Açık kız vs kapalı kız?

Açık kız vs kapalı kız?

Bu iğrenç reklamlar genelde araplar tarafından yapılır açık kızın ustune sinekler ususmus kapali kiz tertemiz falan... acik kasar kapali melek anlayisi var bu cok yanlis bir algi 9 ay oncesine kadar bende aciktim ablam kardesim vs acik ve hepimizde namusa onem veririz bu giydigin ile degil yetistirilmen ile alakali. Tanidigim kapali insanlar icinde elletenler var acik kizlarin yapmadigi edepsizlikleri yapanlar var. Aciga taciz ederlermis kapali tacizden korunurmus vs bir kac ay once tacize ugramistim bunun aciklik ya da kapalilik ile ilgisi yok sapik zihniyet ile ilgisi var. Kapali olup her halti yiyen bir kiz sirf basi kapali diye gormezden gelinir ama acik yapinca hemen kasar denir. Aciginda kapalilinda edeplisi/edepsizi olur bu degerleri insanlarin giyinisi degil aile egitimi belirler.

4|5
12|34

En İyi Erkek Görüşü

• Olay acik/kapali falan degil iste kapalilar da senin gibi anlayisli ve ilimli olabilir. Bir kizin kotu, namussuz, karaktersiz olmasi kapalilik durumuyla orantili degildir. Bu ozellikler aciklarda da olabilir kapalilarda da. Yeni kapandigin icin sen daha kolay empati kurabiliyorsun zaten. Her kesim birbirine boyle saygi duyup anlamaya calisarak yaklassa kimsenin kimseyle sorunu kalmayacak, kavgalar olmayacak fakat basit sisirmeler sonucu herkes birbirine saldirma ihtiyaci hissediyor. Insan kendisini bilsin, dogru davrandigina inansin yeter. Giyimi sadece kendisini ilgilendirir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Din vicdani bir özgürlüktür..
    karakteristik bir özellik değildir..
    karakter insanın aklı ile oluşturduğu bir kişilik durumudur..
    ve insanlar bakış açılarıyla ön yargılıdır her daim..
    ön yargı ne zaman yıkılır insanlar ozaman gerçek değerini bulur..

1|0
    0|0
  • Doğru bir tez :/

1|0
    0|0
  • Şimdi zihinyet ve edeple olduğu aişkardır ama rabbim bir emir vermiş ve demişki kadınlarınızı örtün ki onlara kimse yan gözle bakmasın yani bakınılması engellensin tabiki kapalı olup birçok haltı işleyen var ama açık diyede kimse bilme ne değil ama en azından kapalı olan şekirin üstüne sinekler üşüşmez ama açık yemeğin üstüne üşüşür yani buarada anlatılmak istenen bu şimdi kapalı bir kızamı daha çok beğeni gelir açık olan bir kızamı diyeyim eminimki açık olan beğeniyi daha çok alır burada nalatılmak istenen bu şimdi bazı tesettürlü kızlaraında tessettürle alakaları bile yok bunuda açık ve net belirtebilirim ama her zaman için kapalı olmasının ona bir koruyu kalkan olacağını ama o kalkanı delmek isteyenin delemeyeceği anlamını taşımadığını bilmeni isterim bu yapılan reklamda hiç bir yanlışlık yoktur

0|0
    0|0
    • Ne sacmaliyorsun bu yapilan reklam tam bir ahmakliktir kapaliyi melek acigi kasar gostermistir ben bir kac ay once tacize ugradim bas ortusu hic bir sapiga engel falan degil.

• Susar misin

• tanıdığım ne kapalılar var süt dilimleri yanında halt yemiş genel evdeki kadınlara bile taş çıkarırlar

1|0
    0|0
  • Ben öyle kapalılar biliyorum ki en açık giyinen onların yaptığını yapmaz pardesünün altına sadece kilot sütyen giyip buluşmaya gelenler var kimse açık diye namussuz ya da kapalı diye namuslu olmaz

1|0
    0|0
  • Şimdi şunu bilelim dinde zorlama yoktur ama islamda vardır
    Mysluman olan herkes ıslama Gore yaşamak zorundadır yaşayan günahkar olmaz yaşamayan günahkar olur
    Açık kapalı kısmı ise kişilerin tercihidir
    Tüm açıklar pis
    Tüm kapalilar temiz diye birşey diyemeyiz
    Hiç bir kadına haksızlık edilmemesi lazım bence

1|0
    0|0
  • Açıklık kapalılık kişinin kendi tercihi saygı duymak lazım.

