Türkiye'de yaşamak zorlaşıyor mu kolaylaşıyor mu?

Eskiler 35-45 yaş arası emekli oluyorlar ki biz 60-65
Eskiler 5 yıl çalışarak ev sahibi oluyorlar dı biz 25 yıl kredi ile.
Cidden anlamış değilim.

0|0
12|25

En İyi Kız Görüşü

• O 35 40 yaşında emekli olanların cezasını simdikiler çekiyor.
    Düşünmeden seçim vaadi yapiyolar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Ne kolaylaşması ne iyiye gitmesi şöyle bir Dangal-AK'ların yorumlarına baktım da gülüp geçtim. Ev kiras verir ayın 1ini zor getiirir karısıyla çocuguyla dışarıda yemek yiyecek cepte parası olmaz gelmiş bilal oglanın avukatlıgını yapıyor

1|2
    0|0
  • Hala daha oy atsınlar ismi lazım olmayan partiye. Yol yapıyolarmış ya hani.

1|2
    0|0
  • Dünya değişiyor ve bizim bilgi birikimiz ve tecrübemizle onların zamanı kolay geliyor tabi. Oyunun eski sürümü gibi. Maddi durumu çok çok iyi bir tanıdığımızın bir lafı vardı bu konuyla ilgili "Şimdi sizin yaşınızda olsam, şu an sahip olduğum serveti yapamazdım" diye. Durumu çok iyi anlatır.

0|0
    0|0
  • Yoksullar için gün geçtikçe zorlaşıyor.
    Zenginler için sıkıntı yok

1|1
    0|0
  • yani türkiyede yaşam evet zorlaşıyor nedenlerini şimdi sayarım millet beni kötüler onun için saymayacağım Türkiyede yaşam hala aynı bence sadece zenginler daha zengin o kadar

0|0
    0|0
  • Zorlaşıyor.

0|0
    0|0
  • Kolaylaşıyor sis

0|0
    0|0
  • 5 yıl. Da ben ev aldım aileme :/ gece gündüz çalış alırsın

Kredi çek

0|0
    0|0
  • Bence zorlaşmıyor gayet normal

0|0
    0|0
  • Zorlasiyor. Şartlar git gide kötüye gidiyor

0|0
    0|0
  • Zorlaşıyor ama imkansızlaşmıyor tabi ki. İnsanlarda tutarsızlaşıp iş göremez durumda eskilere göre bu yüzden bu işi dahada kötü hale sokuyor.

0|0
    0|0
  • Zormuş

0|0
    0|0
  • biraz

0|0
    0|0
  • şurada gördüğüm en mantıklı soru, tebrik ettim

0|0
    0|0
  • Zorrr

0|0
    0|0
  • zorlaşıyor

0|0
    0|0
  • Yaşam standartları artıyor galiba. Bu standartlara uymak içinde insanların daha çok emek sarfetmesi gerekiyor. Bence kölelik sistemi gala bitmedi sadece şekil değiştirdi. Maddi olarak değil ama manevi olarak Türkiyede yaşamak bir hayli zor evet

0|0
    0|0
  • hayat zor ve pahali. viva küba

0|0
    0|0
  • eskiden 5 yılda ev alınıyordu da biz neden alamadık?

0|0
    0|0
  • Parası olana kolay parası olmayana zor

0|0
    0|0
  • Hayaldi gerçek oldu 👏👏👏

0|0
    0|0
  • Bazı konularda zor. Bazı konularda kolay

0|0
    0|0
  • Hepsi kızlar yüzünden hepsi hemen hepsi

0|0
    0|0
  • Sizin kafanız bir iki gemi alıpta deniz taşımacılığı yapacak kadar çalışmıyorsa biz ne yapalım yani? Gemi alamıyorsanız kumar falan oynayın, belki şansınız yaver gider :D

0|0
    0|0
  • Hedef 2023 kanka :D bizim torunlarimiz oturcak ev bulamaz artik :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Aaa oyle deme yol yapiliyor 😂

0|2
    0|0
  • Zorlaşıyor

0|0
    0|0
  • kolaylaşıyor tabıkı. Konutlar çoğaldıkça evlerin değeri düşmeye başladı faizsiz krediler günümüzde mevcut. Hatırlıyorum öncelerden durumu hiç iyi olmayan insanlar şimdilerde 2-3 daire sahibi

0|0
    0|0
  • zorlaşıyor

0|0
    0|0
  • Zorlaşıyor

0|0
    0|0
  • Zorr

0|0
    0|0
  • bu dunyanin her yerinde boyle

0|0
    0|0
    • o yüzden mi türkiye haberlere çıktı 35 yaşında emekli olunuyor diye dünyada popüler ülke olmultu bir ara

• genc nufus azaliyor normal

• eskiden nüfus azdı ama artık giderek çoğalıyor. Yani tüketim artıyor bu durumda mevburen üretimde artmalı. Ayırca genç nüfusta azalıyor şu an fazla ama giderek azalabilir bu sebeplerle emeklilik yaşı artırıldı.

• hayaldi gerçek oldu akp

0|0
    0|0
  • zorlaşıyor

0|0
    0|0
  • Zorlaşiyor

0|0
    0|0
  • emekli olma yaşı avrupa ülkelerindede yüksek yani şimdi boşuna 60 yaşına çıkartılıyor diye şikayet etmeyin ayrıca sürekli tüketmeye ve bozmaya çalışan bir milletiz. Ya üstümüze düşeni yaparız ya da çalışırız.
    Ayrıca eskiden maaşlar baya düşüktü şimdi asgari ücret hariç genel olarak aşırı bir düşüklük yok. Çoğu memur eskisine göre çok daha iyi kanaıyor birazda sürekli lüks merakı içinde olmak yerine insanlar tasarruf yapmayı öğrensinler. Benim çevremde parası fazla olup 1 evi zor alanda var az parayla 1 ev alanda.
    Ceplerinde paraları yok çok iyi telefonlar kullanıyorlar. Ceplerinde para yok sırf hava atmak için pahalı yerlere gidiyorlar. Bunlarda ülkemizin gerçekleri. Herkes iyi bir hayat ister ama durduk yerde gelmiyor ya eğitimle ya da fazla çalışarak istediğin hayatı yaşayacaksın yoksa borçların içinde sürünürüz.

1|0
    0|0
    • avrupada haftaici 8 saat haftasonu tatil +1 ay yıllık izin+1 ay noel tatili.
      türkiyede haftaici 9 saat cumartesi yarım gün + 15 gün yıllık izin +3-5 gün dini bayram

• lise 3 yaz ayınca 2 ay mcdonalds da çalıştım o kadar kuralcı değillerdi rahattı sadece parası azdı. yanlışın var.

• sen şu an hangi ülkedesin?

Yükleniyor...