Ateizm e inanan insanlar?

Neden bir yaratanin ve idare edenin varlığına inanmak istemiyor? mesela ateist derneklere gittim kapıdan içeri girerken üye olmak istiyorum dedim dernek başkanı ve idareci su an yok sonra gelin dendi çıkarken kafama dank etti. İdareci su an yok. Demek dernegi idare eden isleri ayarlayan biri var kendi kendime dedim ki Allah var ve hakktir nedir görüşleriniz?

1|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• Ateizme inanmak diye bir şey yok ki.

Gerçekten anlamıyorum. 40 yaşındasınız, bugüne dek hiç karşı tarafı dusunmediniz mi? Nasıl olur da halen işlerine gelmiyor gibi sığ bir yorum yapılabiliyor? Ateistler yeterli kanıt olmadığı iddiası ile dinden uzak duran kimselerdir. En basit tanımı bu, işine gelmiyor ne demek? Sanki tüm müslümanlar din kurallarına mı uyuyor? Inanmıyor olmak daha farklı bir şey, efendim.

0|1
    0|0
    • Eğer bakmanın ardında görebilmeyi başarabilirsek aslında çok kanıt buluruz. Allah bize her şeyi apaçık gösterseydi zaten imtihan diye bir şey olmazdı herkes inanırdı. bize verilen aklı kullanarak umarım doğru yolu bulabiliriz..

• Elhamdülillah ben müslümanım hemde ehlisunnet

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Bence inanmak istemiyorlar işlerine gelmiyor , yedirmiyolar kendilerine yoksa o b. ktan derneğin bile bir kurucusu varken Allahın da evrenin kurucusu olduğunu kabul etmemek aptallık insanın aklına ve kendine yaptığı bir zulümdür bence

0|2
    0|0
  • Allah var zaten

1|2
    0|0
  • doğa kendi kendini yönetir zaten
    kalıplaşmış şeylere takılıp kaldınız. neymiş efendim ressamsız tablo olur muymuş. yahu sen gidip diyor musun ki şu elmayı yapan mutlaka bir insan var? demiyorsun çünkü elma ve tablo aynı şey değil. tablo bariz insan ürünüdür. ama doğayı tabloya benzetip illaki yaratan var diyemezsin. doğa ezelidir belki. olamaz mı? tanrı ezeli oluyorda doğa neden olmasın? mantıklı bir neden var mı?

1|0
    0|0
    • Sana bir soru olmemeyi dene ya da erkeğin spermiyle kadının yumurtasindan nasıl oluyor da sen oldun kendi kendine olsaydı
      seks yapmaya gerek kalmazdı

• doğa ezelidir belki mi? bigbang? evrenin genişlemesi falan kanıtlar var belkiyle olacak iş değil.

• aman çok biliyonuz işinize gidin yahu bildiklerinizi kendinize saklayın. hem ne olmuş big bang varsa

• hahahah güldürdün ya bir ateist olarak

1|0
    0|0
    • Demek sende başkaları olmadan gulemiyorsun yani kendi kendine gulersen deli derler 😊

• Ateizm bir din değildir düşüncedir inanılmaz yani

1|0
    0|0
    • Ateizm bir inanistir yani Allahın (cc) var olduğuna inanmamak

• Örnek veriyorum rasyonalist akımı savunanlar rasyonalizmin inananları mı oluyor? Ateizimde bir düşünce akımı.

• Ben Allaha inaniyorum ama sevme konusunda kararsizim.

2|0
    0|0
  • Ben deistim. Ama ateizm kişiye göre değişiyor. Ateist arkadaşlarım vardı. Aslında insanın tamamen içinde olan birşey. İnanmıyorum ben diyip en ufak bir şeyde dua etmeye başlayan bir insanlar var. ya da elle tutulur bir kanıt olmadığı için inanmayanlarda var. Ama müslümansan ve düşünüyorsan bir sorsan kendine peki ya bizim inandığımız yanlışsa diye? Zorlayıcı bir seçimdir. İnsan en son inancını değiştirirmiş. Ama dediğim gibi insanın içinde bitiyor.

