Dünyanın sadece %10'u solaklardan oluşuyor. peki siz solak veya sağlak olmakla mutlu musunuz?

ben solağım ve diğer sağlaklardan farklıyım ve mutluyum. tabi solaklarla ilgili şehir efsane'leride çok.. peki siz solak mısınız? sağlak mı? ve solaklarla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Güncellemeler:
sizce iki elini kullanan beyninin iki tarafını kullanabilir mi?

0|0
6|31

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bir solağım. Malesef zor bir durum dershande bile eziyet ediyor tekli sandalyeler. Ve müzik hayatım bu yüzden bitti. Gitarın sapı atınca solak gitar bulamadık ve benim yerime başkası çıktı sahneye :( Ama genel tutum ve tepkidende mutluyum farklı olmak iyidir :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Dilbilimde insanların dil ve motor becerilerini onların kullandığı ellerinin belirlemediği bulunmuştur. Yani sağ ve sol lobun çalışma prensibi; hangi lobun ne yaptığı ve davranış/öğrenmede nasıl refleksler geliştirip de hangi kısımla öğrendiği herkeste aynıdır. Allah'ın işi işte; sol taraf anlık algılıyor, sağ taraf çok geç algılıyor; kelimeyi sağından da solundan da duysan beyin sol taraftan anlıyor :D şaka gibi dimi, ayrıca sol kısım analitik işlerle meşgul, sağ ise anlam, tanım vs vs...

Yıllar evvel Kim Milyoner olmak istere katılan kızın milyonluk sorusunu hatırlıyorum;dille alakadardı. O soru hakkında en ufak bilgisi yoktu ama oraya kadar gelmenin gazı ve de kişisel pervasızlıği ile atarım tutar yapmıştı. Hatırladım şimdi...

1|0
    0|0
  • Solağım babam çok uğraştı mesela yazıyı sol kolumla yazıyordum inat etti sağ ile de yazmaya başladım :D ama şu an solumu kullanıyorum.

1|0
    0|0
  • İleri derecede sağlağım. Ve bu beni rahatsız ediyor!

1|0
    0|0
  • solağım ve mutluyum. sadece yazarken odamın penceresi de solda olduğundan kağıda ışık gelmiyor... bence tek sorun bu :P

1|0
    0|0
  • Solaklardanım

1|0
    0|0
  • basketbolda şut atarken, top sürerken solağım, Kalemle yazarken sağlak, Yumruk atarken her ikisi de, futbol oynardım eskiden sağlak şut çekerdim. Bilek güreşinde de solağım.. Değişik

1|0
    0|0
  • Ben salakım ama nedense ikisini de eşit kullanıyorum. Beynimde bir tuhaflık var heralde. salaklıktan galiba :)) Biz yüzde kaçız?

1|0
    0|0
  • Nadir olan ayağı sol olup eli sağ kullanandır :) oda benim..

1|0
    0|0
  • sitedekilerin %90ı solak çıktı afalaskjfhasd

1|0
    0|0
  • Sağ el solu kullanamıorum ama ni iş yaparken kullanabiliyorum çok tuhaf

1|0
    0|0
  • Futbolu iki ayağımlada iyi oynarım solum süründürür sağım öldürür. Yazıyı sağla yazarım.

1|0
    0|0
  • ben hem sağ hem solum ya yazı yazarken sağ sollada yazabiiyorum topa vururken sol taş atarken sol hayatta sağ la yapamam yemek yerken sağ telefonla yazarken sağ resim çekersen sağ bir sağ bir sol geçiniyorum :D

1|0
    0|0
  • Ben ikisinide eşit kullanıyorum

1|0
    0|0
  • Hocam istediğimizden başlayabilirmiyiz? :D

1|0
    0|0
  • Keşke solak olsaydım

1|0
    0|0
  • ben solağım hiç bir değişiklik yok hayatımda sadece sol elle yemk yiyon cehennemlik sin diyen bir kaç amip dışında

1|0
    0|0
    • bende solla yiyorum her ögün şeytanla yiyormuşum :D

• kabul edersin nolcak :D

• hahaha hayattaki tek varlığım o benim :D kimseye değişmem doğduğumda doktor tokatladı bide öldüğümde imam parmaklıcak o kaaaaa :))

• Solak yazarım ama her işim sağ ile yaparım :) Solak yazmaktan mutluym :)

1|0
    0|0
  • rumuzunu görünce yazmaya çekindim hahaha :)

1|0
    0|0
  • Sağ elle yazıyorum düpedüz malım

1|0
    0|0
  • cok salagim keske olsem

1|0
    0|0
  • Hem sol hem sağ kullanabiliyorum.

1|0
    0|0
  • ben solağım ve bundan hiç memnun değilim :)

1|0
    0|0
  • belkide ondan beyninizde fırtınalar kopuyordur :)

1|0
    0|0
  • Solağım

1|0
    0|0
  • Salagim ben :D

1|0
    0|0
  • e tabikide kanka en güzeli :D

1|0
    0|0
  • solağım mutluyum.

1|0
    0|0
  • Solağım ben :).

1|0
    0|0
  • Ben hem ayak hem el solağım

1|0
    0|0
  • Ben sağlakım, bende diğer solaklardan farklıyım. Bakış acısına göre herkes farklı :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...