2|0
    0|0
  • Bunların hepsi klişe. Kaldı ki iş kafayı örtmekle bitmiyor. Sen Allah için kapanmadıysan ve emirleri yerine getirmiyorsan hatta; o yükün ağırlığını kaldırabilecek saygı ile edebe sahip değilsen daha da ileri gidiyorum, üst kapalı alt açık mantığıyla hareket ediyorsan hiç kapanma.

1|0
    0|0
  • Araplari ve fikirlerini takan yok zaten.

1|0
    0|0
  • Haklısın.

1|0
    0|0
  • Haklisin

1|0
    0|0
  • vay güzel benzetme yapmışsın yine :)

1|0
    0|0
  • Önemli olan iç guzellik bir insani kapali ya da acik olarak ayiramayiz insanin birazda karekteriyle alakalı

1|0
    0|0
  • Kur'an Tesettürle huysuzluk yapın demiyor. Setr-i Avret'in de ilmi var. İlim ne der? İllaki edep der.

1|0
    0|0
  • Tamamen kişinin nasıl baktığıyla alakalı. Sevgiliyken " kimse ona laf söyleyemez!." deyipte ayrılınca "zaten kaşşardı" diyen zihniyette olanlar zaten başlı başına...

1|0
    0|0
  • Nefis belirler gerisi bis

1|0
    0|0
  • evet haklısın çok yanlış bir ayrım

1|0
    0|0
  • Doğru düşüncelerin bu insana göre değişn durum

1|0
    0|0
  • Bu konuda sana hak veriyorum. İçimden geçenleri yazmışsın :)

1|0
    0|0
  • İnsanlara saygı duymuyosan kapansan ne fayda

1|0
    0|0
  • Aferin iste bunu cozebildiysen ne mutlu sana

1|0
    0|0
  • Kapalı kız temiz diye bir kural yok ruhunda bacım luk varsa kat katta kapansa gene aynıdır. Örnekleri de var bunun sayısız örneklerini sunabilirim. Içinde varsa 0 ru s pu luk bağlasan durmaz. Açık kız da namuslu dur kapalısi da namuslu dur. Ama her kapalı olan namus suz. Namuslu gibi duruyor ama kendini belli ediyor yani herkes rahat olsun. Onlar tilki ise bende kuyruğu yum

0|0
    0|0
  • Allah ve kul arasında olan birşey olduğu için hiç ilgilenemedim bu konularla.

2|0
    0|0
  • Çok doğru

1|0
    0|0
  • güzel bir yazı

1|0
    0|0
  • içi temiz olsun

1|0
    0|0
  • herkezin kendi görüşü ama araplar bir kendilerinin bildiklerini zannediyorlar dini kuranı

1|0
    0|0
  • acık alır qwe

0|0
    0|0
  • soru neydi.

0|0
    0|0
  • aslında benzetme kotu degıl acık kız cok ta acıksa guzellıgını sergılıyo kotu yerlere malzeme oluyo anlamında bence cok mantıklı nasıl yorumladıgın onemlı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 12

• Kapi kadin melek olduğu icin mi ustune kuma getiriyorlar

1|0
    0|0
  • Bu fotoğrafları yapanlar tam bir zihinsel engelli ve kadını tam olarak mal gibi gören zihniyet. Şu benzetmelere bak

2|0
    0|0
  • önemli olan insanın niyeti ve karakteridir, çok saçma fotoğraflar

1|0
    0|0
  • O sinekler de arapların kendileri oluyor.

1|1
    0|0
  • Saçma

1|0
    0|0
  • Çok yanlış

1|0
    0|0
  • aynen canım çok doğru bir görüş ama demişin ya hani kapalı kızlar yapınca bişi olmaz die ama bizi burda kapalılar yapınca daha çok yargılanıyor

2|0
    0|0
    • Orda bir anlayistan bahsettim kapali yapinca es geciliyor acik yapinca kasar deniliyor anlaminda soyledim bir kesim boyle dusunuyor ve oldukca sacma

• Doğru dediklerine katiliyorum.

1|0
    0|0
  • Haklısın..👏

1|0
    0|0
  • 👍👍👍 katiliyorum

1|0
    0|0
  • bir kızın acık ya da kapalı olması onun karakterini degiştirmez kapalı olup kaşar olanlar var acık olup namusunu koruyanlar var

1|0
    0|0
  • Eveeet 👍🐤

1|1
    0|0
Yükleniyor...