Şeriat mı, Laiklik mi? Sorusuna kızlarsoruyor üyelerinin yorumları ve görüşleri nelerdir?

Şeriat mı, Laiklik mi? Sorusuna kızlarsoruyor üyelerinin yorumları ve görüşleri nelerdir?

• Şeriat
    39% (9)57% (12)48% (21)Oy Ver
  • Laiklik
    61% (14)43% (9)52% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Laiklik. Kuran anayasa kitabı değil

0|0
    0|0
    • laiklik şirktir senın gıbılerı zaten serıatı ıstemez inanmaz

• @Dizo_42 Hiçbir ayette açık açık şeriat ı yaşayın yazmıyor. Bana bunu ispatlayamazsın. Siz dini cahil cahil yaşamaya devam edin. Sizin yaşadığınız müslümanlık değil yobazlıktır.

• Toprak. Peygamberimizin ve halifelerin yönetimi neye bağlıydı. Kuran'da tabiki siyaset, yönetim ve yasalar var

En İyi Erkek Görüşü

• Diğer arap ülkelerindeki şeriat bana göre yobazlığa kesinlikle karşıyım ama gerçek olan şeriata yani Allah ın emirlerine Kur'anda yazanlara tabiki karşı değilim desteklerimde gerçek bir müslümanda karşıyım diyemez. Zaten bakarsak cumhuriyetin yetersiz bir yönetim şekli olduğunu göreceksiniz herkes şikayetçi destekleyende desteklemeyend.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Laiklik

0|0
    0|0
  • Ülke hakkında hangisi hayırlısı ise.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Keşke şeriat gelse ama bu ülkeye şeriat gelmez. Çünkü biz şeriata uyumsuzuz. Herkes birbirini kandırma peşinde , sahnelik peşinde , alavere dalavere peşinde. Biz birbirimize karşı dürüst değiliz en başta. Şeriatta kurallar katidir keskindir. Sana göre bana göre yoktur. Biz rahat bir millettiz, keyfimize düşkünüz, yani şeriatı kaldıramayız. O yüzden bu ülkeye şeriat gelmez. Benim kendi düşüncem ise tabiki gelmesinden yana.

0|1
    0|0
    • Şeriatı neden istiyorsun?

• Ben Mustafa Kemal Atatürk'ün Torunuyum. Ben Çanakkalede bu vatan için ölen Atalarımın torunuyum. Bu vatanı onlar kurtardı. Bizler de sahip çıkacağız. Sizin gibi kıçı kırık cahil cühale ne yaptığı belli olmayan karı manyağı osmanlı züppelerine bırakmayacağız.

• @Topraki35 haklısın siz çağdaşsınız. Sizin çağdaşlığınız yeni savaştan çıkmış aç sefalet içindeki halka Avrupadan gemilerle şapka getirip çağdaş olmak Deden bu işte senin.

• Şer-i hükümlerle - laik hükümlerin ortak olanları öncelikle düzenlenmeli ve yeni bir anayasa yazılmalı. Muhalif olduğu konular daha sonra görüşülmeli.

0|0
    0|0
  • Kuran ı Kerim tefsirinde İlahiyatçılar anlaşamazken neye göre şeriat uygulanacak? Troller. Bu site trol dolu

0|0
    0|0
  • şeriat tabiki araştıran görür

0|1
    0|0
  • Şeriat gelmeli allahın emridir

0|1
    0|0
  • Türkiye laiktir laik kalacak.

0|0
    0|0
  • idam gelsin diye şeriat diyorum

0|1
    0|0
    • Peki ya masum insanlar asılırsa ne olacak?

• İftira atılıp içeri suçsuz yere atıldıklar. Paralel ve onların savcı ve hakimleri tarafından tutuklandıkları ortaya çıkmadı mı? Masum oldukları belgelenme di mi? Uydurma belgeler ile suçlandıkları açıklanmadı mı? Allah aşkına siz nerede yaşıyorsunuz? Hiçmi haberleri dinlemiyorsunuz?

• @Topraki35 ne diyon yaa :D darbecilerin yargılanmasına paralel yapı engel oldu :D işbirliği içindeler zaten

Yükleniyor...