0|0
    0|0
  • Allah a inanıyorum ama dinlere nope

1|0
    0|0
    • Bir Pcyi hayatında ilk defa görseydin duysaydın sana bunu kullanmada kimse yardımcı olmasaydı ve herhangi bir yazılı klavuz olmasaydı bu pcyide rahatlıkla kullanabılırdın dimi. Senin mantığına göre bunun olabilmesi lazım ama bunu yapamıyacağını sende bende herkesde biliyor. Su düşüncülerden vazgeçmek ne kadar bukadar anlamış deilim ben tuhafsınız.

• what do you say? are you ok? dfklajfhdjfk

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ben ateistim, kimse karışamaz

3|0
    0|0
  • Bak sen bunu söylediğin iyi oldu. En iyisi dine. Geri donmek. Kayit aliyorlar mı trkrar acaba cikan muminlerden? Başka dinden gelenere özel promasyonlar kolaylıklar var mi?

1|0
    0|0
  • Dostum Allahı inkar edenler dünya üzerindeki sayısız maddi ilah'a tapmayı kabul ederler. Eğer sırtını Allaha dayarsan başka hiçbişeye eyvallahın olmaz ;) ateizm artık moda oldu top sakal, uzun saç bırakan kendini gold üyelikli ateist saniyor.. Yaratıcı yok diyerek vicdanını rahatlatıyolar. Bunu neden mi yapiyolar? Erkek erkeğe evliligin yasal olmasını istiyoruz demek için. Tüm günahları gönül rahatligiyla yapabilmek için. Vs. vs.. anlayacağın boş muhabbet bu ateistlik. Onlar maddi tanrılarıyla gerçek köle hayatindan memnun :))))))

0|0
    0|0
  • Kardes burda ben yazsam seni inandırırım ama destan yazmam lazım. Ateist görüşe ne dersen de o kendi bildigini okuyor urasılacak insanlar deilsiniz k. bakmada insanın yüreğini tuketirsiniz. Bu yüzden benim idolüm olan agzından çıkan her söze ciddi anlamda değer verdiğim Caner Taslaman ı önerim sana ben yootube da arat ateistler ve Caner Taslaman diye ve can kulagı ile dinle bugun Yaradana inanmış biri olarak uyuyacağını garanti ederim.

0|0
    0|0
    • Caner taslaman da kimmiş Allahın varlığını kendime bakarak var olduğunu bir olduğunu O herşeyin yaratıcısı olduğunu ne kadar güçlü ve sonsuz İlim sahibi oldugunu BILIYORUM

• Ya güzel kardeşim tamam inanmışsın ama ikna olamamışsın ikna olmak istiyorsun. Doğru deilmi? ben sadece tamamen net bir şekilde içinde hiçbir suphe kırıntısı kalmasın dıye cidden hayatımda görüşlerimde değişiklikler yapan bir kişiyi önerdim senin sacma sapan çıkışın aslında boş bir insan olduğunu gösterdi hadi eyw

• Ben inanıyorum şüphem yok sorum şüphe duyanlar ve inanmayanlaraydi

• Ateizm derneginin yöneticisi bile var, Evrenin mi yok espisi eskidi artik kanka.

1|0
    0|0
  • Basligi okuyunca insan ciddiye alip cevap veremiyor. Cahilsin cahil cahilsiniz cahiller...

2|0
    0|0
    • Yasin daha genç su an ilerde anlarsın Allahın var olduğunu bak bunu büyüyünce hatırla KS. com da biri söylemişti diye unutma

• e bu mantıkla gidersen her şeyin bir yaratıcısı varsa allahın da bir yaratıcısı vardır arkadaşım e hani allahtan başka ilah yoktu? tek düze cahil mantıkla bakılmaz olaya kendini kandırırsın

0|0
    0|0
    • Saçmalama herşeyin bir yaratıcısı var demiyorum ki konuyu iyi anla herşeyi BIR YARATAN YONETEN VE IDARE EDEN var hiç bir şey kendi kendine olmuyor bu alemi yöneten yüce Allahtir

• ne ma. l adamsın lan ahahaha bir kendi dediğine bak dengesiz

• Ben deistim.. Yaratanın olduğu açık ama dinler uydurma.

1|0
    0|0
  • Ateizm nedirki inancı olsun?
    Ona inanmak denmez, inanmamak denir.

0|0
    0|0
  • Şüphen varsa ölmeyi dene ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...