Kapat

Tecavüze uğrayan bir kadına yardım etmemek suç mudur?

Tıpkı Özgecan olayındaki gibi bir adam bir kadına tecavüz ediyor. Fakat orada başka bir adam daha var. Lakin o kadına yardım etmek yerine oradan uzaklaşıyor. Kadına yardım etmeyip oradan uzaklaşan adam ise Türkiye boks ikincisi ve fiziksel olarak tecavüz eden adamdan çok daha kuvvetli. Yaptığı açıklamada ise ''Tecavüz eden adamdan korktuğum için müdahale edemedim ve uzaklaştım'' diyor. Bu durumda hukuken ceza almaz bu adam değil mi? Sonuçta yardım edip etmemek ona kalmış öyle bir mecburiyeti yok tabi biraz vicdanla alakalı.

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Tecavüz eden ceza almıyor bu devirde o adam mı ceza alacak? Allah affetsin diyeceğimde, sanmıyorum.

1|0
    0|0
    • Ne demek tecavüz eden ceza almıyor. Saçmalamayın.

• Mektupta bunlar yazıyor işte. Bu olay böyle. Haberlerde de böyle anlatıldı zaten. Ki anlatılmasa bile bu sebeple intihar etmesi mantık dışı :S

Bizzat öğretmen de bunu inkar etti. Yani ortada tecavüz denen bir şey yok. Bizim milletimiz abartmaya meyillidir biraz.

• Haberlerde gördüğüm kadarıyla konuşuyorum, böyle söylendi.

Yani ne olursa olsun bir kızın ölmesi kötü bir durum, sanırım blue çağı ve bir anlık delirme sonucu olmuştur. Üzücü değil mi sencede? Benim üzüldüğüm ailelerin düzgünce evlatlarını yetiştirmemesi. İnan bana aile yüzünden böyle oluyor, arkadaş çevresininde büyük etkisi var. Allah ailesine sabır, ülkemizdeki insanlarada vicdan versin ne diyim. Çok şaşırdım.

• Sen misin yoksa bu kişi? :/

0|0
    0|1
    • Konunun benimle bir alakası yoktur.

• Allah var, hiç mi vicdanın sızlamadı? Hiçbir şey yapamıyorsan bile anında polise haber verseydin...

• Yani vicdan çok önemli. Ki polis gelene kadar adam zaten yapacağını yapardı.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...