İlla evlenmek şart mı?

28 yasindayim allahın hergün ailem evlende evlen, evlende evlen. Yeter diyorum susmuyorlar. Seni evden kovmak istiyorlar demeyin zaten yalniz yasiyorum. Evlenmek istemiyorum. Anormal miyim?

0|0
25|43

En İyi Erkek Görüşü

• hiçbirşey şart, zorunlu, mecburi, gerekli. vs değildir. bu kişinin kendi tarcihidir. bana kimse evlen diye baskı yapamaz. ben birşeye sadece bir defa karar veririm. ve o verdiğim kararın'da arkadasında dururum. şu an düşünmüyorum. kaç sene daha düşünmem onu'da bilmiyorum. net bir biçimde belli bir karardır bu benim için. herşey kişide başlar kişide biter. başkalarının etkisi altında kalmak, onlar istedi diye ''kırmayayım hadi'' diyerek evlenmeye kalkmak saçmalıktır. herkesde beyin denen birşey var. düşünebilir yani.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• evlenme ya eger çalışıyorsa bir kadın cidden evlenmesin. çünkü erkeğe kıyasla daha fazla yük üslenmek zorunda kalıyor

1|0
    0|0
    • Aynenn gel bunu anama anlat

• zaten onlarla yaşamıyorsan, ara sıra katlanırsın en fazla üstüne gelmelerine,, hem değişmezler onların kafaları farklı, kendileri erken evlenmiştir muhtemelen. ama devir artık çok farklı, bunu da anlamazlar.

• Evet annem 18 yasinda evlenmiş

Erkekler Ne Diyor 42

• O benimkilerde de başladı ya. Benim yaş 24 bir de. Evlen torun sevelim falan. Her konu evlenmeye geliyor mutlaka. Geç geliyorum eve trafiğe takılmışım. Evlenince böyle geç gelmezsin adam olursun falan diyo kadın :) kafalar yandı benimkilerin sanırım :) diyemiyorum da ah be annem beni kim ne yapsın diye :)

0|0
    0|0
  • Sen de haklısın, ailen de...
    Nasip kısmet.
    Sen de yavaş yavaş evliliği düşünsen iyi olur.
    Senin aile kurmanı istiyorlar.
    Mutlu olsun diliyorlar.

0|0
    0|0
  • Ben de nedense evlenmek istiyorum, 6 senedir yalnızım. Yalnızlık tat vermiyor. Seks konusunda sorunum yok ama duygusal bir ilişki için evlilik şart diyorum.

0|0
    0|0
  • Evde kaldın

0|0
    0|0
    • O ailesiyle yasayan kizlar icin soylenmiyor mu :)

• :) hmm o zaman yaşasın evde kaldim. Evde kalmal gibisi yokmuş

• Kalmak***

• Gel evlenek sussunlar 😉

0|0
    0|0
  • Bende aynıyım, şu an evlilik düşünmüyorum ama evdekiler konuyu hep evliliğe getiriyor sinir oluyorum.

0|0
    0|0
  • Aynı dertten müzdaripim :D Hergün evde evlende evlen sözleriyle kafam şişiyor başka odaya kaçıyorum. Sonra neden bizimle oturmuyorsun diyorlar. En basiti yemeğin tuzu eksik diyorum. "Evlende karın yapsın" diyor annem hemen. Haydaaaa...

0|0
    0|0
    • Annen gelinini hizmetci olarak kullanacak galiba! Hic sevmedim anneni.

• Zor kullanır biraz :D Ben ev hanımı istemiyorum. Benim evleneceğim kadın çalışacak :D

• :) zeki adam

• Anormal bir durum yok bence. Çünkü bende aynı durum içerisindeyim. Sizinle aynı yaştayız ve gerçekten evlenmek adına içimde e ufacık bir istek yok ve kesinlikle şu an evlenmeyi düşünmüyorum. Yani bu anlamda sizi destekliyorum

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    0|0
  • Anormalsin.

0|0
    0|0
  • evde kalıcaksın...

0|0
    0|0
  • istemeliisn abla. d

0|0
    0|0
  • Şart

0|0
    0|0
  • Ben de yalnız yaşıyorum, bırak keyfini yaşa.

0|0
    0|0
  • Hazir değilsen evlenme

0|0
    0|0
  • Seninle aynı kaderi paylaşıyoruz :) Annem torun istediğini söyledi :) Ben de sorun torun ise eğer yapıp getireyim dedim :) (Biliyor yaparım) Terlikle kovaladı :D ahahahah :D

0|0
    0|0
  • Yoo değilsin. Annenler anormal 😂

0|0
    0|0
  • yasin gereği evliligi dusunmemen normal ama ilerki donemler ailenin demesine kalmadan kendin o moda gireceksn

0|0
    0|0
  • Şanslısın ailen seni düşünüyor senden büyüğüm lafını bile açmıyorlar

0|0
    0|0
  • aynı durum benim için de mevcut, anlaşmalı evlilik mi yapsak 😂

0|0
    0|0
  • Bence nirmal
    Ama islak geceler nasil yapiyirsun

0|0
    0|0
  • Benimkilerde sana kız bulayım diyor; istemiyorum evlenmeyi. Bu devirde evlenirmiyim ben manyakmıyım.

