Ateistlik mi Deistlik mi?

Ateizm ve Deizm arasında gidip geliyorum sizce hangisi olmalıyım? (islamı savunmayın burada islamı kötülemiyorum) evet Ateist ve Deistler yorumlara gelebilir mi?

0|1
14|49

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrıyı kutsal kitaplarda yazıldığı gibi algılama bence bende deist sofist karışımı bir şeyim ilk araştırmaya başladığımda ateist olmuştum ama 1 gün sonra deistim demiştim fakat birde baktım ki deizm aslında çok daha değişik. benim gibi sadece mükemmel tanrının varlığını ve dinleri reddetmiyor. Deizim tanrıyı ayrı bir boyutta ayrı bir zaman diliminde görüyor. Benim ise dini asıl sorgulama sebebim şüphe duymak. Bana dayatılan her neyse onun gerçekliğini keşfetmekti. Tanrı belki de düşünemeyen bir varlıkta olabilir. Evrimi savunmuyorum yanlış anlamayın.

1|0
    0|0
    • Hah aradığım insan sensin. Bende ateistim şu an fakat deizimi araştırdıkça düşüncelerim değişiyor gibi..

• Hmmm kafa karıştırıcı biraz araştırma istiyor güzel yazmışsın.

• Ama gerçekse hepiniz helak olucanız o zmnki konuşmalarınızı duymak isterdim ama ben müslüman olduğum için sizden aynı yere düşmem 😂😂😂

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 48

• Budist ol sen :D

1|4
    0|0
  • İslam dinini tercih et bence bu yorumu yapma demişsin ama yapmam gerekiyordu diğer ikisinden sana hayır gelmez bir kere böyle bir sorumu olur kafan karışık inanış tarzını soruyorsun ikiside farklı düşünceler biri Allah ı kabul etmiyor diğeri dinleri sen hala Yaradan var mı yok mu onu çözememişin şöyle bir etrafına bak çözersin zaten e yaratıcı olduğuna göre yani ALlah insanları başı boşmu bırakmıştır? İllak dinlerde vardır en son ve geçerliside islam dinidir.

0|0
    0|0
  • bence Ateist ol deist olup çelişkide kalacağına tam bağımsız ol :D

1|0
    0|0
    • bu da doğru bir düşünce :D

• en iyisi tarafsız ol. İyilik yap ya da kötülük yap mitoloji uydurma tanrılarından birini seç bu sapık yolda sana mutluluklar dilerim ben Zeusu seviyorum :D

• Din sececeksen İslami secte yandiktan sonra cennete git bari sonsuz cehennem azabi çekme mümin kardeşim.

0|1
    0|0
  • Bir ara agnostik gibi bir şeydim.
    Sonra Deist oldum. Ardından biraz düşündüm ikiside saçma gelmeye başladı. Ateistte olmayacağıma göre özüme geri döndüm daha önce neye inanıyorsam ona geri döndüm.

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=jPwPiA90b-k

Bak teyze çok güzel cevap veriyor

0|1
    0|0
  • Bilmem ki ikiside birbirinden saçma geliyor. Hangisi daha saçma geliyor karar veremedim.

0|1
    0|0
    • Bu ülkenin vatandaşı İslam dinini Arap ülkelerinden çok sahiplendi. Sanki başka bir din, inanış yokmuş gibi. En doğrusu İslam dini gibi. Bence en saçması bu.

• Tamam o da senin görüşün. Ben herhangi bir inanca saçma demedim bana saçma geliyor dedim.

• Ben deistim. Bunu başkasına sorarak değil kendin düşünerek yapmalısın. Bunlar da islam gibi musevilik gibi dinler. İnanman gerekiyo. Gerçi ateizm inanmamak. Ama deizm ve ateizm arasında kalıyosan içinde inanç vardır bence deiste daha yakınsın. İyice oku öğren kararını ver.

