Kapat

Ailem ile nasıl anlaşmalıyım? nasıl beni anlayış ile karşılarlar?

arkadaşlar ailemle anlaşamıyorum. daha doğrusu onlar beni anlayış ile karşılamıyor. ailem dini mezhebine düşkün insanlar , kültürlerine bağlılar. benim dinim onlarla aynı değil. düşüncelerim çoğu insana göre farklı , siyasi görüşüm farklı , davranışlarım farklı , mezheblerini desteklemiyorum. fazla samimiyeti sevmiyorum. bugün banyoya girdim. ( banyoda 1 - 2 saat kalan birisiyim) duş alıyordum. ayrıca işlerimde oldu. beden temizliğimi yaptım vb. babamla ablam uyanınca direk bağırdılar sinirlendiler niye 2 saat çıkmıyor diye. annemde beni kollamaya çalıştı '' işi vardır ne bağırıyorsunuz '' felan dedi. babamlarda '' sanki 20li yaşlardaki kız dedi '' 18 yaşındayım.18 yaşını bile küçük görüyorlar. bazen şakadan da olsa küfürlü şakalar yapıyorlar. terbiyesizce. ailemde olsa resmi olmak ve sınırlı olmak tercihim. babam adımla hitab etmez. örneğin farz edin ki adım fatma '' fatoş , biricik '' vb. saçma sapan isimler kullanır. rahatsız oluyorum şahsen. adımla hitab etmesi gerektiğini kaç defa söylediysem boş. sürekli saçma sapan şakalar yaparlar , eğlenirler benimle ( benim istemediğim halde ) bu tecavüz gibi birşey ! bana böyle davranmaları bende istismara uğraşamış hissini yaratıyor. bir keresinde abim bana regl olup olmadığımı sormuştu , bir erkek olarak... nasıl güzel bir dil ile uyarmalıyım? nasıl davranarak belli etmeliyim? siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• kişiligin ve karakterin yaşına göre çok güzel bence, uyarılarına ragmen , şaka yapıyorlarsa o onların küçük ve basit düşünceleri, nedemek abinin sana rgel olup olmadıgını sorması, olsan o ne olmasan ona ne , bunu soracak kişi varsa , ya annendir, ya da ablan, ne babana düşer nede abine, onları sevmeye bilirsin , ama anne babandır saygı duyacaksın kesinlikle, şuda var şu dönemler senin için ergenlik dönemi olabilir, psikolojik sıkıntılar daralmalar geçiriyor olabilirsin, sakın , haklarını tecavüz ediyor düşüncesine girme, sen onlara zaten duruşunla cevap veriyorsun , onlardan ayrı oldugunu belli ediyorsun, görüş ve duruş olarak zaten geridesin farklısın böyle kal.

1|0
    0|0
  • Sevdiklerinin kıymetini onlardan uzak kalınca , onlara birşey olunca anlıyorsun. Babanın sana biricik demesi çok güzel birşey :) Sen hala onların küçük kızı evin neşesisin :) ablan ve abin seni sevmese şaka bile yapmazlar zaten :) abinin sorması biraz garip ama kardeşisin sonuçta. Belki çok sinirliysen o gün öyle takılmaya çalışmıştır sana. Herkesi olduğu gibi kabul etmen en doğrusu :) Sen onların gözünde hala asabi bir ergen olabilirsin ama aynı zamanda seviliyorsun da :D tadını çıkart küçük kardeş bu zamanların :)

1|0
    0|0
    • Benim kız kardeşim olsa onu hep çirkin ördek diye sever , durmadan sinir etmeye çalışırdım :D

• Kardeşim 27 yaşındayım. Senin yaşlarında düşünce yapım aşağı yukarı aynıydı. Az da olsa çocuksu düşünüyorz o yaşlarda. Ben kendimi 22 yaşında falan buldum diyebilirim. Sınav stresi , kendimi beğenmeme , aşırı kilo yüzünden senin yaşında belki daha sinirliydim. Ama yaptığın en büyük hata ne biliyor musun. Anlık bir sinirle cama yumruk atıp elimde büyük bir iz bırakmam. Hala elime her baktığımda ne salakmışım diyorum :D O yüzden kolumu bacağımı çiziyorm deme. 3-5 sene sonra o izler için üzülüp benim gibi düşünürsün.

• Yani çoğu insan senin yaşadıklarını yaşıyor. Ama inan bazıları bizim hyatımıza imreniyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• sanırım sabah banyoya girmişsin bu durumda kalkınca insanların sinirli olması doğal. Çünkü sabah uyanında çoğumuzun banyoya gitmesi gerekebilir ve biri fazla duruyorsa bu sıkıntıya yol açar. Günün diğer saatlerini kullanmalısın. Annenle durumu konuşarak halletmeye çalış. Fazla samimiyet anlıyorum bende hiç sevmem ama yapacak bir şey yok. En iyisi üniversite için il dışına git ve bir an önce yolunu çiz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...