Bu Ülkenin İnsanı Niye Böyle Rezil?

hiç bir düzenin olmaması, kanunların gerektiği gibi uygulanmaması, insanların hep bir yerden çıkar bulmaya çalışmaları, politikanın doğru düzgün yapılmaması, her yerde torpilin gerekli olması, kadın ve erkeklerin hep bir ayrımın içinde bulunmaları, tacizler tecavüzler ülke geneli manyak bir hal almışız.. vallahi otobüse minibüse binmeye korkuyorum birine değmemek için kırk takla atıyorum aman birileri bağırmasın bana değdi diye :((( hep pısırık, korkak kalmamız, ne kadar uğraşsak da medeni bir toplum olamayacağımız gerçeği, büyük şehirlerde sokakta tek başına yürümeye korkacak kadar tehlikelerle dolu olmamız... kitap başlarında, soğuk okul koridorlarında, dershane köşelerinde geçirilen 20 yıllık öğrenciliğin ardından, elinden hiçbir iş gelmeyen, hiçbir şey bilmeyen bir birey olarak 25 yaşında hayata atılıp aylık bin liraya iş bulamayan yüzbinlerce insanı içinde barındırması. dile kolay 20 yıl, 20 yılda bir insana neler öğretilebilir, o insan ne hale getirilir, o insandan nasıl bir fayda elde edilir, bir potansiyel nasıl böyle yok edilir?
oku oku oku elde bir meslek yok okumaktan yıllarımız geçmiş bir baltaya sap olacaz diye ama bir bakıyorsun senin çalışıcağın yerlerde hep torpilli insanlar dolmuş doğru düzgün istihdam yok e niye iş beğenmiyorsun kardeşim ben 20 yıl boşa okumadım gidip asgari ücrete çalış diyor eğitim seviyesi düşük insanlardan fırça ye diyor at gibi sınavdan sınava koştur git bekçi ol garson ol bulaşıkçı ol olmuyorum kardeşim aç kalıyorum yine de olmuyorum olsamda aç kalıyorum olmasamda aç kalıyorum öyle sürüneceğime böyle sürüneyim... gitsin oralarda ayakkabı kutucu bilal çalışsın...
valla öyle bir bıktım ki bu ülkeden öyle bir nefret ettim ki artık herşeyden soğuttular beni.. bakıyorum çevremde birçok insanda benimle aynı durumda... bilmiyorum tüm bunlar yetmezmiş gibi milyonlarca suriyeli ırak lı iranlı bangladeş pakistanlı vs nerde at hırsızı bizim ülkeye akın etmiş vaziyette... birde üreyin diyor 3 çocuk yapın diyor.. bunlar hangi kafayı yaşıyor

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Her iş rüşvetle yürür burda

0|0
    0|0
  • cehalet seviyesi düşükse rehavet seviyesinin yükselmesi beklenemez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...