Ölümü düşünmek mi? düşünmemek mi?

sonuçta ölüm var, peki ona göre yaşıyormuyuz, yoksa dünyalıkmı yaşantımız? sizin degerleriniz nedir bu konuda?

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• Ölüm birgün her canlının tadacağı birşey olduğu için ben bunu unutmuyorum. Elimden geldiği kadar kendime ve çevreme iyiliklerde bulunmayada çalışıyorum. Umarım allah katında da bunlar takdir görür.

0|0
    0|0
    • ALLAH katın da tabiki karşılığı vardır, her dua nin her ALLAH kelamı bir karşılığı vardır. Ya bu dünyada ya da ahiret yurdunda karşılığı vardır, önemli olan ALLAH i unutmamak gerek onun için ölüm her an aklımızda olmalı.

• EİG için teşekkür ediyorum :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Düşünmek gerekiyor :/

0|0
    0|0
  • Hayat kısa, bana xper ver.

0|1
    0|0
  • Aklimizin kosesinde, olacagindan emin, olmayacakmis kadar pervasiz yasamaya devam..

0|0
    0|0
    • hayat çok kısa bunu belki yaşıyorsunuz belki yaşamıyorsunuz, çünki zaman akıp gidiyor, anlık zevkler için , ebedi zevkleri bırakmamak adına , daha bilinç yaşamak ve daha güzel şeyler yapmak gerekir diye düşünüyorum, genel amaçlı yazıyorum, yanlış anlama lütfen,

• teşekkür ederim görüşün için. ALLAH dogru yoldan ve gönlündeki güzel olan her güzel dua yı kabul etsin, saglıklı güzel , huzurlu bir dünya da yaşamanı diliyorum.

• Amin cumlemiz icin insallah, sagolasin..

• Her söyleyeceğimiz söze başlamadan önce ölümü düşünüp söylemeliyiz ben öyle yapıyorum kalp kırmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • Arada aklıma gelir, sürekli ölücem ölücem diyede yaşamam

0|0
    0|0
    • ölümü düşünmekte bir olgu zaten , ama bazen bu göre yön vermek gerek yaşantımızı, son pişmanlık fayda etmiyor,

• Aslında ona göre yaşamıyoruz. Toplum bir kere yaşantımız yok. Dışarda cüppeli bir hoca gorsek nasıl olsa imam deriz. Normalde giyilen biseymi biri giyse deli gözüyle bakıyoruz.

0|0
    0|0
    • :) haklısın Dinimizi objelere değil fikir ve duygu düşüncelere göre yorumlamak gerek

• Işte bu konu bence yanlış ıslam dinini yasanmali diye düşünüyorum

• Yok olacağımız aklıma geldiğinde moralim bozuluyor. Düşünmemeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
    • aslında hiç moralin bozulmasın , sonuçta müslümansanız cennet var ALLAH kavuşmak var, onun için ne günah işlerseniz işleyin ALLAH şirk koşma ve her günahın affı var tövbe et, ve sende cenneti kazan biraz da ibadet etmelisin tabiki

• İkisini birlikte yürütebilmek

0|0
    0|0
    • düşünmiyerek, hataların çok olabilir, çok düşünerekte yanlış en güzeli dedigin gibi

• Düşünerek yaşamak

0|0
    0|0
  • Ölümü unutmak olmaz

0|0
    0|0
    • unutmak degil ama peki ona göre yaşıyormuyuz, bu dünya iyi ya da kötü bir sınav yeri, kazanmak için güzel şeyler yapmak gerek.

• en güzel ALLAH daim etsin hiç bozmasın ozaman ,

• Allah razı olsun ☺

Erkekler Ne Diyor 3

• Ölümü arzuluyorum bile...

0|0
    0|0
  • Dusunmek

0|0
    0|0
  • Ölümden hiç korkmadım onu düşünerek te yaşamadım anı yaşıyorum

0|0
    0|0
    • ölümden korkmuyacagız tabiki ama hayatımızıda ona göre yön vermek gerekir,

Yükleniyor...