Kapalıların hakkı yok mu?

Ben kapalı biriyim ve bundan aklınızın alamayacağı kadar gurur duyuyorum. gel gelelim sosyal medyadaki bazı geri kafalilara... bizim sizlere bir zararimiz var mı? Her önüne gelen kapalı diye böyle itici asagilamalar, bel altı yakıştırmalar... ve birçok şey bunlar gerçekten yakışıyor mu bize ya da kendinize yankiştırıyor musunuz. Kuranı kerim de farz olan şeyi hayatımıza geçirmeye çalışırken neden önümüze geçiyor adımızı batirmaya çalışıyorsunuz su bez parçası diye bahsettiğiniz şey bircogunuzun annesinin anneannesinin başında yıllardan beri. Açık olanlara bir garezim ya da cekememezligim yok sadece kapalilarin adını çıkarıp kötü ithamlarda bulunanlara lafim. Sizce yakışıyor mu musluman kardesim?

2|2
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bez parçası diye bahsetmiyorum herkesin dini kendine ve inancını yaşama özgürlüğü var lakin bana kalırsa sizin adınızı en çok sizin gibi kapalılar kirletiyor. Yüzünde 10 kg makyaj, rengarenk kıyafetler, dudak büzüp nasılım diye sormalar... Kapalılık bu mu? İşte o insanların başındakilerin dini hiç bir anlamı yok ve sadece bir "bez parçadı"mahiheyi görüyor. Saçını kapat geri kalan herşey serbest bunlara göre. Açıklamaları da şu; genciz ve kendimizi güzel hissetmek, fark edilmek bizim de hakkımız. Kapalıyız diye güzel olmayacak mıyız? diyorlar. Örtünmeyi sadece baş örtüsü kullanmak olan ve dinini bilmeyen bu zihniyet sizin imajınızı bozuyor. Tabi sende bu dediğim kişilerden değilsen...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Umursama canim bunlarin kultur ile alakasi yok insanlik ile alakasi var. Sen nasil rahstsan gerisinin onemi de yok.

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Kafana takma hiç.

Kendi kendinize yapıyorsunuz bunu diyenlere hele hiç aldırma.
    Her gördüğü sakallıyı da babaları sanarlar

1|0
    0|0
  • Söylediklerinde sanki biraz mübalağa var. Toplum nezdinde bahsettiğin şekilde bir haksızlığa uğradığınızı düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Kardeşim toplumun çoğu müslüman değil ve bu insanlar ALLAH'ın emri ile dalga geçiyorlar aslında seninle değil. Bu arada Kur-ana göre yaşamaya çalışan biri misiniz?

0|0
    0|0
    • Elhamdülillah öyle olmaya calisiyorum

• Yok şimdi kardeşim şu yüzden soruyorum genellikle toplumumuz dinini kur-andan öğrenmiyor ve kulaktan duyma bilgileri kur-anda var zannederek kur-anı bir kenara itiyorlar ve kur-anın ilk emri olan '' okuyu '' uygulamıyorlar. Genel olarak kiminle konuşsam yaptığın ibadetlerin kuranda olduğunu nerden biliyorsun ve ya hangi ayette yazıyor diye sorsam bana cevap bile veremiyorlar. Bende Hayatımı Sadece kur-an üzerine yaşayan biri olarak bunu sormak istedim kardeşim , bilmiyorum kur-an müslümanlığı diye birşey duydun mu.

• Bir kaç it yüzünden üzülmemelisin sen kendini bildikten sonra başkasına neyin düştüğünü herkes bilir.

1|0
    0|0
  • türban şartlarına uydugun sürece kimin ne dediğini boşver türbandan önce kaş aldırma makyaj yapma dar kot gbi konuların da üstünde durulması gerekiyor. Bende eşimin türbanlı olmasını isterim ama türbanı takıpta dar kot giyen makyaj yapanada karşıyım türbanı bu kdr insanların gözünde itici yapanda bu kesim zaten. Yoksa sen hakkını veriyorsan sana kimse laf atamaz diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • siz kendi kendine adinizi batiriyorsunuz basörtülü kizlar gizliden veriyor hepsi degil tabi ama cok kisi yapiyor bunu

2|0
    0|0
  • Hakları var...

0|0
    0|0
  • Yokk

0|0
    0|0
    • O zaman seninde nefes alıp yaşamaya bariaya giyinmeye okumaya hakkında yok!

• Kimseyi takmayin sizin istediginizi yapin kapali acik ne fatk eder onemli olan güzel bakabilmek

1|0
    0|0
  • benim merak ettigim birşey var cevap verirsen sevinirim ülkeyi yöneten kişi hep başı kapalı bacıma sunu yaptılar bunu yaptılar diye ötekelileştirirken dini siyasete alet ederken de böyle düşündün mü acaba.. Kapalılar ile diger kadınların sözde eşit olması için size haklar verililrken başı açık ve giyim tarzından ötürü diger kadınlarında sizin ugradıgnız laflara maruz kalmasına ne diyorsunuz

0|0
    0|0
  • Haklısın sonuna kadar yanındayım özellikle açık çirkep sürtükler sizi karalamya çalışıyor takma kafana

0|0
    0|0
    • Kendileri poponu başını erkelere teşir eder bişey olmaz

• Herkes her düşünceye ve inanca saygılı değil ki.. Umursama insanların düşüncelerini. Herkes kendi hayatını kendi inandığı değerlerle yaşar.

