Geçmişte hatalar yapıp sonradan bunları fark edip düzeltip bir daha yapmayan kişiler hakkında ne düşünürsünüz?

Öyle büyük şeyler değil. Biraz bencilce, duygusuzca düşüncesizce davranmış, insanları kırmış, onları kendinden ötekileştirmiş, bazılarını yarı yolda bırakmış, söz verip tutmamış, hayatına çok insan almış ve kolayca hayatından çıkarmış, tek kalemde sanki hiç değer vermemiş gibi silmiş herkesi
Bu tip şeyler...
Sonra bunların farkına varıp ben ne yapmışım deyip kendini düzeltmeye çalışıyor, daha iyi biri olmaya çalışıyor...
Olması gereken biri olmak için uğraşıyor...
Ama geçmişi aklına gelip hiç kimsenin ne arkadaşlığını ne sevgisini hak etmediğini düşünerek herkese mesafe koyup uzaklaşmış kendini yalnızlaştırmış ama mutlu değil eski günlerini özlüyor ama yaptıklarından kendini cezalandırıyor...

Sizce yaptığı doğru mu?
Yoksa geçmişi bırakıp kendine yeni bir sayfa açıp yeniden doğmuş gibi hayata mı başlasa?

Güncellemeler:
Güncel
Güncell

1|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hatasından dönmek büyük erdemdir...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah tövbe kapıları açık tutuyor, tövbesini etsin geleceğe baksın. düzgün insan olmaya çalışsın bunları düşünmesi bile muazzam bir değişim. yeni bir sayfa açmalı ama geçmişi unutmadan, aynı hataları tekrarlamadan.. mesaj atabilirsin bana, hatta at mutlaka

1|0
    0|0
    • Düşüncelerin için teşekkür ederim :) Bende 1 xp malesef mesaj atamıyorum :)

• gizli olmasaydın ben atardım :) neyse bakalım o bahsettiğin kişi üzülsün hatta ağlasın pişman olsun Allahı düşünsün ama geleceğe umutsuz bakmasın nefes aldığı sürece umut vardır. eski ortamından uzaklaşsın oradan kimseyle iyi kötü hiçbiriyle görüşmesin. biraz yalnız kalmakta yarar varır ama kendini de hayattan soyutlamasın. eski hatalarını anımsatacak HER ŞEYDEN uzak dursun

• O kişi benim :) :) :) Tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 9

• ben geçmişte hata yapıp sonra o hataları düzeltip.. Sonra hataları düzelttiğimin asıl hata olduğunu farkına varıp. Tekrar geçmişine dönen insanım.. Başka?

1|0
    0|0
  • Akıllı olduklarını ve doğru olanı yaptıklarını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Iyidir akilli derim

1|0
    0|0
  • Son cümlen cevap olmuş

1|0
    0|0
  • hataya göre değişir gizli

1|0
    0|0
    • Yukarıdakiler gibi işte

• Anladım...

• hadi bakalım o zaman

• Hatalarım kişiye göre değişir :).

1|0
    0|0
  • alışmış kudurmuştan beter olurmuş

0|0
    0|0
  • bunları yapanlar. karakterlerinden dolayı yapmışlardır ve emin ol düzelmezler

0|0
    0|0
    • Belki düzelirler...

• huy karakter değişmiyo. hiç görmedim. farkında olmasalar bile yapıyorlar

• Senin düşüncendir saygı duyarım

• Beni anlattın resmen yahu. Ama yalnız kalmaya mahkum olduğumu düşünüyorum ben, düzebileceğime inanmıyorum :(

1|0
    0|0
    • İstersen düzelebilirsin... Ben ne kötü huylarımı değiştirdim...

• İyi biri olmaya çalışınca insanların buna değmeyeceğini anlayacaksın ve bu kez hem kendinden hemde etrafında ki herkesten nefret etmeye baslayacaksın...
      Tabi herkes kendisi tecrübe etmeli böyle şeyleri, benimki sadece bir uyarı

• Biliyorum da yine de vicdanım rahat olsun hiç değilse

Kızlar Ne Diyor 3

• Hatasını farketmesi önemli ama bana yaptığı hatayı affetmem kolay kolay

1|0
    0|0
  • Ne hata yaptigina bagli...
    Dedigiin gibiyse sansi var bence :)

1|0
    0|0
  • Aklı başına geldiyse demekki

1|0
    0|0