Sizce bir birey hem eşcinsel hem de aynı zamanda Müslüman olabilir mi? Ankete katılır mısınız lütfen?

Bence bir bir birey hem eşcinsel hem de aynı zamanda Müslüman olabilir. Örneğin kendimden biliyorum. Ben hem eşcinselim hem de Müslümanım. Kendi üzerimden sormuyorum. Genel olarak soruyorum. Zaten bunu bir çok ayet ve hadis üzerinden de kanıtlayabilirim. Zina yapan, içki içen bir birey Müslüman olabileceği gibi eşcinsel bir birey de Müslüman olabilir. Mesela zina yapan birinin Müslüman olamayacağını söyleyen ayet ve hadisler olduğu gibi, bunun tam aksini iddia eden ayetler ve hadisler de var. Münakaşaya girmek istemiyorum.

• Eşcinsel bir birey Müslüman olabilir.
    79% (11)40% (6)59% (17)Oy Ver
  • Eşcinsel bir birey Müslüman olamaz.
    21% (3)60% (9)41% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Evet eşcinsellik din ayrımı yapıp özel seçmiyor insanları her dine mensup olan insanın duyguları sevme ve aşık olabilme ihtimali olduğu gibi aynı şekilde eşcinsel olması ihtimali de vardır.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İslam Dini, ilahî orjinlidir. Akıl kural koymak için değil, konulan ilâhî kuralları anlamak için vardır. Yani islamda, sence bence diye bir şey olmaz. Bir kural vardır, ona tâbi olursun ya da olmazsın. Bu kadar basit ve net. Eşcinsellik konusunda da, İslâm'ın koyduğu kural ortadadır. Hem o kuralı ihlal ederim hem de müslüman olurum diye sulandirmanin manası yok. Hz. Ömer'in bile, "münafık mıyım ben acaba" korkusuna kapıldıgi bir dünya da, bize ne oluyor da, kendimizi müslüman olarak keskin ve net bir şekilde konumlanduriyoruz? Sadece zannediyoruz, MÜSLÜMAN OLDUĞUMUZU. Ya değilsek? Gerçeği kim biliyor, "O"ndan gayrı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Oyle sacma bir soru mu var ya. Musluman olmak herkesin hakki. Din secmek herkese kabul gorulmus bir olay. Simdi baktiginda cezaevinde yatan mahkumlar da tacizci tecavuzculer de Musluman. Ama tabi ibadetlerini yerine getiriyor mu onemli olan bu. Yoksa Kelime-i Sehadet getiren herkes Muslumandir zannimca. Ibadet gerekliligini yerine getirmeyenleri dinden atmak gibi bir hakki olamaz kimsenin.

0|0
    0|0
  • Çok pardon ama bu durum, o... ama bakire olanından demek gibi bir şey. Ama şöylede bir durum var. Eşçinsellik hormon mormon falan geç bunları. Gayet kontrol edilebilir bir durum.
    Neyse doğrudur yasaklara uymamak Müslüman olmaya engel değil, fakat bazı günahlar vardır, din şurda dursun insanlıktan bile çıkarabilir.
    diyosun ki Müslümanım ama yasaklara uymuyorum. İsim olarak Müslümansın pekalada bu senin ne işine yarar ki. İnanma o zaman.

0|0
    0|0
    • Herkes Müslüman olabilir. Kafirin iki doğru kelamına bakar. Ama sen Müslümanlığı bilen birisi olarak dünyaya geliyorsun, şimdi senin durumunda ki Müslümanlık, Müminliğin yanından geçip gitmez.
      İlerde tevhid inancını bile yitirebilirsin.

• Olamaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...