Kardesimle sıkıntılarım var?

Ben 19 yaşında bir kızım 10 yaşında erkek kardeşim var. Sıkıntım şu ne olursa olsun ailem onu koruyor. Mesela bugün olan olayı anlatayım kardesimden su istedim kendin al dedi çok inat bir yapısı olduğu için sesimi çıkartmadan kalkıp suyumu aldım pesime gelip köpek bidaha bana emir verme dedi. Ben çok sinirli bir yapıya sahibihim birden tepem attı boğazını sıktım annem ayırdı falan ama ben çok bağırmışım heralde sinirliyken kendimi kaybediyorum. Aradan 1-2 saat geçti bu hala bana köpek demeye devam etti sabrettim ama biyere kadar en sonunda zarar vermemek için bunu evden çıkardım almadım içeri bu seferden camın altına geçip köpek diye bağırmaya başladı. Akşam babam geldiğinde annem sadece benim yaptıklarımı anlattı kardeşim hakkında kötü hiçbir şey söylemedi sizce neden böyleler ne yapmaliyim

0|1
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ilk cocugun derdi bu bende de ayni sekildeydi de artik isler degisti ne dersem yapiyor kerata 😄

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle özellikle bir erkek çocuğundan su falan isteme çünkü yaş olarakta bunu emir gibi anlayabilir. Kalk ne yapacaksan kendin yap. Kendi çocukluğumu hatırlıyorum abim bir şey isteyince aşırı sinirlenirdim ama şimdi normal birbirimize yardım ediyoruz. Bu sebeple sende isteme.
    Annen anlattığı zaman seninde ağzın var sen babana bana köpek dediğini anlat, susma anneler bazen dengeyi koruyamaz.
    Yan komşumuz daha çocukları küçükler iki erkek,1 kız.
    Annesi bir sorun olduğu zaman hep kıza yükleniyor. O büyüktür sen ona uyma, diğeri küçüktür sen ona ablalık yap. Anlıcan kız ne düşünür, ne hisseder bakan yok. Biz uyardık hani böyle giderse kız arada ezilir dedik ama pek dikkate almadı annesi. Bu kız böyle büyürse düşün halini... sen yine büyüksün bu hepten arada kalacak. Anlıcan genel aile yapısı gibi bir şey bu küçükleri korumak... Bizim evde böyle değildi gerçi ama sonuç olarak sende kendini savun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kardeşin le zitsin galiba ama kardeşin sana köpek demesi seni köpek yapmaz sen çok alındıkca oda sanın dağa çok üstüne gidiyor köpek demesine takma hatta hiç aldırma bile gülümse aradaki köpek lafı kalkacaktır bir de birbirinizin üstüne gitmeyin iyimser ol al kardeşini konuş bence bide abla kardeş

0|0
    0|0
  • Kardeşinin kıymetini bil 10 taşında bir çocuğa ne olursa olsun şiddet uygulamamalısın emin ol herşey düzelecek tir sadece sabret ve ona ablalık yap tatlı dille konuş iyi davra birlikte vakit geçir eminim zamanla oda bunun farkına varıp sana karşı davranışları düzelicektir o hala yaş bir ağaç kendine düşman büyütme onunla dost ol siz KARDEŞSİNİZ

0|0
    0|0
  • Bende 18 yaşındayım benimde 10 yaşında erkek kardeşim var , ona iyi davranmaya çalış şımartmadan ve ona fazla tepki gösterme çünkü sen ona tepki gösterdikçe onun hoşuma gidicek onunla ilgilenmen ve daha çok yapıcak

0|0
    0|0
  • söylediklerini bide sen söyle babana annene de kız biraz

0|0
    0|0
    • Söylüyorum ama dinlemiyor

• babana da kız biraz asilik yapınca dinlemeye baslarlar emin ol

• Babama kızamam ne yapıcağı belli olmaz çok sinirli biri

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendine bir ev arkadaşı bulup taşınıcaksın ya da babanla anneni inandırıcaksın
    Ben taşınıyorum mesela.

0|0
    0|0
  • çocuğu sakat bırakacaksın nerdeyse birde senimi koruyacaklardı çocuğa nasıl davranırsan onu der iyi davravda iyi şeyler duy

0|0
    0|0
  • Geçer geçer

0|0
    0|0
Yükleniyor...