İnternetin yararı - zararı konusunda hangisini düşünüyorsunuz?

Bence yarardan çok zararı oldu. Bilgi konusunda yararlı oldu diyenleriniz olabilir fakat bence doğru bilgiden çok bilgi kirliliğine uğramış konular daha fazla. Sonra bazılarınız için önemli olmayabilir ama özel hayat diye birşey kalmadı, insanlar birbirini olduğu gibi kabul etmekten çok ayıbını araştırmaya başladı. Kimsenin kimseye güveni kalmadı. Utanma duygusu kalmadı sonra, utanmaktan utanma duygusuna, aşağılık kompleksine bıraktı yerini. Bu normalimiz olmaya başladı. En çok da çocuklara zararı oldu, çocukluklarını internet başında geçiriyorlar. Saçma sapan insanlara özenip onlara benzemeye çalışıyorlar. Buna benzer sebeplerden dolayı ben yarardan çok zararı olduğunu düşünüyorum bizlere. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Yarardan çok zararı oldu
    85% (11)100% (2)87% (13)Oy Ver
  • Zarardan çok yararı oldu
    15% (2)0% (0)13% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Eskiden evine internet baglattirmak lukstu. Sonra hemen hemen herkesin interneti oldu bu sefer oc kavgası başlardı. Wifi doğru dürüst çekmezdi telefonlarda. Masta üstü bilgisayarlarda insanlar her istediğini yapamazdi. Artık erişim çok basitlesti ama keşke bu kadar ilerlemeseydi bu teknoloji. Bunu hep düşünürüm. Şimdiki çocuklar hayattan tat almayı bilmiyor maalesef. Teknoloji ilerliyor cinayetler tecavüz vakaları onun ile birlikte artıyor oyunlar yüzünden. Asosyallik çoğalıyor sokakta çocuklar azaliyor vs... yarardan çok zararı oldu. Bundan 10 sene öncesine kadar gitsek yeterli

0|1
    0|0
    • Evet kesinlikle öyle. İnternet cafeler ilk açıldığı zamanlarda bile bir çocuk için lüks sayılırdı orada 1-2 saat zaman harcamak. Ama o zamanlar bir tadı vardı intetnetin, şimdi o zamanlara göre çok daha fazla oyun, bilgi, erişim vs. olmasına rağmen o zamanlardaki gibi tat vermiyor. Ne bileyim ya, bazen 20 sene sonrasını düşünemiyorum.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...