Kunut dualarını nasıl ezberleyebilirim?

Vitiri kıldığımda kunut dualarını okuyorum kağıttan ama bir türlü ezberleyemedim o kadar aydır nasıl ezberlenir nasıl ezberleledini taktiğiniz var mı?

Güncellemeler:
Gncl

0|1
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Ben de fil suresini falan ezberleyemem. Bu ilk ezberlediğim duaydı küçükken telaffuzunda hoşuma giden bir şeyler vardı bana çok kolay gelmişti

0|1
    0|0
    • Oha nası ezberledin

• Vay be keşke bende ezberleseydim kücükken

• Keşke:)

En İyi Erkek Görüşü

• Var ilk once iki misradmya ayir ve ilk misrasini surekli oku gunduzde cebinde tasi duayi diyelim bostasin cikar kontrol et gunde 10 kez boyle yap ilk iki haftada zaten ezberlersin ilk kitayi sonra ikonci kitaya gec. o sekilde yap bide sabahlari oku zihin bosken beyin daha iyi ezberliyor algiliyor aksama birakma

0|1
    0|0
    • Doğru ben hep gece bakıyorum teşekkür ederimm

• Yok gece oldugunda zaten hafizan dolu oldugundan algilamakta zorlanir. Ben sinav zamanlari bile sabah 8 sayfalik ders notlarini 4 te kalkar 2 saatte ezber yapar sonraki 1 saatte tekrar eder guzel bir kahvalti ve namaz kilip dua ederek girerdim 90 alirdim cogu zaman tabi ders notlarini geceden cikarirdim iki saatte ona harcardim.2 sinav var ise 4 saat surerdi

• Süpermis he denemem lazımmm

Kızlar Ne Diyor 4

• Benim de en çok zorlandığım dua... Neden öyle acaba, genellikle bu duayı ezberlemek çoğu kişiyi zorluyor.

0|1
    0|0
    • Duanın anlamı cok büyük bunun yerine başka dualarda okunabilir ama ben konut dualarından vazgecmem ezberlemek lazım ya

• Küçük çocuklara da boyle ezberletiyolar aksdkf :D Ama başka turlu olmuyor dene ise yarayacaktir ben de uzun zamandan sonra yeniden basladim baktim olmuyor boyle yaptim :) Birde mutlaka namaz dualarini ezberledikten sonra vakit buldukça anlamlarını da ezberle ki ne okudugunu anla , kalbine tesir etsin.

• Yanlış yere yazdım pardon

• Kankiş yolda gidip gelirken (günümüzün cogu yolda boş geçtiği icin...) youtubedan dinle. Nasser Al Qatami cok iyi okuyor. Ben ezberlerimi hep dinleyerek yaparım.

0|1
    0|0
    • Helal sana be banada ögrett

• nasıl ezberlenceğini

• Ayet ayet dinleyerek öğreniyorum. Surenin de arapça yazılışı fotograf olarak indiriyorum. Yolda gidip gelirken okuyorum 1 haftada maksimum ezberleniliyor :D ezberim benim zor oluyor da biraz

• Hergün yatmadan önce oku kalır aklında

0|1
    0|0
  • Kolay aslında niye ezberleyemedin?
    Noktaya kadar bir yeri oku sürekli tekrar et.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kardesim satır satır ezberle. Her ezberlediğin satırı bir öncekiyle birlestir, ezberlemesi bir gün bile sürmez insAllah

0|1
    0|0
  • Parça parça ezberle , ezberledigin yeri 5 6 defa tekrar et sonra 1 parça daha ezberle , 2 parçayı birden okuyup tekrar et sonra 1 parca daha. Bu şekilde en fazla 5 dakikanı alır kardeşim Allah kabul etsin

0|1
    0|0
    • Saolsın bide böyle deniyim cok zorlandım.

• Aynen öyle de yapıyorum anlamlarına bakıyorum. Teşekkür ederim Allah kabul etsin:)

• Youtube...
    Gözlerini kapa ve sürekli dinle.
    Tekrar et...

0|1
    0|0
  • melik duyar'ın mega hafıza setini satın alarak.

0|1
    0|0
  • Bol tekrar yap ezberlersin kardes

0|1
    0|0
  • Taktiğin yok okuyarak

0|1
    0|0
  • küçükken yazın kursa gidiyordum. ayetel kürsüden sonra en zor ezberlediğim dualar kunut duaları :D

0|1
    0|0
    • Valla keşke bende gitseymişim kücükken bir türlü ezberleyemedim ya

• Çok okuyarak

0|1
    0|0
  • din insanları yozlaştırır kunut dualarının anlamına bir bak hi bir anlamı yoktur anlamını bilmediğiniz arapça hurafeleri okumayınız onların anlamlarını okuduğunuzda çok saçma olduğunu göreceksitinz (deistim)

0|0
    0|0
Yükleniyor...