İçimde harabe olmuş bir şehir ve ben o yıkık binalardan birinin içinde mahsurum. Aklımı yitirmek üzereyim sanırım?

Sigaram bitik, moralim bozuk, motivasyonum ise sıfır -son iki yıldır olduğu gibi-. Aklımı yavaşça yitiriyorum. Başta depresyon deyip cümleten geçiştirmiştik; ben, ailem, yakın çevrem, doktorum, kitaplar, filozoflar bile. Herşeyde bir neden ve mantık arar, bildiklerimle yaşamı sorgular ve öyle sınarım hayatı. Hep böyleydi çünkü başka türlü yaşamayı bilmedim. Hem böyle boktan hayatın ne kıymeti var ki? Kim ister?

Şu an o boktan, rutin ve düşünsel eylemsizlik içinde geçen, kıymetini hiç kimsenin zamanında bilmediği o çocukluk zamanlarına, naif ve cahil benliğime dönmeyi o kadar istiyorum ki. Ama aynı zamanda da diyorum ki, o zamanki benin şimdikinden daha kötü bir hale dönüşmeyeceğini kim garanti edebilir? Hem kim ister onca yaşanmışlığı kenara atıp saklanmayı. Sonuçta beni bugünkü ben yapan yaşadıklarım, anılarım, hafif çökmüş, biraz yaşlanmış bedenim ve onda bıraktığım zararların izleri. Bukowski'nin iyi kadınları arzulayıp onlardan sakınması ve düşmüş kadınlarla birlikte olması gibi. Çünkü ona göre iyi kadınlar sizi değiştirmek ister ve ruhunuzu ele geçirmeye çalışır. Düşmüş olanın böyle bir derdi yoktur.

Yaşadığım buhranı anlatabilecek daha az can sıkıcı birşey aklıma gelmedi doğrusu. Pek konuşkan da değilim bu sıralar. Bir ortamda herkes konuşacak birşeylere sahipken ben sadece ortamda kaybolup gidiyorum. Makine gibi yanıt veriyorum ve bazen farkına dahi varmıyorum. Sanki düşünce seli akıp gidiyor ama o kadar gürültülü akıyor ki hiçbirini duyamıyor gibiyim. İsteksizim. Ne diyeceğimi seçemiyorum artık ya da bir şey demeli miyim onu bile bilmiyorum.

Fazla kafaya takıyorsun diyecek olanlar vardır. İlk değilsiniz sonuncu da olmayacaksınız. Ama çoğunuza gıpta ediyorum, insanlara. Zibilyon tane anlamsız konulardan onlarcasını nasıl seçip boş kelimeler bulup içini doldurabiliyor ve saatlerce konuşabiliyorsunuz inanılır şey değil. Muhabbetler, okul, cins. ellik, ilişkiler, bilgelik, erdem... hepsi anlamsız gelmeye başladı.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah yardımcın olsun yaşadığın şeylerin benzerini yaşıyorum aynısı olmasa da. Rabbine sığın o seni hiç yalnız bırakmaz.

0|0
    0|0
    • Dini inancı olmayan biri için fazlasıyla anlamsız bir yanıt oldu bu ama yine de iyi dileğin için teşekkürler, sanırım.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sigaram bitik dedin gerisini okumadım. Zira o bile büyük derttir.

1|0
    0|0
  • Aynen..

0|0
    0|0
Yükleniyor...