Sizce ordumuz terörle mücadelede napalm bombası kullansa tomalardan su yerine alev fışkırsa nasıl olur?

teröristlerin elinde bulunan mahallelere hava saldırısı yapılsa daha iyi olmaz mı sizce? Çok daha az kayıp veririz. Esat rusya bunu her gün yapıyor biz neden yapmıyoruz? F-16lar yalnızca kırsalda kullanılıyor. Tank destekli piyade ile hemen saldırmak yerine uçaklarla teröristlerin bulunduğu yerleri vursak sonra girsek olmaz mı?

Meydanlardaki protestolarda tomaya panzere taş atanlara su sıkmanın mantığı nedir? Alev fışkırsın tomalar yaksın hainleri ondan sonra bak bakalım taş atan oluyor mu? Türkiye'ye Suriye ırağa yaptıkları gibi müdahale edemezler nasıl olsa.

Ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Ondan sonra tam kansız cani desinler zaten hepsi yer arıyor

0|0
    0|0
    • Desinler ne olacak? Rusya çok mu merhametli abd çok mu merhametli? Ne geliyorsa başımıza bu gereksiz insaniyetten geliyor.

• He korkudan yani bizim yaptığımız

• Bu yöntemleri uygulamamamızın nedeni mi korkudan? Korkudan çok insancıllıktan, gevşeklikten.

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle bir şey yaparsak canilerden, teröristlerden ne farkımız kalır?
    Mahkemeler ve adalet sistemi en azılı suçların bile yargılanacağı yerdir. Adaleti kendi elimizle dağıtmak yerine kanunlara başvurmalıyız.

Bizler ne barbarız ne de ilkel. Konuşmadan, danışmadan, kendini savunma hakkını vermeden öldürmek kimsenin hakkı değildir. İster din çerçevesinden bakın isterseniz medeniyet penceresinden bu tür pragmatik çözümler bize kısa vadede çözüm uzun dönemde ise daha büyük sorunlar yol açar.

Şehitlerimizi korumanın tek yolu katliam yapmak değil. Şu an sunduğunuz önerme 1) ya toptan katledelim 2) ya da şehitlere ağlayalım, bu işin başka yolu yok benzeri önermeler sığ düşüncedir. Akıllı insanlar onlara sunulanlara değil doğru olan ama uygulaması zor görülen, basit insanların aklının ermediği çözümleri ararlar.

Bir nokta da fikir ayrılıklarına. Terör ve vatana ihanet elbette kabul edilemez. Bunun açıklaması anayasamızda açıkça yapılmıştır. Fakat Hitlervari çözümlerle karşıt görüşlerin sindirilmeye çalışılması Anakin Skywalker'ın nasıl karanlık tarafa geçtiğini çağrıştırdı bir an.

Ölüm tarihte hiç bir zaman çözüm olmamıştır. Yukarıdaki derslerin yanında bir de tarihten ders almayı bilmek gerekir.

0|0
    0|0
    • Hangi devlet benim dediğim yöntemle değil de senin dediğin yöntemle dünya süper güçleri arasına girmiş? Bana bir tane devlet söyle ki senin gibi hümanist yöntemlerle yükselmiş olsun fazla değil bir tane söyle.

• İmla kurallarına uyduğunu kabul ediyorum ama yine de bu hümanistlikle hak ettiğini hiç düşünmüyorum.

• O sizin düşünceniz. Herkesi memnun edemem. Öyle bir misyonu da üstlenmiyorum. Toplumda her çeşit insan var. Sizin düşüncelerinizin doğruluğu veya yanlışlığı tartışılır. Gerçek olan ise sizden daha üst konumda olan Sistem tarafından EİC'a layık görülmüşüm.
      Ayrıca madem yanıtımı beğenmiyordunuz siz de bir başkasını seçseydiniz.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Senin bu dediklerinin uluslararası anlaşmalara ters düştüğünün farkında mısın? Ona bakarsan bu kadar zahmete gerek yok o bölgenin şebeke suyuna zehir bas, beyin bedeva.

0|0
    0|0
    • Uluslararası antlaşmalara kim sadık kalıyor. Rusya her gün suriye'de hastahane okul sivil bombalıyor. Amerika ırakta uluslararası antlaşmalara sadık kaldı mı sanıyorsun? İsrail kalıyor mu? Sırbistan bosnada bu antlaşmaları umursadı mı?

Bize gelince uluslırırısı ıntlışmılır. Ben tüm halkı katledelim demiyorum terör işgali altındaki yerlere diyorum çıkar sivili istediğin gibi vur. saydıklarım sivil içindeyken de vuruyor.

• Süper olur ama zaten teröristlerin olduğu binalar uzaktan tankla vuruluyo aynı hesap

0|0
    0|0
    • Eskiden o da yapılmıyordu. Son zamanlarda başlandı. Tank kullanılmadan direkt olarak piyade ile askerlerimiz çatışmadan çok tuzaklanmış binalarda can verdiler. Tank kullanılandan beri çok az şehit veriyoruz.

• Aynen Tam yetki en başından beri askerde olsaydı daha az şehit verirdik.

• Askerin hala tam yetkisi yok.

• Biz cani ya da psikopat değiliz bu milletin ne zaman böyle bişe yaptığı görülmüş.

0|1
    0|0
    • Böyle yapmadığımız için şehit veriyoruz zaten.

• 90 larda düşündü ve anasını becerdi pkknın.

• Yeşili sev doğuyu koru :D

• irakin halepçeye yaptigini yapmak gerekir kimyasal silah atacan tüm güneydoguya

0|0
    0|0
Yükleniyor...