpratma.

1|0
    0|0
  • Benim verdiğim vergi niye sana hizmet olarak gitsin. Azınliksan git azınlık olmayacağın bir yerde yaşa bu kafaya göre. Okul sayısının artmasi bisey ifade etmiyor yeteri kadar okul var zaten universiteye girmeyeni dövüyorlar onemli olan egitim kalitesi.

0|0
    0|0
  • Elin gavuru bile sizin kadar dert etmiyordur eminim, bizimkiler milletten once bize rakip oluyor. Masallah :)

0|0
    0|0
  • okul mu camimi diye soru soran sensin. E onlara maaş veriliyorda papazlar almıyor mu bırakın bu yobazlığınızı ya

0|1
    0|0
  • Ömer osman adaleti bunu gerektiriyor.

0|0
    0|0
  • bence camiye giden cemaat ödemeli. (ciddi değilim)

0|0
    0|0
    • Ciddi olmalısın. Türk halkının en büyük problemi cebinden çıkan paranın hesabını sormaması. Norveç'te vergiler çok daha düşük olduğu halde halka harika bir şekilde hizmet ediyor devlet, siz karşılığını almıyorsunuz bile.

• Arkadasım sizi gordukce gülesim geliyor ya arada bir arkana bak beynini dusurmussun 😊

1|0
    0|0
  • Öğretmenlerin Polislerin ve Askerlerin maaşıda bağışlarla olsun madem.

Ablacım aptal mısın taklit mi yapıyorsun. Ha bağış ha vergi. sonuçta cebinden para çıkacak. Vergi düzenli hali sadece.

0|0
    0|0
    • Öğretmenle imamı bir tutuyorsunuz yani. Sonra neden bu halk cahil...

• İkiside ilim insanı ne bu ayrımcılık. Birisi dünyanı düzeltir diğeri ahiretini bu laik kafayla din düşmanlığıyla ilerleyemiyoruz zaten. Halbuki Selçuklu döneminde de Osmanlı döneminde de ikisi birden çok güzel ilerliyordu. Batıcılık ayağına mahvettiniz ülkeyi.

• Osmanlı ve Selçuklu döneminde halk okumayı bile bilmiyordu ama öyledir tabi

• Devlet olaya el atmazsa ortalık cemaatlere kalıyor onlarda saçma sapan bir din öğretiyorlar.
    Gerçi çoğu fatımanın anlamını bilmiyor ama...
    Öyle bir konu actinki senelerce tArtıştık çözemedik.
    Konuşmak lazım herfikre saygı duyarak

0|0
    0|0
  • içkilerden alınan vergilerle zengin oluyorlar neden senin verdiğin paraya kalsınlar

0|0
    0|0
  • Nasıl bir kafa nasıl bir düşünce hayret doğrusu :)

0|0
    0|0
  • Git başka ülkede yaşa zorla tutanmı var? Ha bu ülkede yaşayacaksan paşa gibi vergini ödeyeceksin

0|0
    0|0
  • Hristiyan dünyasında papaz maaş almaz cemaat ne verirse o

0|0
    0|0
    • Biliyorum. Toplumda dinin etkisi bu kadar yoğun değil çünkü, ortadoğu hala rönesans öncesinde.

• Yahudilik Hristiyanlık Budistlik cehalet içinde yaşamamızı emretmiyor dünyada tek cihad ruhlu din islamdır.

• İnançlı olursan cehalet.
      İnançsız olursan ilerleme klasik ergen safsataları

• Müslüman gruplaşıp kendilerine tehlike oluşturmaması için İslam düşmanlarınca oluşturulmuş bir yapıdır diyanet. Maaşlı diyanet çalışanları hükümetin arzu etmediği şeyi dile getiremez. Devlet, müslümanların diyanet dışı oluşumlarına müsaade etmez, diyanet aracılığıyla da İslamı arzu ettiği şekilde insanlara aktarır. İşine gelmeyeni gizler, işine geleni anlatır. Böylece arzu ettiği tarzda müslüman bir halk oluşmuş olur. Devletin tekelinde bir diyanet kurumu olmamalıdır.

0|0
    0|0
    • 93'te camiden çıkan 400 küsür canavarı düşününce hiç de öyle gözükmüyor

• 93 yılına kadar bu köprünün altından çok sular aktı. Ben Diyaneti kuran kadrodan ne Diyanetin kuruluş amacından bahsediyorum. Ayrıca senin bahsettiğin olay provokatif bir olaydır. Bugün de 400 tane müslüman görünümlü ABD, İsrail ajanı önce camiye girip sonra böyle bir eylem tertipleyebilir. Bugün Suriyede yapılan da bundan farksız değildir. Bunu yapanların arkasındaki yer alan güçleri gözardı edersek olaya at gözlüğü ile bakmış oluruz. O da ya cahilliğin ya da art niyetin ürünüdür.

• O zaman dağlara milyar dolarlıklık atatürk büstü de yapmasınlar onu da atatürkçüler kendi cebinden versini her yere atatürk heykeli dikmesinler. Bu yazımdan Atatürk düşmanlığı yaptığım sanılmasın herkesin parası istediği yere gitmiyor ve bu ülkenin çoğunluğu Müslüman ve imamların maaşları da ödenecek.

0|1
    0|0
    • Ona da katılıyorum ancak din toplumsal değil bireysel bir olgudur.

• Görüşüne verdiğim cevabın ilk üç kelimesi dedim. Okumayı öğren önce.

• Sen olaya objektif yaklaş önce neden sadece imam maaşlarını göz önüne alıyorsun ve aşağıda ki yorumlarından da belli ki İslam düşmanısın. Ama bu topraklar 650 yıldır İslam ile yönetilen topraklar beğenmiyorsan seni sınırdışına ala biliriz.

• Hak veriyorum sana...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• sen ondan once vergılerını baska kımlerın huplettıgıne bak.

0|0
    0|0
  • Ya hersey bitti imamin maasi mi kaldi? Imam dedigin adam devlet memurudur vasfini sen sorgulayamazsin

0|0
    0|0
  • Bizim ödediğimiz vergilerdende bir şekilde senin cebine giriyor. O zaman biz de öyle düşünelim. Bu nasıl bir insan ayrımı ne sapkın bir düşünce.

0|1
    0|0
    • Benim cebime giren bir şey yok devlet beni soyuyor ama karşılığını vermiyor.

• İmamlar diyosun o diyosun bu diyosun. İslama laf ediyosun ülkeye sığdıramıyosun. Devleti şimdi niye araya sokuyosun?

• Devlete bağlı oldukları için bence onlara değilse artistlere bu kadar para vermelerine gerek yok ve buna kimse müdahale edemiyor

0|0
    0|0
  • Benim vergimle de dinsiz ve vatan haini milletvekillerinin maaşı ödenmesin o halde.

0|0
    0|0
  • dıger kurumlara da fon olusturulsun o zmn dıyanette calısanlar da devlet kurumu tabıkı devlet odeyecek bızım vergılerımız daha nelere nelere gıdıyor gıt onları da arastır sadece dıyanet batıyor gozunuze yobazlar

0|0
    0|0
  • Bu kadar fazla düşünme bence yoksa psikon bozulur

0|1
    0|0
  • Burası Türkiye :)

0|0
    0|0
  • Kiliseye de fon acsinlar o zaman
    Mimari Restorasyon diye belediye oraya da para veriyor

Müslüman yoğunluğu olan bir ülkede yaşıyoruz
    Bunu demen sacma