Size de ilginç geliyor mu?

Soruyu sormamın amacı kesinlikle insanların dinini sorgulamak değil. Bunu baştan belirteyim. Ama bayağı dindar tesettürlü kapalı kadınlarının yanında fazlasıyla açık kızlar görüyorum. Sonradan o kadınların kızları olduğunu öğreniyorum. ama bana cok ilginç geliyor bu durum. Bir tezatlık var.. Bu kadın madem kızı o halde giyindiginde dine aykırılık bulmuyor. Kendisi neden açılmıyor?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Onun sebebi var oda su diye dusunuyorum. Hz peygamberimiz dahi kimseye cebren zorla zorlayarak yahut inatla hic kimseyi dinde zorlamamistir. Sadece hilm ve guzelce anlatarak aciklamis anlatmis ve uygulamistir. Kimseyi dinden ibadet sogutacak tavirlar sergilememistir. Ebebeyn olarakta bunlari yaparsak cok hata ederiz zira iman ve sevgisi kolay asilanan bir sey degildir. Bunun icin bolca dua ve anlatmak yasamak gerekir. Bildiklerini itina ile anlatabilmek herkesin harcida degildir. Sozlerinin tesirli olmasida gerekir. Bunu yapamanlar sence baski yapsa o kucuk yavrucak tersine gitmezmi hadi diyelim yola geldi peki o kisinin baskisi ile yapilan ibadet ibadet olamaz zaten ki ibadette maksat ilk once niyetin halis olarak sadece Allahin rizasi icin yapilmasi gerekir ki yapilan ibadet hem guzel hem devamli olau zira baski ortadan kalkinca ibadetin terkedilme riski vardir. Kirbacla korkuyla yapilan ameller onlar ortadan kalkinca gitmesi demektir. Onemli olan kisinin kendi istegiyle ve hazziyla yapmasidir ki buda Rabbimizin en cok hosuna giden davranistir. Bazi aileler baski yapmiyorsa bu sebeblerdendir yoksa kim isterki evladi namazsiz abdestsiz olsun kuran bilmesin. Cehennemden korkan elbbette rahmetten bir o kadarda umitvar olmalidir. cunku sadece korkmakla is yurumez. He ailesi sorumsuzdur onu bilemem butun veballeri ustundedir ozaman.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes kendinden sorumlu bu hayatta cunku. İcinden gelmiyorsa kapanmanin ne anlami var ki? Kalben inanarak yapmak gerek bu eylemi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Aykırılık bulmuyor değil zorlamak istemiyor. Çünkü zorlarlarsa daha kötü olabileceğini düşünüyor olabilirler.

0|0
    0|0
  • Onlara sor bize ne

0|0
    0|0
  • Senin o kapali dediklerin suyun altından ne samanlar yürütüyo senin habérin warmı bacım

0|0
    0|0
    • Tüm kapalılar kötü kıskacına mı girelim şimdi.. o işi yapanlar da kapanmasın o zmn.. d

• O iş derken saman altından su yürütmek ten ne anlıyorsanız o

• Umrumda değil diyorum hala ne saçmaliyosunuz hanfendi? Beni ilgilendiren bir k0nu değil . Tamam?

• Hayır değil

0|0
    0|0
  • Bence güzel bir durum. Hoş görü ve iradenin göstergesi. Demek ki baskı yapmamış tercihine bırakmış.

0|0
    0|0
  • kendisi çevreden çekiniyor çünkü.

0|0
    0|0
  • Yerinde bir soru. Çünkü o anne şuurlu değil. Çocuğuna bazı değerleri aktarmakla mükellef olduğunun şuurunda değil. İşte burada ortaya çıkıyor, taklidî ya da tahkikî iman farkı... Zorla elbette olmaz, olmamali da zaten ama bir şeyler vermesi gerektiğini de bilmeli o anne, kendinden türeyene...

1|0
    0|0
  • ne alaka sonuçta sonsuz bir hayat bekliyo onu niye açılsın kızı açıksa oda mı açılsın illa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• islam zorbalık dini değil çünkü kapan diye baskı yapmıyorlardır kızlarına

0|0
    0|0
  • dinde zorlama yoktur o yüzden bence garip değil

1|0
    0|0
  • arkadaşım devir değişti artık örf adet bitti insanlar batilasti o kapalılar eskiden kaldı laf anlamaz nesiller yetişiyor analar napsun

0|0
    0|0
  • Dine aykırı bulmadığını ne biliyorsun? Demek ki evladına baskı yapmak istemiyor çünkü şimdi ki ergenler baskı yapıldıkça zıvanadan çıkıyor. Şimdi çocuğunu zorla kapatsa kız kapalı bir de gidip orada burada salak saçma şeyler yapsa daha mı iyi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...