0|0
    0|0
  • Yanlis dusunenlerin beyni yok zaten sen derdetme kardesim

0|0
    0|0
  • Keşke herkez kapalı olmanın getirilerini görebilse dini açıdan olum sonrası açısından

0|0
    0|0
  • hakkımız var elbette güzel kardeşim

0|0
    0|0
  • kapalılara laf eden yokki

0|0
    0|0
  • Sen bizim anamızın bacımızın başındaki örtüyü taksan onlar gibi davransan sözümüz olmaz. Bir siyasi simge olarak takıp gereğini yerine getirmiyorsanız, oranız buranız açık makyaj kazanına düşmüşseniz ağzımıza geleni söyleriz. Senin kardeşin filanda değiliz. Herkes müslüman olmak zorunda değil, kendinizi idare edin önce sonra başkasını.

1|0
    0|0
    • Başörtüyü siyasi simge olarak takmak nedir sen kim ne amaçla takıyo nereden biliyorsunda kafanda kendince şeyler uyduruyorsun. Soran ne için nasıl kapanmış nerden biliyorsunda bilmiş ve boş konuşuyorsun. Kendinde bu hakkı nereden buluyorsun bu kadar hadsizce.
      İnsanların ne giyimine ne de siyasi görüşlerine saygınız yok.
      Kimin başörtü takıp takmayacağı hangi partiyi desteklediği seni ilgilendirmez anladın? Önce bir insan olmayı dene senin anan bacın saygı nedir öğerememiş belliki öğren ki bir saygınlığın olsun.

• BU soruyu sormakla saçmalayan sensin, kimse kimseyi rahatsuz etmediği sürece laf söylenmez. Küçücük aklınızla insanları yönetmeyin, biz sizin geçtiğiniz yollardan geçtik, okuduk islamın kitabını ve diğerlerini. Sizde başkalarına saygı duyun ki toplumsal barış olsun. Cennete meraklıysanız gidin size bişey diyen yok ama toplumu germeyin. Benim kıldığım namaz oruz vesaire seni cennete götürmeyecek, aksine senin davranışların götürecek.

• 3. ye ne dusuyorsa böyle hadsizce konuşana da o düşüyor bence. burada herkese açık soru soruyorum isteyen istedigini yazmakta oldukça özgür geri kafalı olmaya gerek yok ki yağmura çocuk diyorsun düşüncelere bakılırsa kim çocuk ortada

Kızlar Ne Diyor 10

• İşte bunlar insanlara saygısı olmayan, başkalarını küçümsediği için yüceldiğini sanacak kadar kafasız olan insanlar.
    Müslüman olduğu halde yine böyle yapanlar var ama genelde inançsızlar bunu çok yapıyor. Çok aşağılamalar dalga geçmeler vs...
    Ya onlara Allah cezalarını zaten verecek. Sen takma lafana o onların sorunu.

0|0
    0|0
    • Al işte bir gizli kullanıcının seviyesiz yorumu gelmiş bile... Hiç muhattap olmak aklı ancak belden aşağı çalışacak kadar var işte. Terbiyesiz.

• bosver kardes kul hakkımızı yıyenın sevapları bıze gelcek aklını kullanmayn kullanmasın.

0|0
    0|0
  • Boşver kimseyi takma herkes kendinden sorumlu kimse kimseye karisamaz

0|0
    0|0
  • tesettüre hakkını vermeyenler alsın üstüne her türlü kötü yakıştırmayı. Kapalılıkla tesettür aynı şey değil.

0|0
    0|0
  • İki taraftada var birbirlerine böyle yapanlar. Taraf dedim ama yani başka bir tabir bulamadım

0|0
    0|0
  • Aynen öyle Allahın emrime farz kıldigina bez parçası diyemezsiniz burasi müslüman ulke adi üstünde müslümanlarin dini islamdir eğer istemiyorsaniz dininizin emirlerini yerine getiren insanlari emirlerin farzlarin yerine getirilmesi size batiyorsa baska ülkeler var oraya gidin kimse sizi tutmuyor

0|0
    0|0
  • Biz kadın olduğumuz için kaybediyoruz sanırım. Kimi tesettürlüsü aşağılıyor kimi tesettürsüzü. İki türlüde suçlu olabiliyorsun. Bu şahsiyet kendi ucuzluğuna bakmadan nasılda iftira atıyor hör

0|0
    0|0
  • Kapalılar açıklara hakaret etmiyor mu? Ediyor hemde daha fazla. Kendini ayrıştırma, insanlar kapalı açık diye ayrılmaz. Benim en yakın arkadaşlarım kapalı biz beraber çok mutluyuz. Önemli olan benim onlara onların bana hakaret etmemeleri.

0|0
    0|0
  • Helal olsun kardeşim

1|1
    0|0
  • Kapaliliğa uygun şekilde davrananlara laf etmiyorlardir herhalde , boşverrr

0|0
    0|0
Yükleniyor...