Kemalist Türkçüler (!) için ne düşünüyorsunuz? Hem kemalist hem Türkçü (!) nasıl olunur?

Türkçülük fikrinin geniş kitlelere ulaşmasıyla birlikte bir yığın ideoloji karmaşası yaşayan insan peydah oldu. Bu soruyu Türkçülüğü onların sandığı gibi olmadığını söylemek için sordum.

Satanist Türkçüler, ateist Türkçüler, ümmetçi Türkçüler, hümanist Türkçüler, sosyalist Türkçüler, komünist Türkçüler, nazi Türkçüler, feminist Türkçüler, kemalist Türkçüler, Osmanlı düşmanı Türkçüler

Artık gerçekten gına geldi. Biz bu davanın neferleriyken bizi ayıplayanlar berkin elvana ağlayanlar bugün gelmiş "tengri biz menen" diye ortada dolanıp bize Türkçülük taslıyorlar. Bunlar biz gerçek Türkçülerden daha kalabalıklar bu yüzden kendi ülkümden sıkılmaya başladım. Türkçülük sizin sandığınız gibi hümanist bir ideoloji değil sizler kendinizi Türkçüleğe uyarlayacağınıza Türkçülüğü kendinize uyarlıyorsunuz. İsterseniz uyarlayın belki ideolojiniz birazcık millileşir ama kendinize Türkçü demeyin.

Türkçülük en başta zaten cumhuriyetçiliğe, demokrasiye, hümanistliğe, sosyalizme ve komünizme karşıdır. Cumhuriyet ve demokrasiyi benimsemez bu sebepten kemalistler, sosyalistler, komünistler Türkçü olamaz.

Türkçülükte ölçüt Hüseyin Nihal Atsızdır. Türkçüyseniz eğer Atsız Atanın makaleleri baz almalısınız.

"İnsanperverlik köpekliktir"

Bu sözle hümanistlerde elendi.

"Türkçüler Tanrıyı bir kenara atmamıştır. Tanrı Türk'ü korusun Türkçülerin sloganıdır"

Bu söz ile birlikte ateistler direkt elenmiştir. Şeytana tapan satanistlerde öyle. Biz Tanrı Türk'ü korusun dediğimizde siz "Tanrı sizi korusun Lucifer bizimle mi" diyeceksiniz? siz de elendiniz.

Türkçülükte Türk kadını kutsaldır feministlerde elendi.

Naziciler zaten elendi.

Atsızın gece gündüz övdüğü Osmanlıya düşman birisi Türkçü olamaz onlar da elendi.

Atsız ümmetçilerden daha çok Din düşmanlarıyla mücadele etmiştir ama kendisi için Türk olmayan Müslümanın değeri yoktur. Ümmetçiler siz de elendiniz.

Türkçülük budur arkadaşlar.

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Ne içiyosun?

0|0
    0|0
    • Neden bunu söyledin şimdi? İnsan gibi açıklayabilir misin?

• hem kemalist hem Türkçü olanlara bir cevap verdim işte. Hem de Türkçülüğü tanıtmış oldum.

• helal

En İyi Erkek Görüşü

• Türkçülük Türk tarihini anlamakla olur zaten Atatürk'ü sevip Osmanlı'yı atanlar Türkçü olamaz veya tam tersi oğuz kağandan bu yana bütün Türkleri koruyan ve benleyen insandır Türkçü güzel bir bence haklısın şu zamanda çok türedi sussam gönül razı değil konuşsam faşist diyorlar desinler :)

0|0
    0|0
    • "Türk milliyetçisi olduğumuz için bize faşist diyenler Türklüğün yok olmasını isteyen gerçek faşistlerdir " :D

Bu ideoloji karmaşası yaşayan insanlar yüzünden az kaldı Türkçülükten soğuyacağım bak aşağıda bir yahudi kemalistlik Türkçülüktür demiş.

• Bzen bu Atatürk'ü çok sahiplenen onu sürekli solcu sosyalist yapan kemalistler yüzünden alın Atatürk sizin olsun diyesim geliyor zor tutuyorum kendimi.

• Haklısın :)

Kızlar Ne Diyor 2

• 😊Irkçılığın her türünden nefret ediyorum şahsen

0|0
    0|0
    • Irkçılığın her türlüsü de senden nefret ediyor.

• benim babam ibrani , annem türk. Atatürk başka ülkelerde bile değer görüyor. ancak türkiyede bile atatürk düşmanları var. ateistide , satanistide , yahudiside , müslümanıda türktür ! laiklik tüm dinleri kucaklamaktır ! yaşasın atatürkçü gençlik !

0|0
    0|0
    • yahudiden Türk olmaz. kemalist olun ona bir şey demiyoruz ama hem kemalistim hem Türkçüyüm demeyin zira ikisi çok başka şeyler.

• Yahudilik din değil ırktır ! Senin dediğim musevilik. Hem kemalist hem Türkçü olunmaz. Atsız Atadan haberin yoktur gelmiş kemalistlik Türkçülüktür diyorsun.

• Türkçülük/Atsızcılık = Türk ırkçılığıdır.

Erkekler Ne Diyor 4

• Önemli olan Türkçülük veya başka bir ideoloji değildir, önemli olan empati sahibi olan benmerkezci olmayan dünya vatandaşı olabilmektir. Atatürk Türk milliyetciliğini farklı etnik kökenleri bir arada toplayıp ayrımcılık olmasın diye yapmıştır, yoksa ''Yurtta Barış Dünyada Barış'' sözünü söylemezdi.

0|0
    0|0
    • Öyle demiştir ama gerekirse hatay için dağa çıkarım da demiştir.

• Düşüncelerin doğru da aktarış biçimin yanlış o yüzden insanlar seni yanlış anlamış. Bu sitede ki her insan zeki değil onların seviyesine inmen gerekiyor anlaşılman için :D

• Zeki olmadıkları doğru ama anlatış biçimim yanlış değil ben olan neyse onu söyledim.

• Türkçülük en başta zaten cumhuriyetçiliğe, demokrasiye..

Bu ne? Türkçü dediğin adam cumhuriyetçiliğe karşı olup, kula kulluk edilen sistemi mi savunacak?

0|0
    0|0
    • "Demokrasinin en kötü yanı da akıl yerine çoğunluğu dikkate almasıdır"

Bu sözler yeterli olmuştur sanırım.

• Bir kişinin düşüncesine göre kitlelerin yönlendirilmesi koyun gibi daha iyi diyorsun? Peki başındaki Türk olamayan zaatı da benimsiyor musun?

• Türkçüler Türk olmayanları sevmez. Bu adamın başa gelmesinin nedeni zaten cumhuriyet ve demokrasidir.

• yaşasın asil kahraman kürt halkı

0|0
    0|0
  • Türkçülük hastalıktır.. Bir psikolojik hastalık..

0|0
    0|0
    • Hayır bir milli reflekstir.

• Tedavi ol..

• Bence sen tedavi olmalısın...

Yükleniyor...