0|0
    0|0
  • tamamen sana kalmış bir seçim bu eğer kendinden üstün bir kavramın inancına ihtiyaç duyuyorsan deist ol, yok ben bu tür metafiziksel kavramları istemiyorum ihtiyaç duymuyorum diyorsan ateist ol.

1|0
    0|0
  • Buna senin karar vermen gerekiyor.

Bir yaratıcıya inanıyor musun sorusuna kalben, vicdanen ve aklen ne cevap veriyorsun?

ya da bir karar vermek zorunda da değilsin aslında hepimiz yaratıcıyı arıyoruz zaten. kendi cevapların ile karşılaştığında bir karar verirsin.

0|0
    0|0
  • Ateistlik diğerin yarım yamalak inanmakla inanmama arası

0|0
    0|0
  • ayak masaji

0|0
    0|0
  • yanacanız yanacanız.

0|1
    0|0
  • bir gün dayanabilirsen hiç uyumadan güneşin doğumundan bir daha ki güneş doğumuna kadar olan yaşamı izle

0|0
    0|0
  • Deistlik daha mantıklı

0|1
    0|0
  • Ateizm ya da agnostizm.

0|0
    0|0
  • Bunların özenti olanı da hiç çekilmiyor.

0|0
    0|0
  • "Hangisini olmalıyım?" nasıl bir sorudur lan :D hangisine inanıyorsan onu olursun.

0|0
    0|0
  • Çekeceklerine hangisi değer diyorsan onu seç

0|1
    0|0
  • ateist ile deist arasında gidip gelemezsin arkadaşım ikisi acaib farklı şeyler deistsen inanıyorsun hala bir şeylere ateist olduğun zaman vay ak dersin içinde o patlama olur harcadığın yıllara acırsın bu kadar basit şeyi nasıl göremedim önceden dersin kendi içinde tepkin büyük olur yani çok alakasız şeyler ikisi gelgit olmaz ateizm tanrı tanımamazlık değildir bu bilinen yanlış bir deyimdir.

0|0
    0|0
  • buyur ateistim

0|0
    0|0
  • her ne seçersen seç. içinde gerçek anlamda mutlu olacak mısın. % 100 tatmin olmaya çalış.

0|0
    0|0
  • Buna karar veremiyorsan git agnostik ol.

0|0
    0|0
  • ya biri tanrı var diyor, biri yok diyor. sen daha düşünmemişsin ki. ayrıca birisinin demesiyle din sececeksen neden müslüman ülkede doğmana rağmen müslüman olmuyosun?

0|0
    0|0
  • Bence bir yaratıcının olmaması imkansız. Ee yaratıcı olup da bizi başı boş yaratmış olması, kanun ve kurallar yani din oluşturmaması da saçma geliyor. Bence ikisi de değil. Ama deistlik ateistliği döver.

0|0
    0|0
  • Olma yasmaa

0|0
    0|0
  • Sen olayi cok yanlis anlamissin canim yaa ☺

0|0
    0|0
  • YorumsuZ

0|0
    0|0
  • hayır kullanmıyorum. çünkü müslümanım

0|0
    0|0
  • Hiçbiri :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Buna sen karar vermelisin.

0|0
    0|0
  • Hiçbiri muslumanlik gibisi yok

0|0
    0|0
  • Islam deilse ne olursa olsun sonu ayni pek bir fark yok ateist olurdum ben olsam hic bir tanriya bulasmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • Sence hangisi olmaliysan o olmalısın bu bize sorabilecegin bir şey değil ki. Ve bunu sorduğumda gore ateizm sana biraz sert geliyor diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Bence bir tanrının olmama ihtimali daha fazla.

0|0
    0|0
  • ya bu ne saçma soru. Oluncak bişey değil o. Allah Var peygamber yok diyorsan deistsindir. Allah yok diye düşünüyorsan ateist

0|0
    0|0
  • Deist

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Şimdilik agnostiksin

0|0
    0|0
  • Deistim ✌✌