Annemin yobazlıkları? Nasıl tepki vermeliyim?

Ben agnostigim. Annem de aşırı dinci.
Daha ramazan gelmeden bana zorla oruç tutturacagini yemek yedirmeyecegini söylüyor.
Bir patenim vardi onu saklamış neymiş gotumu sallayarak paten yapamazmisim.
Akşam 8 den sonra eve gelemezmisim.
Giydiklerime zaten karışıyor.
Sürekli dindar olmadığım için mutsuz olduğumu söylüyor. Halbuki ben dislandigim icin mutsuzum.
Ben açığım ilk açıldığımda beni evden kovmuştu
kardesim kapalıydı o da açıldı. onun da açıldığını ilk sokakta görmüş ve. Yol ortasında saçını çekmiş. Kardeşim evi terk etti.

Güncellemeler:
güncel

2|0
9|20

En İyi Erkek Görüşü

• Valla öyle anneyle uğraşılmaz. Ekonomik gücün varsa, çalışıyorsan ayrı otur. Ne uğraşacan

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendini kurtar

1|0
    0|0
    • Ben tabiki istemem böyle bahsetmeyi onun hakkinda. Ama dindar desem dindar baskı yapmaz dindarlari kotuluyosun diyecekler. Yobaz demek bana gore zorla dini dayatan insan demek.

• Pardon yanlislikla sana yazmisim

Erkekler Ne Diyor 19

• Annen aşırı dindar ama ayetleri ve içeriğini tam olarak bilmiyor sanırım. Bakara suresi 256. ayetinde "Dinde zorlama ve baskı yoktur." der.
    (Not:benim annem de dindar ama ben değilim. Baskı veya zorlama falan da yapmıyor.)

2|0
    0|0
  • Anneni de anla o da senin için üzülüyor kendine göre. Biraz daha gizli saklı yapmaya çalış.

1|0
    0|0
  • Allah sabır versin,

1|0
    0|0
  • Yazık o annene..

0|0
    0|0
  • Dindarlık kötü bir şey değil, aşırılığı bilemem. Peki sen anneni anlamaya çalış ve hem anneni hem kend, ni düzelt. Tamam agnostiksin ama düşüncen sabit değil daha. İnancı olumsuz yönleriyle bakmak, araştırmak yerine ılımlı yaklaş. Belki annenide senide mükemmel br hale getirip dini benimsersin.

0|0
    0|0
  • bilmem biraz bekle zaman

1|0
    0|0
  • 29 yaşındasın yani sen şimdi?

0|0
    0|0
  • senin yaşın 29 değil 19 olmasın? ayrıca zorla baskıyla insanları dini dikte etmeye çalışanlar aslında daha da uzaklaştırdıklarını bileseler aptal olduklarını anlarlardı.

0|0
    0|0
  • Sen annene yobaz diyerek baştan kaybetmişsin. Ben 2 kere 2 ye 5 demedikten sonra annemin her söylediğini doğru kabul ederim. Tecrübelere saygılı ol biraz.

0|1
    0|0
  • Ergen değilse bu kiz neyim

0|0
    0|0
  • senin de terk etme zamanın gelecek gibi

0|0
    0|0
    • çıktım eşimin yanına geldim

• ben lise öğrencisi sandım seni patenimi sakladı falan yazmışsın
      beraber yaşamıyorsanız nasıl bu kadar hayatının içinde

• Allah hepinizi ıslah etsin

1|0
    0|0
  • Agnostik ne ya ne özentisiniz

0|1
    0|0
  • 29 yaşında paten?
    Cool story

0|0
    0|0
  • Annen haklı.

0|0
    0|0
  • annende sende normal değilsiniz birak bu işleri normal bir insan ol

0|0
    0|0
  • Ahahah :)

0|0
    0|0
  • Annenin bu şekilde baskı uygulaması yanlış. Sonuçta kapanacaksa ve oruç tutacaksa bunu Allah için yapılmalı. Lakin sen Allah'a inanmıyorsun. Eğer o bunun farkındaysa ona inanman için ve seni ikna etmen için sana baskı uygulayabilir, incitmeden. Tez vakitte uyanman dileğimle.

0|0
    0|0
  • Agnostik ne ya harbi :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Annene yobaz demesen daha hoş değil mi :)
    Otur güzelce konuş inandığın din bize bunları zorla yaptırman doğru değil diyor de. Fazla inatlaşma, suyuna giderek ikna etmeye çalış.
    Ama inanan anne için inanmayan evlat bildiğin yıkım ben inanmadığım dönem aileme söylememiştim.

0|0
    0|0
    • n tabiki istemem böyle bahsetmeyi onun hakkinda. Ama dindar desem dindar baskı yapmaz dindarlari kotuluyosun diyecekler. Yobaz demek bana gore zorla dini dayatan insan demek.

• En azından paylaşmak istedim. Ama gördüm ki boş. Akli başında cevap veren yok

• Milleti ne takıyorsun aklıma fikir gelmiyor benim ailem de tutucu ama beni kısıtlamazlar pek

• Kimseyi zorla dine zorlayamazsin acik olmak yda kapali olmak insanin kendi kisisel vicdaniyla alakali. Kimse kimseye zorla birsey yaptiramaz bence kardesinin yanina gjt

1|0
    0|0
  • Dinde zorlama olmaz

1|0
    0|0
  • Annene de sana da diyecej birşey bulamadım..

0|0
    0|0
  • evlen kurtul :)

1|0
    0|0
  • Ayy öyle aileler yüzünden insanlar kendilerini saftıyolar al sana imam hatip imam hatip kız imam hatibe gidiyo çıkışta erkeğe kaçıyo

1|0
    0|0
  • Yuh nasıl yorumlar yazmışlar öyle. Bence yaşın çok büyük sen de ayrı eve çık çalışıyosan. Ben 20 yaşında olduğum halde zorlanıyorum 29 yaşını düşünemiyorum bile

1|0
    0|0
    • işkembeden sallıyolar işte. aslında normalde ailemle yaşamıyordum evliyim. ama eşimle sorunum olmuştu. yanlarına dönmüştüm. ellerine düştüm ya hemen kurallar koymaya başladılar. şu an eşimin yanına döndüm. uzun vadede ne yapmam gerektiğini düşüncem artık.

• Annen haklı

0|0
    0|0
Yükleniyor...