İnaçsızlık hakkında?

Daha en düşük bir dünya sınavına boyun bükerken, alemlere hükmeden bir Allah'ın (c. c.) sınavına boyun eğmemek, bence çok tartışılır bir durum. Çoğu inançsız derinlere iner fakat buldukları sorunların hepsinin bir karşılığının olduğunu bilirler, bir kısmı.
Süregelen bir soru işareti Allah varsa neden göstermiyor kendini?
En basit açıklamasıyla, bu durum gerçekleşirse, bir insan sıfatında olmuş olur ve Allah'lık sıfatından yoksun olmaz mı? (haşa)

Sınav dünyasında sabrı öğrenmeyerek ve sınav sorularını öğrenmeye çalışıyoruz. İroninin kralı. Dini inancın ne olursa olsun bir tek tanrının olduğunu kabullenmelisin bence. Yok kadınlara verilen değer, yok Müslümanlar şöyledir, yok payda eksiklik var, yok peygamber çocukla evlenmiştir (haşa)...

Müteşebbihi bilen herkes bunların ne anlama geldiğini bilirler. Sınama.
Tüm cevapların olduğu bir sınav kağıdından istiyoruz, önce dünyada gerçekleştir bu dileği sonra ki mesele o... Aynı şey değil, bal gibide aynı...

Güncellemeler:
@azerikiz92
Tut ki gerginlik yarattım ki yemin etsem de inanmazsınız ya. Sana ne bundan ki? Sen dünyanın en rahat düşüncesine sahipsin, nasıl olsa ölecen değil, hiçi cen. Bırak hayatını yaşa kasma, yok olucaksın, ben gibi mllra ne takılıyorsun ki, kapat yorum yapma. Gül geç. Hiçliğe doğru seyre dal. Ne bileyim eşşek kovala...

1|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Baştan sona haklısın

0|1
    0|0
    • Gerçekler ya. Hiçliğe giden bir insan enden bunlarla uğraşsın ki hem. Gidin hiçliğinize değil mi?

Kızlar Ne Diyor 1

• ben anlamıyorum niye bu kadar takıyorsunuz inançsızlara, size ne milletin inançsızlığndan.. hep bu tip sorular var, ateistler şöyle çünkü böyle,, bir de sadece soru da sorumuyorsunuz, cevap veriyorsunuz,, böyle soru da olmaz

0|0
    0|0
    • Bu görüş sorusudur (ki sen gibi mllrdan bunu anlamasını bekleyemeyiz, ne kadar komik yhaaa :D )
      Neyse konumuza dönelim. Benim amacım gerginlik yaratıp, takıntılı olmak değil. Şu zamanlar herkesin eline bir ekmektir geçmiş, Müslümanlar kötü gösteriliyor. Buda inançsızların en büyük ekmek kapısı.
      Oturun inanmıyosanız usluca hiçliği bekleyin, ne bileyim ışınlanmayı bulun falan. Yok abi hep bir dalga, pislik, ne varsa yapıyorlar. Eleştirdiklerinden öte gidemedikleri edebiyat sanatçıları misali.
      Bana zararı dokunmasa ne karışırım görüşüne. Olan bana oluyo san ki der geçerim. Mantık deyip duruyorlar, saçma sapan şeyler uyduruyorlar, birde bilimde bilim deyip durmaları. Bilimide akıl akılıda Allah beydana getirir o kadar.

• belli belli amacın hiç gerginlik yaratmak değil.- bu da hep sen gibi mllrın tarzı zaten.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sabah sabah noluyo :D

0|1
    0|0
    • İnancı dinden ayırıncada Allahı buldumda. :) Bence çoğu inançsız şartları beğenmiyor. Nasıl olsa görmüyoruz isyan edebiliriz. Kpss gibi değil diyerek inancını yitiriyor.

• Allah c. c. imanını arttırsın inşAllah.

• Eyvallah. Dünya şarşırtmazsa inşallah amin.

• Ben farklı dinlere meraklı bir insanım.

Çoğu dinde tanrının ölebilecek kadar aciz olduğuna inanılır.

Mitolojide mesela bir baba figürü vardır lucifer Gabriel Mikael vs bunlar hep kardeştir.

Şeytan Lucifer diye geçer tanrıyı çok severmiş yani babasını ama babası insanları yaratmış sonrada onlara boyun eğ sev demis.

Ondan ben onlardan üstünüm deyince Mikael lucifere cehennemde bir kodese kapatmış. Diye ilerleye ilerleye farklı incillerde insanlara mikaelin suçluluğa dayanamayıp babasını bıçakladığı.

Başka incilde ise tanrının bilgeliği yüzündan makamından geri çekildiği gibi tonlarca şey var. Neye inanacaklarını gerçekten bilmiyorlar.

Araştırmalarım sonucu en mantıklı diyemesemde en gerçek hissettiren islam dini neden diye sorarsan günahlara karsi en sert dindir.

0|0
    0|0
    • Dinlerin gerçekliğine giremeyeceğim çünkü orası derin konu bilirsin girersek çıkamayız. Ona tek bir cümleyle şöyle derim.
      İslam dininin bir uydurmadan ibaret olmadığını Kur an ın son kitap olduğunu İncil, Zebur, Tevratın, devamı ve tamamının dışında ki her şeyi açıklayan bir kitap olduğunu.

Lucifer hikayesi bir nebze islamda ki şeytanla aynı. Batılılar fantastikleştirdiği için bis sürü mit oluştu.
      Diğerleri dışında bu 4 kutsal kitaba ben mit gözüyle bakamam. Tahripler hariç tabi...
      Günahların sertliği seni yanıltmasın, tahribin sebeplerinden biriside bu yasak elmalardan zaten...
      Ben şahsen mantık hatası bulmadım kardeş.

Yükleniyor...