0|0
    0|0
  • kendini hazır hissetmen önemli ama evlenmeyi ileride düşünüyorum diyorsan 30 yaşını geçmemeni öneririm.

0|0
    0|0
  • şart

0|0
    0|0
  • ya sen ne dert ediyorsun evlenecen anlaşamayacan üzülecen sızlayacan boş ver

0|0
    0|0
  • yalnız yaşayınca oluyor öyle, bende de var..

0|0
    0|0
  • Senin keyfin bilir ama yuva kurmakta bir yerden sonra şart..

0|0
    0|0
    • Benim param varki evimde var arabamda :) zaten bir yuvam var

• :) biter yakinda inş

• Amin, Allah razı olsun.. :)

• normal değil

0|0
    0|0
    • Neden peki

• Evde kaldim nolmuş? Bir sorun mu var. Calismakla para kazanmakla mesguldum. Kocama yemek yapmakla degil.

Hersey maddiyat demedim :) param var dedim

• bişey demedim bende huzur evinde huzursuz bir şekilde yersin paranı

• Anormal değil... Evlenmek şart çünkü bir sürü neden var..

0|0
    0|0
  • cınsel ıhtıyacların?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 24

• Degilsin özgürsün hayatin bunlardan ibaret olmadiginin farkindasin zaten herkes evleniyor neden herkesin yaptigi seyleri yapmak zorunda olalim ki söyle ailene biriyle mutsuz olmaktansa tek basima mutsuz olayim daha iyi..

1|0
    0|0
  • yoo. bu devırde evlenmek zaten ıntıhar gıbı bırsey. aklını kullanıyon. bende evlenmedım öldük mü? olmedık. netıcede evlenen de ölüyor evlenmeyende :)

0|0
    0|0
  • Yalnız değilsin👍

1|1
    0|0
  • Degilsin niye olsun

0|0
    0|0
  • Sen de evlenip çocuğun olsun istemz misin

0|0
    0|0
  • Anormal değilsin tercih bu

0|0
    0|0
  • Onlarda seni düşünüyorlar

0|0
    0|0
    • İyide benim paramda var evimde sanki ortada kalmisim açmısim gibi davraniyorlar

• İyide evlilik sadece karnını doyurmak için yapılmaz ki ilerde yalnız kalmanı istemiyorlar

• Senin tercihin anormal değil

0|0
    0|0
  • Şart değil, kafana göre

0|0
    0|0
  • Evlenme

0|0
    0|0
  • Bende istemiyorum dert etme :) Kafana göre yasa :)

0|0
    0|0
  • Evlenmelisin illerde busuru sorun yaşarsın.. Yalnizlik cekilmez..

0|0
    0|0
  • Yoo bende senin gibiyim ewlilik cocuk dusunmuyorum yalnizligi sewiyorum

0|0
    0|0
  • Zorunda degişsin konus onlarla sadece

0|0
    0|0
  • Bence çok normal istemeyebilirsin senin görüşündür kimseyi aldırma ailen de zamanla anlar diye umut edıyorum çünkü herkesin isteği farklıdır bu hayatta zorla bişe olmaz.

0|0
    0|0
  • dogru duzgun biri uokki sirf evlenmek icinde evlenilmez

0|0
    0|0
  • Normal bence evlenmek için evlenmek saçma zaten

0|0
    0|0
  • Hayir anarmol degilsin

0|0
    0|0
  • sana göre normal de canım , evdekilere göre anormal

0|0
    0|0
    • Ailemle ayni evde yasamiyorum

• aynı evde yaşaman sorun değil canım , dünyanın neresine gidersen git sonuçta evlen diyecekler

• :) demesinler

• Çok normalsın boşver olur böyle şeyler

0|0
    0|0
  • Ailelerin yaptıgı sıradan seyler bunlar Bosver keyfine bak evlenmek istemiyorsan 😄Takma

0|0
    0|0
  • Bence şart yoksa ben 2 yıl önce evlenmesydim kendimi abime ya da kardeşime teslim ederdim

0|0
    0|0
  • En iyisi valla. kendi evin de varmış aman be evlenip te ne yapacaksın. Evlenenleri de görüyoruz hep sorun sorun sorun

0|0
    0|0
  • Olur öyle durumlar takılma klasik durum herkesin başında dua et babaanne dede halalar demiyor bizde onlarda var

0|0
    0|0
Yükleniyor...